ایمپلنت نانو چیست و چه کاربردی دارد؟

ایمپلنت نانو

ایمپلنت نانو یا در واقع ساخت ایمپلنت دندان با کمک تکنولوژی نانو موفقیت های چشم گیری را به همراه داشته است. نه تنها ایمپلنت دندان بلکه کامپوزیت دندان یا روکش دندان نیز با وجود این تکنولوژی به سطح بالاتری رسیده اند. زمانی که در ساخت ایمپلنت از نانو استفاده کنند، می توانند آن را کاملا شبیه دندان طبیعی بسازند. در ادامه توضیحات بیشتری درخصوص ایمپلنت نانو یا ساخت ایمپلنت دندان با کمک تکنولوژی نانو ارائه خواهد شد.

نانو تکنولوژی چیست و چه نقشی در ساخت ایمپلنت دارد؟

در همین ابتدا با کمی توضیح در مورد نانو تکنولوژی، دید شما را گسترده تر خواهیم کرد. این تکنولوژی که از آن تحت عنوان نانو تکنولوژی مولکولی هم یاد می کنند، کنترل ماده را تا سطح مقیاس به ابعاد nm100 تا 1 رسانده است. امروزه بسیاری از مواد و فرایندهای دندانپزشکی به کمک این تکنولوژی به سطح جدید می رسد. ایمپلنت های معمولی با برند و جنس ضعیف در بیشتر مواقع احتمال شکسته شدن را دارند، اما زمانی که فرد ایمپلنت نانو یا ایمپلنت ساخته شده با کمک نانو را کار می گذارد، خیال خود را از هر آسیبی راحت کرده است.

نانو کریستال های زیست فعال را بر روی ایمپلنت هایی از جنس تیتانیوم اعمال می کنند و باعث می شوند که جذب بهتر صورت گیرد. این تکنولوژی سبب می شود که علاوه بر بهبود استخوان، تاثیر متقابلی را بر روی ایمپلنت داشته باشد. اجزای دندانپزشکی که با کمک نانو ساخته می شوند دارای سطوحی هستند که توپوگرافی و ویژگی های شیمیایی آن ها قابل کنترل است.

چرا ایمپلنت نانو؟

با کمک این تکنولوژی در ایمپلنت دندان، متخصص ایمپلنت دندان قادر خواهید بود که با یکپارچه کردن پوشش بافت های معدنی، میزان شکست ایمپلنت دندان تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. علت استفاده از نانو در ایمپلنت دندان این است که اصلاح حداکثری ذرات فلز تا مقیاس نانو مورفولوژی، به سطح مطلوبی می رسد که این امر سبب افزایش چسبندگی و رشد سلول های زنده می شود.

زمانی که ذرات لوله های تیتانیومی کاهش پیدا کند؛ استحکام نهایی تینانیوم دو برابر قبل خواهد شد. علاوه براین تیتانیوم حاوی نانو ساختار تقریبا دوبرابر نمونه قبلی است.

مزایای استفاده از نانو در ایمپلنت

پیوند استخوان به ایمپلنت دندان جزوه اولین مراحل و انجام کاشت ایمپلنت دندان است. به این مرحله “ثبات اولیه” گفته می شود و به ثبات مکانیکی، طرح ایمپلنت و ساختار استخوان بستگی دارد. در مرور زمان و کم کم پیوند اولیه به نفع ثبات ثانویه کاهش پیدا می کند. به نحوی که مابین ثبات مکانیکی اولیه و بیولوژیکی ثانویه، می توان کاهش ثبات ایمپلنت را به خوبی مشاهده کرد.

بیشتر دانشمندان تلاش کرده اند که اتصال استخوان به ایمپلنت یا اسئواینتگریشن را با ایجاد یکسری تغییرات در سطح ایمپلنت، افزایش دهند. در این حالت جذب پروتئین، چسندگی و تفکیک سلول ها و انسجام بافت افزایش پیدا می کند. تغییرات بیولوژیکی بدون شک به ترکیبات شیمیایی، رطوبت پذیری و زبری سطح ایمپلنت های فلزی مرتبط می شود. وجود این فناوری باعث بهبود و افزایش اتصال استخوان به ایمپلنت دندان خواهد بود.

انواع روش های ایجاد ویژگی نانوانواع روش های ایجاد ویژگی نانو

برای ایجاد ویژگی های این تکنولوژی بر روی سطح ایمپلنت دندان و ساخت ایمپلنت نانو چند روش وجود دارد، از جمله:

روش فیزیکی

روش فیزیکی خود به دو صورت اسپری کردن پلاسما و رسوب یون امکان پذیر است. در متد اسپری پلاسما، یون های خلا کمک می کنند که آلودگی سطح برداشته شود و پلاسما به راحتی بر روی سطح ایمپلنت قرار گیرد.

روش شیمیایی

  • اکسیداسیون
  • درمان با اسید
  • درمان قلیایی
  • درمان هیدروژن پراکسید
  • درمان با ژل

 مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت نانو

برای اینکه نتیجه کاشت ایمپلنت دندان با کمک نانو به بهترین شکل صورت گیرد، نیاز است که پس از عمل کاشت چند مورد به خوبی رعایت شود. برخی از این نکات شامل موارد زیر است:

پس از کاشت ایمپلنت نانو، تا چند روز از غذاهای نرم استفاده شود. حتما از خوردن مایعات تند و گرم دوری شود. در طی یکی دو هفته از تغذیه خوبی استفاده و  بهداشت دهان و دندان را همانند روال سابق و حتی بیشتر ادامه دهید. ایمپلنت دندان با کمک فناوری نانو حکم دندان طبیعی را دارد. پس سعی کنید با رعایت مراقبت های بهداشتی طول عمر ایمپلنت دندان را بالا ببرید.

اگر جزو افراد سیگاری هستید، یکی دو هفته قبل و بعد از کاشت دندان، از کشیدن سیگار و مصرف مشوربات الکی خودداری لازم است. از فشار آوردن و ضربه زدن به دندان جلوگیری کنید. برای مسواک زدن از خمیرهای مخصوص ایمپلنت استفاده کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل، رجوع به مرکز ایران ایمپلنت و یا هر مرکز درمانی دیگر را به تاخیر نیندازید.

برای استفاده از دهانشویه سعی کنید با کمک دندانپزشک خود آن را انتخاب کنید. اما دوباره دقت داشته باشید که فشار زیادی به دهان وارد نکنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها