ایمپلنت دندان 4

ایمپلنت دندان 4


در رابطه با ایمپلنت دندان 4 چه می دانید؟ آیا تا کنون با این عبارت برخورد کرده اید؟

اگر می خواهید دندان های خود را به روش ایمپلنت ترمیم کنید، به شما توصیه می کنیم که این مقاله تهیه شده از سوی دندانپزشکی ایران ایمپلنت را مطالعه کنید و اطلاعات خود را در زمینه ایمپلنت افزایش دهید تا به بهترین روش برای ترمیم دندان های خود دست پیدا کنید.

همان طور که می دانید روش هایی که امروزه برای ترمیم دندان ها به کار می روند، بسیار متعدد هستند که از جمله مهم ترین و محبوب ترین روش هایی که برای ترمیم دندان امروزه به کار می رود، ایمپلنت دندان است.

این روش مزیت های بسیار زیادی دارد که باعث شده تا افراد بسیاری از این روش استقبال کنند و به استفاده از این تکنیک روی اورند.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت روشی است که در آن از پایه ای ساخته شده از فلز تیتانیوم استفاده می شود و این پایه در داخل استخوان فک و در قسمت دندان از دست رفته قرار داده می شود و پس از گذشت مدت زمانی به استخوان فک جوش می خورد و استحکام مورد نیاز را به دست می اورد.

در واقع پایه ایمپلنت حکم ریشه دندان را دارد و دقیقا مانند ریشه دندان عمل می کند. پس از اینکه پایه در استخوان فک مستحکم شد، بر روی آن اباتمنت و روکش ایمپلنت را قرار می دهند که روکش آن که به تاج نیز معروف است، ظاهری کاملا شبیه به دندان های طبیعی دارد و اصلی ترین بخش ایمپلنت است و اباتمنت نیز جایگاه واسط بین روکش و پایه را دارد.

ایمپلنت دندان 4 چیست؟

ایمپلنت دندان 4 به این معنا است که در این روش فقط چهار عدد ایمپلنت برای فرد استفاده می شود و انها در درون فک قرار می گیرند. در ادامه بر روی چهار ایمپلنت، پروتز دندانی قرار داده می شود و به این شکل می توان پروتز ثابت را با استفاده از ایمپلنت برای بیمار به کار برد.

 

ایمپلنت دندان 4

 

تاریخچه ایمپلنت دندان 4

ایمپلنت دندان 4 برای اولین بار توسط شخصی به نام دکتر paulo malo اخترع شد و هدف از تولید این روش چنین بوده است که کسانی که با بی دندانی کامل مواجه هستند و میزان زیادی از استخوان ریج آلوئولار خود را از دست داده اند، بتوانند از ایمپلنت دندانی برای ترمیم دندان های خود استفاده کنند.

ابداع این روش باعث شد تا پروسه های درمانی طولانی مدت و نیاز به صرف هزینه بسیار زیاد کاهش پیدا کند و عده زیادی از افراد که با این مشکلات مواجه بودند، توانستند که به ترمیم دندان های خود بپردازند.

نحوه کاشت ایمپلنت دندان 4

برای کاشت ایمپلنت دندان 4 در فک بالا و پایین تفاوت های اندکی وجود دارد. زیرا در فک بالا از بین چهار ایمپلنت، دو عدد از آنها درون قدام سینوس قرار داده می شوند در حالی که برای ایمپلنت دندان 4 در خصوص فک پایین، ایمپلنت در داخل قدام فک قرار می گیرد. به نحوی که دو تا از ایمپلنت ها به صورت زاویه دار و در قدام سوراخ چانه ای قرار داده می شوند.

علت رایج شدن کاشت دندان

از جمله مسائلی که باعث شده تا امروزه استفاده از ایمپلنت دندان 4 بسیار رواج پیدا کند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ناراضی بودن از متحرک بودن پروتز های دندانی
  • کمک به بیمارانی که هیچ دندانی ندارند برای ترمیم دندان ها
  • کاهش دادن میزان تحلیل رفتن ریج و گسترش سینوس در فک بالا
  • و…

مزایای ایمپلنت دندان

این روش فاقد نیاز به انجام هر گونه جراحی های تهاجمی است و در صورتی که پزشک معالج از تخصص و مهارت زیادی برخوردار باشد درصد موفقیت در این روش بسیار بالا خواهد بود.

انجام دادن مراحل کاشت ایمپلنت بسیار کوتاه مدت است و در طول دو ساعت می توان تمامی مراحل کاشت را به پایان رساند.

دندان هایی که در این روش برای بیماران کاشته می شوند، بسیار طبیعی هستند و از عملکرد بسیار خوبی نیز برخوردارند.

برای انجام این روش و ترمیم دندان ها در ایمپلنت دندان 4 می توان از پزشک معالج درخواست کرد که مراحل درمان را تحت بیهوشی کامل انجام دهد که در این صورت هیچ گونه دردی از سوی بیمار حس نخواهد شد.

از آنجایی که در این روش از ایمپلنت های ساخته شده از تیتانیوم استفاده می شود، دوام و ماندگاری دندان های ترمیم شده بسیار بالا هستند و دندان ها از ثبات و استحکام بسیار مناسبی برخوردارند.

در این روش با جوش خوردن ایمپلنت به استخوان فک از تحلیل رفتن استخوان فک جلوگیری به عمل می آید.

از دیگر مزایای ایمپلنت دندان 4 نیز می توان به این موضوع اشاره کرد که استفاده از این روش هیچ نیازی به پیوند استخوان ندارد.

به کار گیری این روش برای کسانی که از دندان مصنوعی استفاده کرده اند، بسیار راحت و اسان است و نیازی به خارج کردن دندان ها از دهان نیست.

مراقبت از دندان های ترمیم شده

زمانی که از این روش برای ترمیم دندان ها استفاده می شود، مسلما مانند سایر روش ها باید مراقبت هایی انجام شوند که این مراقبت ها به شرح زیر هستند:

  • استراحت در خانه به مدت سه روز پس از ترمیم دندان ها
  • استفاده از کیسه یخ در هر 15 دقیقه یک بار در صورتی که تورم داشتید
  • بهتر است تا به مدت سه ماه از غذاهای نرم استفاده کنید
  • از انجام دادن تمرین های سنگین تا یک هفته پس از درمان بپرهیزید
  • از سیگار کشیدن خودداری کنید تا روند بهبودی به تعویق نیوفتد

کلام پایانی

همان طور که مطالعه کردید، در این مطلب در رابطه با ایمپلنت دندان از نوع 4 با شما عزیزان صحبت کردیم تا شناخت بیشتری نسبت به این روش پیدا کنید و در صورت نیاز از این اطلاعات استفاده نمایید.

به یاد داشته باشید که بهترین راهکار برای اطمینان از مناسب ترین روش برای ترمیم دندان ها، مشاوره با یک پزشک متخصص و ماهر است تا نتیجه خوبی از ترمیم دندانها حاصل شود. پس با این وجود از مشورت کردن با پزشک غافل نشوید، خصوصا با توجه به این مساله که ترمیم دندان ها از اهمیت زیادی در زیبایی و سلامت برخوردار است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها