معیارهای انتخاب بهترین رنگ روکش ایمپلنت

رنگ روکش ایمپلنت


به راستی معیارهای انتخاب بهترین رنگ روکش ایمپلنت چیست؟ چه مسائلی در انتخاب بهترین رنگ روکش ایمپلنت موثر هستند؟ عوامل موثر در افتادن روکش ایمپلنت چیست؟

پر کردن جای خالی دندان ها بخصوص دندان های جلویی یا قدامی جزو الویت های هر شخصی است که دندان های خود را از دست داده است. ایمپلنت دندان به عنوان بهترین جایگزین دندان های از دست رفته، با وجود یک روکش زیبا همانند یک دندان طبیعی در صورت جلوه می کند. از این همیشه انتخاب بهترین رنگ روکش ایمپلنت دندان برای بیماران یک دغدغه بزرگ می باشد. تمامی بیمارانی که به مرکز ایران ایمپلنت مراجعه می کنند می توانند با همکاری متخصص ایمپلنت و پرسنل مجرب می توانند انتخاب بهترین رنگ روکش ایمپلنت دندان را داشته باشند.

روکش ایمپلنت چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

روکش ایمپنت شامل تاج یا قسمت نهایی ایمپلنت دندان در دهان می شود که توسط متخصص بر روی پایه ایمپلنت نصب می شود و هر کدام در عمر روکش ایمپلنت موثر است . برای انتخاب جنس روکش یا از خود همان روکش دندان استفاده می شود و یا از روکش زیرکونیا انتخاب می شود. نکته اساسی که در مورد روکش ایمپلنت وجود دارد زمان نصب می باشد. برای نصب لازم است روکش را متخصصی انجام دهد که فیکسچر را در فک کار گذاشته است. در شرایطی که دسترسی به وی ندارید حتما به متخصص ایمپلنت دندان مراجعه کنید.

زمان مراحل نصب روکش ایمپلنت را به سه ماه پس از کاشت ایمپلنت دندان در فک موکول نمایید. در این مدت استخوان به طور کامل جوش خورده و حالت بالغ و محکم را پیدا می کند. دراین حالت دیگر با جویدن غذا ایمپلنت لق نخواهد شد. فراموش نکنید که برای انتخاب بهترین رنگ روکش ایمپلنت نیز با همین متخصص ایمپلنت مشورت کنید.

گزینه های انتخاب بهترین روکش

انتخاب سایه سفید مناسب روکش

انواع رنگ های مختلف روکش ایمپلنت دندان وجود دارد. برخلاف تصور مردم که تمام سفید زیباتر می باشد، بایستی گفت که در این حالت جلوه زیبایی به صورت نمی دهد و شکل تصنعی به خود می گیرد. بهترین راه برای انتخاب رنگ روکش ایمپلنت دندان استفاده از سفیدی  چشم ها می باشد. که حالت نرمال و طبیعی داشته و حس کاشت دندان طبیعی را به دندان و دهان می دهد.

انتخاب رنگ روکش ایمپلنت مطابق با رنگ پوست

اگر در انتخاب بهترین رنگ روکش ایمپلنت دندان وسواس دارید بهتر است مطابق با رنگ پوست خود آن را انتخاب کنید. همیشه رنگ پوست با رنگ دندان اندکی فاصله دارد. اما این اختلاف را نباید بیشتر از حد نرمال در نظر بگیرید. برای پوست های تیره بهتر است که سایه های طبیعی را برگزینید. سایه های خیلی سفید به هیچ عنوان برای این رنگ پوست مناسب نیستند و حالت غیرطبیعی به صورت می دهد. با در نظر گرفتن رنگ بندی روکش می توانید بهترین رنگ را انتخاب کنید.

