آیا ایمپلنت مادام العمر است؟

آیا-ایمپلنت-مادام-العمر-است

آیا ایمپلنت مادام العمر است؟ طول عمر مفید ایمپلنت چند سال است؟ چه عوامل سبب شل شدن یا لق شدن ایمپلنت می شود؟ آیا جنس و برند مواد سازنده در افزایش طول عمر ایمپلنت تاثیر گذار است؟ اگر شما هم تمایل دارید کاشت دندان را انجام دهید اما با سوالاتی همچون نمونه های ذکر شده روبرو هستید، بهتر است تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

ایمپلنت دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

با از دست دادن دندان یا دندان ها، روند طبیعی زندگی دچار اختلال می شود. برای جبران این معضل راهها و روش های زیادی از جمله کاشت دندان، پروتز دندان مصنوعی، بریج دندان و حتی ایمپلنت دندان است. ایمپلنت دندان به دلیل شباهت زیاد با دندان طبیعی طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. پایه آن همچون ریشه دندان عمل کرده و آن را محکم بر سر جای خود نگه می دارد.

کاربرد و مزایای ایمپلنت دندان من جمله بهتر صحبت کردن، بدست آوردن اعتماد به نفس، حفظ صورت طبیعی، جلوگیری از تحلیل استخوان و لثه و دیگر عوامل است. اما اکنون سوال اینجاست که آیا ایمپلنت مادام العمر است؟ برای داشتن عمری مداوم نیاز است که در انتخاب ایمپلنت و مراقبت های پس از آن دقت فراوان داشته باشید. در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

طول عمر ایمپلنت

به طور معمول ایمپلنت را از تیتانیوم و یا سرامیک می سازند تا به استخوان فک محکم جوش بخورد. هر چقدر این جوش خوردن و استحکام بیشتر باشد، شاهد طول عمر بیشتر آن نیز خواهیم بود. در حالت تقریبی و نرمال طول عمر ایمپلنت به بیست سال می رسد. اما هر چقدر که شما مراقبت های پس از کاشت و بهداشت دهان و دندان را رعایت به همان اندازه می توانید برای سال های طولانی از مزایای ایمپلنت دندان استفاده کنید.

افرادی که به عارضه دندان قروچه گرفتار هستند و از تراکم استخوان کم برخوردار هستند، نمی توانند از ایمپلنت مادام العمر بهره ببرند. بنابراین لازم است که پیش از کاشت حتما نسبت به درمان این موارد اقدام کنند. از سوی دیگر زمانی می توان گفت که ایمپلنت مادام العمر است که دارای فیکسچر و اباتمنت خوبی باشد.

عوامل تاثیرگذار در طول عمر ایمپلنت

برای اینکه ایمپلنت را در طی سال های متمادی داشته باشید بهتر است چند عامل تاثیر گذار در این افزایش طول عمر را بدانید. مانند:

مهارت و تخصص ایمپلنتوژیست

شاید برایتان عجیب باشد که اولین مورد را به این گزینه اختصاص داده ایم. بدون شک هر چقدر که مهارت و تخصص ایمپلنوژیست بیشتر باشد خیال شما از مادام العمر بودن ایمپلنت راحت تر خواهد بود. مرکز ایران ایمپلنت با بهره بردن از متخصص های حرفه ای و کارکشته این نوید را به شما می دهند که می توانید ایمپلنت مادام العمر را داشته باشید. تشخیص اولیه بیماری های لثه و تراکم استخوان نیاز به علم و دانش حرفه ای دارد.

هر چقدر که تراکم استخوان به حد کافی باشد و فرد از لثه های سالمی برخوردار باشد، به همان میزان به طول عمر ایمپلنت افزوده می شود. در صورتی که شما از تراکم استخوان کافی برخوردار نیستید می توانید از پیوند استخوان استفاده کنید.

برند و نوع ایمپلنت

هزینه ایمپلنت دندان همیشه به صورت متغیر و غیر ثابت اعلام می شود. علت آن نیز به انتخاب شما در برند و نوع ایمپلنت بر می گردد. هزینه ایمپلنت بسته به برند و مارک آن متغیر است. تعداد آن و جنس آن از سوی دیگر قیمت را تحت تاثیر قرار می دهد. اما از این نکته هم نباید غافل شد که زمانی ایمپلنت مادام المعمر است که شما جنس و برند خوبی را انتخاب کرده باشید.

کیفیت بالای آن باعث خواهد شد که پایه به خوبی در استخوان فک جوش بخورد. علاوه براین طول درمان و فرایند بهبود آن نیز بشدت کاهش پیدا می کند. طول عمر مفید ایمپلنت به کیفیت و جنس آن ارتباط مستقیم دارد.

مراقبت های پس از کاشت

همیشه متخصص های مرکز ایران ایمپلنت قبل، حین و پس از کاشت تذکرات و توصیه های لازم را به بیماران خود تجویز می کنند. لازم است که مراقبت ایمپلنت را همانند مراقبت های دندان طبیعی در نظر گرفت. یعنی به همان میزان که شما به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت می دهید باید به رعایت بهداشت ایمپلنت دقت کنید.

استفاده از مسواک و خمیر دندان مخصوص ایمپلنت دندان یکی از این گزینه ها است که لازم است پس از کاشت آن را مدنظر قرار دهید. اگر قصد استفاده از دهانشویه را دارید بهتر است پیش از خرید با دکتر خود مشورتی داشته باشید. عدم شکستن اجسام سخت با دندان و پرهیز از خوردن غذاهای سفت به صورت مداوم می تواند تعداد سال های طول عمر ایمپلنت را افزایش دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با مشاورهای مرکز ایران ایمپلنت تماس حاصل فرمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها