ایمپلنت آلمانی زایو xive

ایمپلنت زایو
آنچه می‌خوانید! ...

ایمپلنت زایو xive چگونه است؟ ایمپلنت زایو ساخت کجاست؟ مزایا و معایب ایمپلنت xive چیست؟ ایمپلنت xive زایو برای چه کسانی مناسب است؟ هزینه ایمپلنت دیجیتال چه قدر است؟

در مجموعه تخصصی ایران ایمپلنت میخواهیم تمامی این پرسش ها را تحت بررسی قرار دهیم؛ با این وجود اگر خواهان دریافت پاسخ این پرسش ها هستید، با ما همراه بمانید.

ایمپلنت با پانچ از جمله روش هایی است که برای ترمیم دندان از آن استفاده می شود و ویژگی های بسیار حائز اهمیتی در آن نهفته است که این ویژگی ها موجب شده اند تا استفاده از این روش برای ترمیم دندان به میزان زیادی مورد استقبال قرار گیرد.

حال لازم به توضیح است که

ایمپلنت توسط کشورهای مختلفی در سراسر جهان ساخته می شود که هر یک از آنها شرایط متفاوتی دارند و با برند مخصوصی به بازار جهانی راه پیدا می کنند.

در میان کشورهای تولید کننده ایمپلنت برخی از آنها ویژگی های بهتری دارند و شرایط مناسب تری را ایجاد می کنند که ایمپلنت آلمانی xive از این موارد محسوب می شود.

تاریخچه ایمپلنت‌ زایو Xive

ایمپلنت‌ زایو Xive ابتدا توسط شرکت زایو در سال ۱۹۷۲ معرفی شدند. این ایمپلنت‌ها به دلیل کیفیت بالا و استفاده از فناوری‌های پیشرفته به سرعت تبدیل به یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای ایمپلنت‌ دندان شدند.

ایمپلنت Xive ابتدا توسط شرکت سوئیسی Xive AG توسعه یافت و پس از آن به عنوان یکی از ایمپلنت‌ پیشرو در صنعت دندانپزشکی معرفی شد. این ایمپلنت‌ها به دلیل کیفیت بالا و فناوری‌های پیشرفته مورد توجه قرار گرفتند.

ایمپلنت زایو xive چگونه است؟

ایمپلنت زایو همانند ایمپلنت کره ای یکی از بهترین انواع ایمپلنت است که میتوان از آن برای ترمیم دندان استفاده کرد. این نوع ایمپلنت به گونه ای ساخته شده است که میزان فشار وارد شده به استخوان را کاهش می دهد و تیتانیوم گرید 1 تا 5 برای ساخت قطعات آن استفاده شده است.

به صورت کلی

تکنولوژی های مختلفی که در ساخت این نوع ایمپلنت به کار برده شده اند، به گونه ای هستند که موجب افزایش ثبات ایمپلنت در داخل استخوان فک می شوند و تاثیرات مثبتی را به همراه دارند.

ایمپلنت زایو ساخت کجاست؟

ایمپلنت Xive همانند ایمپلنت سوئیسی از جمله برندهایی است که توسط کشور توسعه یافته و پیشرفته آلمان ساخته می شود و شرکت آلمانی DENTSPLY که تحت لیسانس شرکت دنتسپلای آمریکا است، مسئولیت ساخت آن را به عهده دارد.

ایمپلنت زایو
ایمپلنت زایو

مزایا و معایب ایمپلنت زایو xive

ایمپلنت زایو مانند هر برند دیگری با مزایا و معایبی همراه است که برخی از آنها را ذکر می کنیم. این موارد از قبیل زیر هستند:

مزایا ایمپلنت زایو:

 • این نوع ایمپلنت باعث آسیب دیدن دندان های مجاور نمی شود.
 • امکان استفاده از این برند برای هر تعداد دندان وجود دارد.
 • این نوع ایمپلنت از ظاهر بسیار طبیعی و زیبا برخوردار است.
 • هیچ گونه محدوده سنی برای استفاده از این برند وجود ندارد.
 • ایمپلنت زایو از دوام و ماندگاری بسیار بالایی برخوردار است.
 • استعمال سیگار و دخانیات به سرعت بر روی وضعیت این نوع ایمپلنت تاثیر نمیگذارد.

معایب ایمپلنت زایو:

 • ایمپلنت زایو به صرف هزینه زیادی نیاز دارد.
 • پس از استفاده این برند باید همچنان بهداشت دهان و دندان رعایت شود.
 • ممکن است که پس از مدت زمان 10 سال به تعویض این نوع ایمپلنت نیاز باشد.

فناوری‌های بکار رفته در ایمپلنت زایو Xive

 • مهندسی بافت: این ایمپلنت‌ها با استفاده از مهندسی بافت، بافت‌های طبیعی دهان را بسیار دقیق تر شبیه می‌سازند.
 • سطح‌های پیشرفته: سطح‌های ایمپلنت زایو Xive با استفاده از فناوری‌های پیشرفته‌ای به دقت بسیار زیادی پرداخته شده و از نظر زیبایی و پایداری بسیار برتر هستند.

ایمپلنت xive زایو برای چه کسانی مناسب است؟

با توجه به اینکه برند زایو از با کیفیت ترین انواع ایمپلنت در جهان به حساب می اید، به کار بردن آن را میتوان برای کسانی مناسب در نظر گرفت که از شرایط زیر برخوردار باشند:

 • افرادی که با پرداخت هزینه نسبتا بالای این برند مشکلی نداشته باشند.
 • کسانی که به دنبال ایمپلنت با کیفیت و با دوام باشند.
 • افرادی که به زیبایی دندان های خود به میزان زیادی اهمیت دهند.
 • کسانی که می خواهند یک یا همه دندان های خود را ترمیم کنند.
 • کسانی که قصد اصلاح طرح لبخند داشته باشند.
 • افرادی که به استعمال سیگار و دخانیات بپردازند.
 • و….

ایمپلنت زایو xive موجود در ایران

ایمپلنت زایو xive از جمله برندهایی است که در ایران موجود است و میتوان از آن استفاده نمود. اما لازم به ذکر است که این برند در یک بازه زمانی با تحریم ها رو به رو شده بود و در ایران امکان استفاده از آن وجود نداشت. اما در حال حاضر به راحتی میتوان این برند را در ایران به کار برد و از مزیت های آن بهره مند گردید.

2 نوع مختلف ایمپلنت زایو که در ایران وجود دارند عبارتند از:

 • ایمپلنت  XIVE S
 • ایمپلنت XIVE TG

این دو مدل ایمپلنت زایو شباهت زیادی به هم دارند و از تفاوت هایی نیز برخوردار هستند.

هزینه ایمپلنت زایو چه قدر است؟

هزینه ایمپلنت زایو همان طور که در بخش های فوق به صورت جزئی اشاره کردیم، زیاد است اما مبلغ دقیق آن برای هر شخصی متفاوت است و از این جهت امکان تعیین یک مبلغ دقیق برای آن وجود ندارد تا زمانی که افراد شخصا به دندانپزشک مراجعه کنند و تحت بررسی پزشک قرار بگیرند و امکان تعیین هزینه برای انها به وجود آید.

از طرف دیگر باید اشاره داشته باشیم که مسائل و فاکتورهایی بر روی قیمت ایمپلنت زایو موثر هستند که این مسائل موجب افزایش یا کاهش هزینه آن می گردند.

7 فاکتور موثر در هزینه ایمپلنت زایو xive

7 فاکتور مهم که در کاهش یا افزایش هزینه ایمپلنت زایو تاثیر دارند، از قبیل زیرند:

1) تعداد دندان ها

تعداد دندان ها در هزینه موثر است زیرا هزینه ایمپلنت بر اساس هر یک واحد دندان حساب می شود و از این جهت با افزایش تعداد دندان ها هزینه نیز بیشتر می شود.

2) نوع ایمپلنت زایو

همانطور که ذکر شد، ایمپلنت زایو در دو مدل در ایران به کار برده می شود که هر یک از آنها هزینه جداگانه ای دارند.

3) دندانپزشک معالج

دندانپزشکانی که عملیات مربوط به ایمپلنت را انجام می دهند، از دستمزد متفاوتی برخوردار هستند و معمولا بر اساس شهرت و مهارت انها  دستمزد آنها نیز افزایش می باید.

بنابراین باید دندانپزشک را یک عامل موثر در هزینه و نتیجه ایمپلنت بدانید.

4) مرکز دندانپزشکی

مراکز دندانپزشکی که عملیات مربوط به ایمپلنت را برای متقاضیان انجام می دهند، شرایط یکسانی ندارند بلکه آنها بر اساس کیفیت ارائه خدمات و تجهیزاتی که در اختیار دارند، شرایط متفاوتی را برای بیماران ایجاد می کنند و در نتیجه درمان موثر واقع می شوند. از این رو باید به آنها به عنوان یکی از عوامل موثر در هزینه نگاه کرد.

5) روشی که برای جراحی ایمپلنت به کار می رود

روشی که برای جراحی ایمپلنت به کار برده می شود در هزینه تاثیر دارد. روش هایی که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

ایمپلنت فوری، ایمپلنت دیجیتالی و ایمپلنت معمولی که در میان این روش ها ایمپلنت دیجیتالی بیشترین هزینه را خواهد داشت.

6) نحوه نصب روکش بر روی پایه ایمپلنت

روکش با دو روش مختلف بر روی ایمپلنت نصب می شود که این روش ها عبارتند از: اتصال با اباتمنت و اتصال با چسب. روش اتصال با اباتمنت از هزینه بیشتری برخوردار است و گران تر خواهد بود.

7) بیمه درمانی

بیمه های درمانی نیز برای کاهش هزینه های ایمپلنت موثر هستند و میتوان از آن ها استفاده کرد. برخی از بهترین انواع بیمه های درمانی تاثیر بیشتری در کاهش هزینه دارند و استفاده از آنها شرایط بهتری ایجاد می کند.

سوالات متداول

آیا ایمپلنت دندان زایو Xive مناسب برای همه افراد است؟

ایمپلنت‌های دندان Xive در اکثر موارد مناسب هستند، اما برای برخی افراد، مانند کسانی که مشکلاتی مانند فراموش کردن دوره‌های مراقبتی دارند یا مشکلات دندان‌پزشکی اساسی دیگری دارند، ممکن است مناسب نباشند. پزشک دندانپزشک شما می‌تواند بررسی کاملی از وضعیت دهان شما انجام دهد و توصیه‌های لازم را ارائه دهد.

چقدر زمان لازم برای جایگزینی دندان‌ها با ایمپلنت دندان Xive است؟

زمان مورد نیاز برای جایگزینی دندان‌ها با ایمپلنت‌های دندان Xive به ویژگی‌های هر فرد و مورد استفاده اختصاص دارد. اما در بیشتر موارد، این فرآیند چند مرحله‌ای و چند ماهه است.

آیا می‌توان با ایمپلنت دندان Xive به غذاهای سخت برخورد کرد؟

بله، ایمپلنت‌های دندان Xive استحکام و پایداری بالایی دارند و می‌توانند به غذاهای سخت برخورد کنند.

آیا بعد از کاشت ایمپلنت نیاز به دوره‌های درمانی خاصی است؟

پس از کاشت ایمپلنت، مراقبت و دوره‌های درمانی خاصی ممکن است لازم باشد. این مراقبت‌ها و درمان‌ها بستگی به وضعیت دهانی و نیازهای شما دارد و توسط پزشک دندانپزشک شما تعیین می‌شود.

آیا هزینه ایمپلنت‌گذاری با Xive با هزینه‌های دیگر متفاوت است؟

هزینه ایمپلنت‌گذاری با Xive ممکن است متفاوت باشد و بستگی به عواملی مانند تعداد ایمپلنت‌های نیازمند، مراکز درمانی و قیمت‌گذاری هر منطقه دارد. اما اغلب، ایمپلنت‌های دندان زایو Xive قیمت مناسبی در مقایسه با کیفیت و استحکام آنها دارند.

سخن پایانی

ایمپلنت زایو xive  و ایمپلنت اقساطی را میتوانید در انواع مختلف آن و با روش های گوناگون در مجموعه ایران ایمپلنت مورد استفاده قرار دهید. به این منظور از طریق تلفن های تماس با ما در ارتباط باشید.

با توجه به مزایا و فناوری‌های بکار رفته، ایمپلنت Xive یکی از بهترین گزینه‌ها برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است. با رعایت مراقبت‌های لازم، می‌توانید از ایمپلنت Xive بهترین نتیجه را بدست آورید.

منابع

سایت رسمی شرکت دنتسپلای آمریکا

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه می‌خوانید! ...
بیشتر بخوانید ...
ایمپلنت آلمانی
ایمپلنت آلمانی

ایمپلنت‌ دندان آلمانی به خاطر کیفیت و نوآوری بالا در سراسر جهان شناخته شده‌اند. این

ایمپلنت بگو آلمان Bego
ایمپلنت بگو Bego

ایمپلنت بگو Bego ایمپلنت بگو آلمان Bego یک برند موفق ایمپلنت دندان است که در

ایمپلنت-آرگون
ایمپلنت دندان آرگون

ایمپلنت آرگون که ساخته کشور آلمان است، جزو بهترین ایمپلنت های جهان است. انواع ایمپلنت