 

رنگ روکش ایمپلنت

 

تعیین رنگ روکش با در نظر گرفتن رنگ دندان های مجاور

اشخاصی که قص دارند تنها یک یا چند دندان خود را ایمپلنت کنند، باید در انتخاب رنگ روکش ایمپلنت به رنگ دندان های مجاور خود نیز دقت کنند. طبیعی بودن دندان پس از درمان و یا طبیعی بودن امور درمانی و زیبایی دیگر مساله بسیار مهمی برای تمامی اشخاص است و هیچ کسی دوست ندارد که با عمل کردن و یا جراحی و … ظاهری غیر طبیعی پیدا کند.

به همین شکل شخصی که از روکش ایمپلنت استفاده می کند نیز تمایل ندارد تا مصنوعی بودن دندان او توسط دیگران تشخیص داده شود. به همین دلیل اشخاصی که قصد دارند تا دندان های خود را ترمیم کنند، باید به همخوانی داشتن رنگ روکش دندان با سایر دندان های خود دقت نمایند و روکشی را انتخاب کنند که بیشترین همخوانی را با دندان های مجاور داشته باشد.

تعیین رنگ روکش ایمپلنت

در علم دندانپزشکی رتبه بندی رنگ روکش از A تا D طبقه بندی شده است. رنگ ها از سایه مایل به زرد و مایل به قرمز تا خاکستری دسته بندی شده است. شدت روشنایی را از 1 تا 4 شماره گذاری می کنند و شماره یک از همه روشن تر می باشد. متخصص مرکز ایران ایمپلنت با کمک دستگاه دیجیتال و یا وسیله ست انتخاب رنگ به انتخاب بیمار کمک می کند.

متخصص های دندانپزشکی به این رنگ ها بلیچ یا اکسترا وایت می گویند. افرادی که به دنبال بهترین رنگ روکش ایمپلنت دندان هستند بایستی سایه A3 را انتخاب کنند. سایه AB1 حالت روشن تری داشته و به عنوان روشن ترین سایه طبیعی به حساب می آید. بیمارانی که به دنبال لبخند هالیوودی هستند بایستی رنگ سایه های روشن تری را انتخاب کنند.

تغییر رنگ روکش ایمپلنت دندان

با توجه به تفاوت روکش ایمپلنت زیرکونیا با PFM مراقبت های پس از روکش ایمپلنت باعث می شود که روکش آن نیز تغییر رنگ پیدا نکند. چنانچه روکش ایمپلنت دندان دچار تغییر رنگ شد و یا اینکه رنگ یکی از روکش ها با دیگر روکش دندان تغییر کرد چاره ای جز تعویض روکش ایمپلنت دندان باقی نمی ماند.

از جمله عواملی که باعث می شود روکش تغییر رنگ پیدا کند، تحلیل لثه ها می باشد که باعث نمایان شدن حاشیه زیر روکش فلزچینی می شود و در این مورد نیز بایستی روکش تعویض شود.

انتخاب بهترین رنگ روکش ایمپلنت دندان تا حدودی شما را از تعویض روکش ایمپلنت دندان نجات می دهد. اما بدانید که بزاق آب دهان نیز می تواند روکش ایمپلنت دندان را مورد تغییر قرار دهد. چنانچه روکش انتخابی از جنس ایمکس باشد با آب بزاق پی اچ اسیدی به مرور زمان به حالت خاکستری تغییر رنگ می دهد.

تاثیر بهترین رنگ بر روی چهره فرد

زمانی که انواع روکش ایمپلنت دندان انجام می شود، سعی می شود بهترین رنگ روکش ایمپلنت دندان انتخاب شود. انتخاب این رنگ هم چهره را با تغییر زیاد برابر می کند و هم اینکه نوع فرم دهی دندان را به خوبی نشان می دهد. از این رو انتخاب بهترین روکش نیاز به تبحر و تخصص خاصی دارد که نیاز است حتما با کمک متخصص مرکز ایران ایمپلنت آن را انجام دهید. متخصص با در نظر گرفتن عوامل مختلف از جمله، فرم چهره، رنگ پوست، جنسبت، رنگ دندان اصلی و دیگر موارد به راحتی مناسب ترین و بهترین رنگ روکش ایمپلنت دندان را برای شما انتخاب می کند.

