لوگو ایران ایمپلنت

چه افرادی می توانند دندان خود را ایمپلنت کنند؟

ایمپلنت برای چه دندانی مناسب است
آنچه می‌خوانید! ...

با پیدایش روش ایمپلنت برای ترمیم دندان های آسیب دیده و از دست رفته، تحول عظیمی در علم دندانپزشکی ایجاد شد و این روش امروزه نه تنها بیماران بلکه دندانپزشکان را نیز مجذوب خود کرده است.

اما ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

در این مقاله به [5 مورد از مناسب ترین افراد] جهت انجام ایمپلنت دندان اشاره شده است.

با ما همراه باشید تا در این مورد اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

چه افرادی می توانند دندان خود را ایمپلنت کنند؟

متاسفانه در میان تمامی اشخاصی که متقاضی ترمیم دندان به روش ایمپلنت هستند، همه انها امکان استفاده از این روش را ندارند زیرا شرایط آنها به گونه ای است که روش ایمپلنت مشکل انها را حل نمی کند، نتیجه بخش واقع نمی شود و یا دوام ایمپلنت برای آنها بسیار کوتاه خواهد بود.

با این وجود افرادی که می توانند از ایمپلنت برای ترمیم دندان های خود استفاده کنند، اشخاصی هستند که از شرایط ذکر شده در بخش زیر بهره مند باشند:

1) کسانی که از سلامتی عمومی برخوردارند

برای اینکه بتوان از روش ایمپلنت استفاده کرد، نیاز است تا افراد از سلامتی عمومی برخوردار باشند و به بیماری خاصی مبتلا نباشند.

زیرا

برای ترمیم دندان ها به روش ایمپلنت باید یک جراحی بر روی دندان و لثه صورت گیرد که در این شرایط کسانی که مبتلا به بیماری های خاص باشند، ممکن است که در حین جراحی دچار آسیب شوند و یا به صورت کلی جراحی برای آنها مضر باشد.

پس با این وجود چنانچه به بیماری های مختلفی مبتلا هستید و قصد ایمپلنت کردن از جمله ایمپلنت بگو Bego را دارید، با پزشکان ما در ایران ایمپلنت این موضوع را در میان بگذارید.

2) کسانی که دارای لثه های سالم باشند

داشتن لثه های سالم برای استفاده از روش ایمپلنت یک امر ضروری است زیرا برای ترمیم دندان ها با ایمپلنت، لثه ها باید سالم باشند تا بتوانند از ایمپلنت حمایت کنند.

به عنوان مثال:

در 90 درصد از جراحی های ایمپلنت صورت گرفته در جهان، کسانی که به بیماری پریودنتال که یک بیماری لثه ای است مبتلا بوده اند، پیوند ایمپلنت برای آنها به خوبی صورت نگرفته است و نتیجه ترمیم دندان های انها موفقیت آمیز واقع نشده است.

3) کسانی که استخوان فک به میزان کافی داشته باشند

برای اینکه بتوان پایه ایمپلنت را در داخل استخوان فک قرار داد و آن را در فک ثابت کرد، لازم است که افراد از میزان کافی استخوان فک برخوردار باشند تا پایه ایمپلنت در فک آنها به استحکام کافی برسد.

در نتیجه

این مساله نیز باید برای ترمیم دندان ها به روش ایمپلنت مورد بررسی قرار بگیرد و توسط پزشک وجود استخوان کافی در فک تعیین شود.

4) کسانی که قادرند از دندان های ایمپلنت شده مراقبت کنند

افرادی که از روش ایمپلنت استفاده می کنند و دندان های خود را با آن ترمیم می نمایند، باید همانند سایر مردم بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنند. در غیر این صورت ایمپلنت دندان برای آنها باعث بروز مشکلاتی مانند: عفونت لثه می شود.

5) کسانی که به استعمال سیگار و دخانیات نمی پردازند

پریودنتیست ها و یا دندانپزشکانی که در زمینه ترمیم دندان با ایمپلنت تخصص دارند، استفاده از روش ایمپلنت را برای کسانی که به استعمال سیگار و دخانیات می پردازند، توصیه نمی کنند.

زیرا با انجام این امور، رنگ ایمپلنت دندان مورد استفاده قرار گرفته شده، به زودی تغییر می کند و دندان ها زیبایی خود را از دست میدهند.

علاوه بر آن

مصرف سیگار و دخانیات، طول عمر و دوام ایمپلنت را نیز کاهش می دهد و هزینه های صورت گرفته را به هدر می دهد. از این جهت کسانی که می خواهند از این روش استفاده کنند، باید افرادی باشند که از سیگار و دخانیات استفاده نمی کنند.

ایمپلنت دندان برای چه افرادی مناسب است؟

بهترین دندانپزشکی برای ایمپلنت دندان

کسانی که کاندید مناسب برای ایمپلنت به حساب می آیند و قصد دارند از این روش در تهران استفاده کنند، یکی از بهترین مراکز برای انها مرکز ایران ایمپلنت است که امور مربوط به ایمپلنت را به شکل کاملا تخصصی و حرفه ای برای متقاضیان انجام میدهد.

مرکز ایران ایمپلنت تمامی مراحل درمان را با کمک بهترین متخصصین و پریودنتیست ها انجام می دهد و از بهترین و جدیدترین تجهیزات برای بیماران خود در این زمینه استفاده می کند.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
فرم درخواست مشاوره

ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه می‌خوانید! ...