لوگو ایران ایمپلنت

درمان سریع دندان درد در خانه

درمان سریع دندان درد در خانه
آنچه در این مقاله می خوانید!

آیا به دنبال راهکارهایی برای درمان سریع دندان درد در خانه هستید؟ اگر می خواهید که در هر ساعت از شبانه روز با استفاده از راهکارهای مختلف به تسکین درد دندان بپردازید و آن را بهبود دهید، تا انتهای این مطلب در ایران ایمپلنت با ما همراه بمانید تا بهترین راهکارها برای برطرف کردن این مشکل را به شما عزیزان معرفی نماییم.

دندان درد

از متداول ترین مشکلاتی است که انسان ها با آن رو به رو می شوند و از آن رنج می برند؛ خصوصا کسانی که بهداشت دهان و دندان را رعایت نمی کنند و در رسیدگی به وضعیت دندان های خود سهل انگار هستند، در مدت زمان کوتاه تر و سنین کمتری با این معضل مواجه می شوند.

با بروز درد در دندان باید به پزشک مراجعه کرد تا برای درمان دندان اقدام شود و خرابی یا پوسیدگی دندان که موجب بروز درد در آن شده است، برطرف گردد و وضعیت فرد به حالت عادی باز گردد.

اما

با این وجود بسیاری از افراد حتی در زمان بروز درد نیز برای رفتن به دندانپزشکی کوتاهی می کنند و از انجام این کار ممانعت می نمایند که در نتیجه با درد شدید دندان در مواقع مختلف شبانه روز مواجه می شوند.

از این جهت کسب اطلاع از راهکارهای درمان سریع دندان درد در خانه میتواند برای این عزیزان حائز اهمیت باشد.

4 راه درمان سریع دندان درد در خانه

درمان دندان درد شدید در خانه را میتوان با راهکارهای مختلفی انجام داد و موجب تسکین یا کاهش درد دندان شد که برخی از این راهکارها را به شما عزیزان معرفی می نماییم:

1) درمان با دود

درمان دندان درد با دود یکی از متداول ترین و موثرترین راهکارهایی است که میتوانید به این منظور به کار ببرید و از نتیجه آن بهره مند شوید.

اما

زمانی که مساله درمان دندان درد با دود مطرح می شود، این پرسش برای افراد به وجود می آید که از چه دودی برای برطرف کردن این مشکل باید استفاده نمود.

*** در خصوص درمان با دود توصیه نمی شود. *** 

 

2) درمان با میخک

میخک یک گیاه بسیار معروف است که در کشور ما به وفور یافت می شود و از خواص ضد عفونی کننده و میکروب کش آن برای درمان دندان درد در خانه میتوان استفاده کرد. از آنجایی که تاثیرات این گیاه بر روی دندان بسیار مناسب است، آن را در ساخت اکثر خمیر دندان ها نیز مورد استفاده قرار می دهند.

با این وجود

کسانی که از درد دندان رنج می برند، قادرند تا یک الی دو دانه میخک را بر روی دندان مورد نظر قرار دهند و آن را بر روی دندان فشار دهند تا موجب تسکین درد آن شود.

به کار بردن این گیاه برای درمان دندان درد علاوه بر آنکه موجب از بین رفتن و کاهش یافتن درد می شود، برای ضد عفونی شدن محیط دهان نیز تاثیر گذار است.

درمان سریع دندان درد در خانه
درمان سریع دندان درد در خانه

3) درمان با کمپرس آب سرد

یکی دیگر از راهکارهایی که برای درمان سریع دندان درد در خانه میتوانید استفاده کنید، به کار بردن کمپرس آب سرد است. کمپرس آب سرد و قرار دادن آن بر روی دندان مورد نظر باعث می شود که دندان و گونه حالت بی حسی پیدا کند و میزان درد آن کاهش یابد.

در این خصوص به جای کمپرس آب سرد می توانید از تکه های یخ نیز استفاده کنید و یخ را از بیرون دهان بر روی لپ و گونه قرار دهید تا به کاهش درد کمک کنید.

4) درمان با دهان شویه اویشن

دهان شویه اویشن برای درمان دندان درد شدید می تواند مناسب و کاربردی باشد زیرا اویشن از خواص آنتی اکسیدانی و ضد باکتریایی برخوردار است که می تواند موجب کاهش التهاب و درد شود. برای استفاده از این نوع دهان شویه باید چند قطره از آن را در داخل یک لیوان آب بریزید و در دهان قرقره کنید.

همچنین میتوانید از اسانس آویشن استفاده کنید و آن را بر روی یک پنبه بریزید و سپس بر روی دندان مورد نظر که از درد آن رنج می برید، قرار دهید تا درد کاهش یابد.

درمان سریع دندان درد در شب

در صورتی که با درد شدید دندان در شب مواجه شده اید، توصیه می کنیم که برای درمان سریع آن از قرص مفنامیک اسید استفاده کنید. مفنامیک اسید یک نوع قرص مسکن است که برای برطرف شدن دندان درد و درد های استخوانی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر

از این قرص برای تسکین و درمان سریع دندان درد در شب استفاده کردید به این موضوع توجه داشته باشید که باید مصرف آن را هر 6 ساعت یک بار تمدید کنید تا اثرات قرص بر روی دندان شما باقی بماند.

از طرف دیگر نیز میتوان این چنین پیشنهاد کرد که برای تسکین درد دندان در شب از این قرص استفاده کنید تا درد کاهش یابد و در نهایت صبح روز بعد به دندانپزشک برای درمان کامل مراجعه نمایید.

کلام پایانی

در صورتی که پس از به کار بردن راهکارهای درمان سریع دندان درد در خانه، همچنان از درد دندان رنج می برید و به صورت کامل بهبود نیافته اید، امکان استفاده از خدمات درمانی مرکز دندانپزشکی ایران ایمپلنت را خواهید داشت.

در ایران ایمپلنت توسط بهترین پزشکان تحت درمان قرار می گیرد و برای همیشه از دندان درد خلاص می شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
فرم درخواست مشاوره

ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه در این مقاله می خوانید!