 

اجزای ایمپلنت دندان

اجزای ایمپلنت دندان از بخش های زیر تشکیل شده است و هر کدام بخش ویژه ای از کار را انجام می دهند که در قالب گیری روکش ایمپلنت موثر است

پیچ ایمپلنت دندان: این قسمت از ایمپلنت دندان در زیر لثه کار گذاشته می شود. به طور معمول جنس انتخابی برای پیچ ایمپلنت از تیتانیوم بوده و سازگاری خوبی با بدن بیمار دارد. برای کار گذاشتن پیچ لازم است که جراحی انجام شود. برای اینکه پیچ محکم و ثابت در جای خود باقی بماند نیاز است مدتی طی شود تا پیچ به استخوان کاملا جوش بخورد.

اباتمنت: این قسمت همانند یک رابط عمل می کند. محل اتصال این قسمت از یک سو به بالا پیچ ایمپلنت و از سوی دیگر به پایه بهترین روکش ایمپلنت دندان می باشد.

روکش ایمپلنت: روکش منتخبی پوسته ای از جنس سرامیک و یا چینی می باشد که بر روی اباتمنت قرار می گیرد. با انتخاب بهترین روکش برای ایمپلنت ظاهری همانند دندان طبیعی در صورت بیمار نقش می بندد.

 

هزینه روکش برای ایمپلنت

همیشه بهترین انتخاب بستگی به هزینه ای که در قبال آن پرداخته می شود، دارد. اگر بخواهیم هزینه بلیچینگ دندان یا  روکش ایمپلنت دندان را محاسبه کنیم بایستی خیلی از فاکتورها در نظر داشته باشیم. هزینه اتصال روکش ایمپلنت که آیا به صورت پیچ نصب شده است و یا به صورت سمان شده ( چسب روکش ایمپلنت ).

علاوه بر این موارد بایستی هزینه روکش دندان ، تعداد جلسات مشاوره و درمان آن را نیز در نظر داشت. در برخی موارد پیش از نصب روکش ایمپلنت نیاز است که یک روکش موقت ایمپلنت دندان ساخته شود و پس از بررسی های نهایی بهترین روکش را برای ایمپلنت دندان نصب کرد.

فراموش نکنید که هر چقدر که رنگ ایمپلنت دندان به حالت طبیعی و یکدست نزدیکتر باشد، همانقدر هم هزینه اضافی بر هزینه روکش ایمپلنت در سال 1400 اضافه می شود

مرکز بدندانپزشکی ایران ایمپلنت

دوستان عزیز در انتهای این مطلب لازم است که کلینیک ایران ایمپلنت را به شما عزیزان معرفی کنیم.

ایران ایمپلنت یک مرکز دندانپزشکی بسیار معتبر است که در شهرک غرب تهران واقع شده است  و سابقه فعالیت بسیار زیادی دارد. در این کلینیک دندانپزشکی می توانید اموری از قبیل: ایمپلنت، روکش ایمپلنت، لمینت، لیفت لثه ، جراحی لیفت سینوس، کامپوزیت و … را انجام دهید.

در صورتی که برای ترمیم دندان های خود با استفاده از روش ایمپلنت به این مرکز مراجعه کنید می توانید از مشاوره دندانپزشکان با تجربه ما در خصوص تعیین بهترین رنگ روکش ایمپلنت نیز بهره مند شوید و نتیجه موفقیت آمیز و رضایت بخشی را از ایمپلنت دندان دریافت نمایید.

پس با این وجود وقت خود را هدر ندهید و همین الان با مرکز تخصصی ایران ایمپلنت تماس حاصل کنید و برای دریافت نوبت ویزیت اقدام نمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها