ایمپلنت ساب پریو استیل

ایمپلنت ساب پریو استیل

ایمپلنت ساب پریو استیل


ایمپلنت ساب پریو استیل چیست؟ تفاوت ایمپلنت دندان با روکش چیست؟  اولین سوالی که در ذهن شما به هنگام کاشت ایمپلنت خطور خواهد کرد انواع روش های کاشت ایمپلنت بسته به شرایط جسمی شما می باشد. ایمپلنت دندان یکی از بهترین و موثرترین روش های جایگزین دندان های از دست رفته می باشد و با انواع روش های کاشت در مرکز ایران ایمپلت انجام می شود. یکی از این روش ها ایمپلنت ساب پریو می باشد که بر روی استخوان فک یا بالای آن کاشته می شود. در ادامه توضیحات بیشتری درخصوص ساب پریو استیل و کاربرد ایمپلنت دندان داده خواهد شد.

فهرست

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان با لیزر که به جای دندان یا دندان های از دست رفته در مرکز ایران ایمپلنت کار گذاشته می شود، شامل پایه های فلزی و محکمی می باشد. این پایه ها از جنس تیتانیوم در لابراتوارها ساخته می شود و با جراحی به جای ریشه دندان کار گذاشته می شود. در طی مراحل انجام ایمپلنت دندان شما شاهد تغییر و تحولات بر روی این پایه خواهید بود.

شکل ظاهری پایه به نوعی تغییر می کند همانند دندان طبیعی در دهان بیمار خودنمایی می کند. بدانید که مزایای استفاده از ایمپلنت دندان شامل ثابت بودن و عدم لغزیدگی آن، عدم سرو صدا و آسیب رسیدن به استخوان فک، پشتیبانی کامل از دندان های دیگرو طول عمر طولانی تر می باشد. برای کاشت ایمپلنت انواع روش ها مانند ایمپلنت ساب پریو استیل وجود دارد که بیمار بتواند از مزایای کاشت ایمپلنت برخوردار شود.

انواع ایمپلنت از نظر کشور سازنده

ایمپلنت ها به صورت کلی چه از نوع ساب پریو استیل باشند و چه انواع مختلف دیگر آن، توسط کشور های مختلفی در سطح جهان تولید می شوند که انواع مختلف آن ها بر حسب کشور سازنده از قبیل زیر هستند:

ایمپلنت های امریکایی

ایمپلنت های امریکایی رتبه اول در جهان را از نظر کیفیت و زیبایی به خود اختصاص داده اند و توسط امریکا ساخته می شوند. علاوه برآن باید گفت که این گروه از ایمپلنت ها، گران قیمت ترین ایمپلنت ها در جهان هستند.

ایمپلنت های اروپایی

ایمپلنت های اروپایی توسط کشور های اروپایی مختلفی نظیر: ایمپلنت آلمان، ایمپلنت سوئیس، ایمپلنت سوئد، انگلیس، فرانسه، اسپانیا و ایمپلنت ایتالیا ساخته می شوند و به سراسر جهان منتقل می گردند. ایمپلنت های اروپایی رتبه دوم جهان از نظر زیبایی و کیفیت را دارند و قیمت آنها از ایمپلنت های امریکایی کمتر است.

ایمپلنت های آسیایی

ایمپلنت های اسیایی نیز در کشور هایی نظیر: ایران، چین، ایمپلنت ژاپن و ایمپلنت کره ساخته می شوند و رتبه سوم جهانی را دارند. در بین این ایمپلنت ها، گروهی از آنها که توسط کشور کره ساخته می شوند، کیفیت بهتری دارند و پزشکان آنها را با ایمپلنت های اروپایی برابر می دانند.

ایمپلنت های کره ای در ایران بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند.

انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت های دندانی دارای انواع مختلفی هستند که انواع آن به شرح زیر در نظر گرفته می شود:

ایمپلنت اندواستیل

این نوع ایمپلنت ها از رایج ترین انواع ایمپلنت به حساب می آیند که از آن برای عمل های دو مرحله ای استفاده می شود. این نوع ایمپلنت ها به شکل پیچ های کوچکی هستند که از تیتانیوم ساخته می شوند و در داخل استخوان فک قرار می گیرند و در نهایت نیز دندان های مصنوعی بر روی آن ها قرار داده می شود.

ایمپلنت یک مرحله ای

ایمپلنت های یک مرحله ای به گونه ای است که پس از قرار گرفتن ایمپلنت در داخل استخوان فک نیمی از از آن از بافت لثه بیرون می ماند و ایمپلنت و اباتمنت هر دو در یک مرحله نصب می شوند.

استفاده از این روش به گونه ای است که استفاده از آن در مقابل نیروهای بیرونی آسیب پذیر است.

ایمپلنت دو مرحله ای

ایمپلنت های دو مرحله نیز از رایج ترین انواع ایمپلنت هستند که در این روش ایمپلنت در داخل استخوان فک قرار می گیرد و بافت لثه بر روی آن بخیه زده می شود. این روش به گونه ای است که از وارد شدن فشار به ایمپلنت و استخوان جلوگیری می کند و پس از پایان یافتن دوره بهبودی جراحی دیگری برای قرار گرفتن تاج  و ایمپلنت در آن انجام می شود.

ایمپلنت ساب پریو استیل چیست؟

همیشه این تصور وجود دارد که ایمپلنت را در استخوان فک با جراحی لثه کار خواهند گذاشت. اما در برخی موارد انجام همچین عملی امکان پذیر نیست. از این رو روش هایی دیگری مانند ایمپلنت ساب پریو استیل وجود دارد که ایمپلنت را در داخل استخوان فک قرار می دهند و یا در شرایط خاص بالای استخوان فک کار گذاشته می شود. با روش ساب پریو استیل می توان تکنیک های متعددی جهت بازسازی و ترمیم استخوان، بهبود زخم های طبیعی و ایجاد یک پایه محکم برای دندان های ایمپلنت را ساخت.

ساب پریو استیل یک نوع قاب فلزی می باشد که با دقت فراوان بر روی استخوان کمی نزدیک به بافت بکار می رود. با روند بهبودی لثه ها، قاب نیز به سمت استخوان فک پیش می رود. پس از آن پست ها، که به قاب متصل شده اند، از طریق لثه ها بیرون می آید.

 

ایمپلنت ساب پریو استیل

 

مراحل کاشت ایمپلنت

مراحل کاشت ایمپلنت ساب پریو استیل در طی دو مرحله جراحی انجام می شود. زمانی که بیمار به مرکز ایران ایمپلنت جهت کاشت ایمپلنت  مراجعه می کند، این ایمپلنت به صورت سفارشی ساخته می شود تا متناسب با ساختار استخوان بیمار ساخته شود. در مرحله نخست کاشت جراح بافت لثه را با دقت فراوان برش می دهد تا استخوان زیر آن به خوبی قبل مشاهده باشد. بعد از این مراحل متخصص از استخوان قالب گرفته می شود و سپس مشخص می شود چارچوب ایمپلنت قرار است در کجا قرار گیرد. در پایان کار دوباره لثه در جای اولیه خود بخیه زده می شود تا زمان جراحی دوم که بایستی انجام شود.

مرحله دوم کاشت ایمپلنت ساب پریو استیل لثه دوباره بایستی باز شود و اینبار ایمپلنت بر روی استخوان کار گذاشته شود. آن قطعه ای که نقش تکیه گاه را بر عهده دارد از بافت لثه بیرون می ماند و بافت در اطراف آن بخیه زده می شود. در پایان متخصص مرکز ایران بریج موقت را روی آن قرار می دهد. برای اینکه لثه بهبود پیدا کند نیاز است که مدتی بیمار صبور باشد و در این مدت مراقبت های لازم را انجام دهد. پس از التیام لازم با عمل قالب گیری بریجی ساخته می شود که شباهت زیادی با دندان طبیعی دارد و پس از آماده شدن بر روی آن قرار می گیرد.

مزایای ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان دارای مزیت های بسیار زیادی به شرح زیر است:

 • دارای ظاهری بسیار طبیعی است
 • باعث افزایش زیبایی دهان و دندان و طرح لبخند می شود
 • دوام و ماندگاری بسیار بالایی دارد
 • امکان انتخاب ایمپلنت به گونه ای که هم رنگ با دندان های طبیعی باشد وحود دارد
 • از سازگاری خوبی با بدن انسان برخوردار است
 • و….

ایمپلنت برای چه کسانی مناسب است؟

استفاده از روش ایمپلنت برای ترمیم دندان ها برای افرادی به شرح زیر مناسب خواهد بود:

 • افرادی که یک دندان از دست داده باشند و فاصله بین دندان های انها طبیعی باشد
 • افرادی که چندین دندان از دست داده باشند
 • افرادی که تعدادی دندان در فک بالا و یا فک پایین از دست داده باشند
 • اشخاصی که توان استفاده از دندان مصنوعی ندارند
 • افرادی که دارای استخوان کافی در فک برای قرار دادن ایمپلنت باشند

اگر فردی کاندید مناسبی برای ایمپلنت ساب پریو استیل نباشد، چه می شود؟

در صورتی که به دندانپزشک و یا پریودنتیست مراجعه کنید و پزشک تشخیص دهد که شما کاندید مناسبی برای استفاده از این روش نیستید، می توانید از انواع گزینه های جایگزین ایمپلنت ساب پریو استیل استفاده کنید که این نمونه های جایگزین به شرح زیر می باشند:

استفاده از ایمپلنت اندواستیل

این نوع ایمپلنت به گونه ای است که در آن پایه مصنوعی در داخل فک قرار داده می شود تا به کمک این پایه های مصنوعی بتوان روکش مصنوعی را نیز در داخل دهان قرار داد. این نوع از ایمپلنت ها به عنوان رایج ترین انواع ایمپلنت در جهان شناخته می شوند.

تقویت کردن استخوان فک

در این فرآیند می توان استخوان فک را برای استفاده از روش ایمپلنت تقویت کرد. به عنوان مثال: یکی از راه های تفویت استخوان فک، جراحی پیوند استخوان فک است که در این روش استخوان مورد نیاز برای ایمپلنت در داخل فک پیوند زده می شود تا فضا برای قرار گرفتن ایمپلنت در دهان ایده آل باشد.

افزایش عرض تیغه استخوان

چنانچه علت اینکه شخصی امکان استفاده از روش ایمپلنت را نداشته باشد، کم بودن عرض تیغه استخوان باشد، این شخص میتوان جراحی افزایش عرض تیغه استخوان را در صورت صلاح دید پزشک انجام دهد و در نتیجه تیغه باریک استخوان فک او افزایش پیدا می کند.

تقویت کردن سینوس ها

تقویت کردن استخوان فک که به آن لیفت سینوس نیز گفته می شود روش دیگری است که در آن می توان شرایط فک و لثه یک شخص را برای استفاده از ایمپلنت ساب پریو استیل محیا می کند.

تفاوت بین ایمپلنت ساب پریو استیل و ایمپلنت اندواستیل

علاوه بر روش ایمپلنت ساب پریو استیل یک روش دیگر مانند ایمپلنت اندواستیل وجود دارد که برای کاشت ایمپلنت بکار می رود. اما این دو روش تفاوت هایی با همدیگر دارند مانند:

ایمپلنت اندواستیل به طور عمومی از تیتانیوم ساخته می شود و جزو پر استفاده ترین نوع روش ایمپلنت دندان می باشد. اندو استیل همانند پیچ کوچک بوده و در داخل استخوان فک کار گذاشته می شود. برای اینکه دندان مصنوعی (روکش روی ایمپلنت) نگه داشته شود به طور معمول از لثه بیرون هستند. اما در این نوع ایمپلنت زمانی که بیمار از استخوان سالم برخودار نباشد از این نوع ایمپلنت استفاده می شود. نحوه کار به این صورت است که ایمپلنت ساب پریواستیل بر روی یا بالای استخوان فک و در زیر لثه قرار داده می شود تا از بافت لثه بیرون باشد و جایگزین های دندان را نگه دارد.

آیا ایمپلنت ساب پریو استیل بهتر است و یا اندو استیل؟

این پرسش که کدام یک از انواع این دو نوع ایمپلنت بهتر هستند، ذهن بسیاری از اشخاص را به خود درگیر کرده است. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ایمپلمنت ساب پریو استیل و اندو استیل هر دو روش بسیار مهم و مناسبی هستند و نمی توان گفت که از بین این دو روش کدام بهتر است. زیرا هر کدام از این دو روش در شرایط مورد نیاز و بر اساس وضعیت افراد مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و شرایط و وضعیت جسمی افراد در واقع تعیین کننده این مساله است که کدام یک از این ایمپلنت ها برای او مناسب است.

پس این موضوع را به صورت کامل فراموش کنید و فقط سعی داشته باشید که نوعی از ایمپلنت را با مشورت پزشک انتخاب کنید که با شرایط شما سازگاری داشته باشد.

مراقبت های پس از ایمپلنت ساب پریو استیل

در اینکه مراحل ایمپلنت ساب پریو استیل نیاز به صبوری بیمار و تجربه تخصصی دندانپزشک دارد،شکی نیست. اما همه مراحل کاشت زمانی کارساز می باشد که در پایان بیمار مراقبت های لازم را انجام دهد.

هر چقدر که بیمار پروتکل های مراقبتی پس از ایمپلنت را دقیق انجام دهد از سوی دیگر شاهد طول عمر طولانی تر ایمپلنت دندان ساب پریو استیل خواهد شد. استراحت کافی، عدم انجام فعالیت های سنگین تا 48 ساعت پس از جراحی های مورد نیاز، استفاده از کمپرس یخ برای بهبود تورم، عدم مصرف مشروبات الکی و سیگار، استفاده از دهانشویه های تجویز شده دندانپزشک، استفاده از مسواک مخصوص ایمپلنت و غیره می تواند میزان موفقیت کاشت ایمپلنت را تضمین کند.

هزینه ایمپلنت ساب پریو استیل چه قدر است؟

از آنجایی که این نوع ایمپلنت در موفقیت پذیر بودن مراحل کاشت کمی ضعیف هستند، کمتر از آنها استفاده می شود و معمولا امروزه از انواع ایمپلنت های درون استخوان بیشتر استفاده می شود.

با این وجود هزینه مربوط به ایمپلنت های ساب پریو استیل به مسائلی به شرح زیر بستگی دارد:

دندانپزشک مربوطه

هر دندانپزشکی دستمزد متفاوتی دارد که معمولا دستمزد آنها بر اساس شرایط و ویژگی های آنها تعیین می شود. به نحوی که دندانپزشک های با مهارت تر دستمزد بیشتری خواهند داشت و به این شکل هزینه ایمپلنت ساب پریو استیل را افزایش می دهند.

تعداد ایمپلنت ها

تعداد ایمپلنت هایی که برای شخص در لثه کار گذاشته شوند، از موارد مهم و تاثیر گذار در هزینه ایمپلنت به حساب می آیند که باید به آن توجه کرد. هر چه تعداد دندان ها افزایش پیدا کند هزینه نیز بیشتر خواهد شد.

میزان سختی جراحی

مسلما جراحی که برای نصب ایمپلنت انجام می شود، دارای شرایط مختلفی است و برخی از افراد بر اساس وضعیت جسمی که دارند ممکن است که شرایط جراحی را سخت تر و پیچیده تر کنند.

هر چه جراحی که برای ایمپلنت ساب پریو استیل انجام می شود، سخت تر و پیچیده تر باشد و مدت زمان بیشتری را از پزشک بگیرد، هزینه آن نیز افزایش پیدا می کند.

بیمه درمانی

اشخاصی که تحت پوشش بیمه درمانی باشند، می توانند در خدمات ایمپلنت ساب پریو استیل تخفیف دریافت کنند و هزینه این روش را کاهش دهند. به همین دلیل می توان ای مساله را در هزینه آن موثر دانست.

وضعیت بیمار

وضعیت بیمار نیز می تواند در هزینه تاثیر گذار باشد و باعث افزایش و یا کاهش هزینه شود. زیرا در برخی از مواقع به عنوان مثال: در مواقعی که نیاز به درمان های پیش از ایمپلنت ساب پریو استیل باشد، پزشک ناگزیر است که مراحل درمانی مربوط به پیش از ایمپلنت را انجام دهد و سپس برای فرد از ایمپلنت ساب پریو استیل استفاده کند.

مراقبت های بعد از ایمپلنت

گاهی اوقات بعد از ایمپلنت نیاز است که مراقبت هایی انجام شود که این مراقبت ها در برخی از مواقع می توانند هزینه های غیر مستقیم ایمپلنت ساب پریو استیل را افزایش دهند.

آیا هزینه ایمپلنت ساب پریو استیل را می توان با بیمه پرداخت کرد؟

مدت زمان نه چندان زیادی است که امکان استفاده از بیمه درمانی برای پرداخت هزینه امور دندانپزشکی فراهم شده است و شرکت های مختلف بیمه درصدی از هزینه خدمات دندانپزشکی را تقبل می کنند و تا سقف مشخصی از هزینه را پرداخت می نمایند.

با این وجود هزینه ایمپلنت ساب پریو استیل را نیز می توان با استفاده از بیمه در برخی از مواقع که هدف از استفاده آن امور درمانی باشد، توسط بیمه پرداخت کرد و هزینه آن را کاهش داد.

بهترین مرکز برای استفاده از ایمپلنت ساب پریو استیل در تهران

برای آن دسته از عزیزانی که قصد دارند از ایمپلنت ساب پریو استیل در تهران استفاده کنند، یکی از بهترین مراکز، کلینیک ایران ایمپلنت است که تمامی خدمات در این مجموعه با تجهیزات پیشرفته و زیر نظر بهترین متخصصین دندانپزشکی انجام می شود.

در این مرکز امکان استفاده از این نوع ایمپلنت نیز وجود دارد  و می توان به راحتی و در بهترین شرایط از این نوع ایمپلنت در مرکز ایران ایمپلنت استفاده کرد.

سخن پایانی

برای داشتن دندان های زیبا گاهی نیاز به ایمپلنت دندان است. اما این کاشت خود نیاز به روش های مختلف برای شرایط بدنی متفاوت دارد. مرکز ایران ایمپلنت با ارائه انواع خدمات دندانپزشکی به خصوص کاشت ایمپلنت ساب پریو استیل با وجود فیکسچرهای مناسب توانسته تا حدود زیادی رضایت خاطر بیماران خود را جلب نماید. در صورت تمایل به انجام آن می توانید برای گرفتن نوبت اولیه با شماره های مرکز تماس حاصل فرمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها