ایمپلنت برای چه دندانی مناسب است؟

ایمپلنت برای چه دندانی مناسب است

ایمپلنت برای چه دندانی مناسب است؟ چه کسانی می توانند ایمپلنت دندان را انجام دهند؟ ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب نیست؟ شرایط کاشت ایمپلنت دندان کدام است؟ آیا ایمپلنت دندان همیشه موفقیت آمیز است؟ این ها تنها چند سوال کوچک از بی شمار سوال است که به هنگام کاشت دندان برای همه افراد پیش خواهد آمد. مرکز ایران ایمپلنت با کمک متخصص های حرفه ای و کارکشته خود امروز می خواهد پاسخگوی سوالات شما باشد.

ایمپلنت دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

پیش از پاسخ دادن به این سوال که ایمپلنت برای چه دندانی مناسب است؟ بیایید شناخت اندکی از ایمپلنت داشته باشیم. به هنگام از دست دادن دندان روال زندگی عادی بهم می ریزد و افراد تا حدودی دچار مشکلات عدیده ای می شوند. اختلال در صحبت کردن، غذا خوردن، نافرم شدن فک و تحلیل رفتن لثه ها تنها بخشی از این معضلات است.

انواع روش های کاشت دندان، انواع ایمپلنت دندان و دندان مصنوعی وجود دارد که بسته به شرایط بیمار انجام می شود. ایمپلنت دندان به دلیل مزایا و جنس و کاربرد آن نسبت به دیگر روش های یک سرو گردن بالاتر است. پایه ایمپلنت دندان حکم ریشه دندان را ایفا کرده و باعث عدم لق شدن دندان های سالم اطراف ایمپلنت می شود.

از سوی دیگر طول عمر زیاد آن و جنس سازگار با بدن انسان سبب شده است که بیمار به راحتی هزینه ایمپلنت دندان را تقبل کند. اما همیشه برای رسیدن به بهترین کاشت ایمپلنت دندان نیاز است که برخی شرایط فراهم باشد.

ایمپلنت برای چه دندانی مناسب است؟

همانگونه که اشاره شد برای کاشت نیاز خواهد بود که بیمار برخی شرایط را داشته باشد. یکی از این شرایط داشتن لثه های سالم و محکم است. زمانی که بیمار به بیماری لثه و یا تحلیل لثه دچار شده باشد بدون شک پایه ایمپلنت نیز به خوبی جایگذاری نخواهد شد. به مرور زمان لق شدن ایمپلنت رخ خواهد داد. علاوه براین ایمپلنت برای دندانی مناسب است که تراکم استخوان کافی وجود داشته باشد.

برای افرادی که از تراکم استخوان کافی برخوردار نیستند، از انواع روش های پیوند استخوان استفاده می شود. این پیوند می تواند از خود فرد گرفته شود یا فرد دیگر. پایه ایمپلنت بایستی به خوبی در استخوان فک کاشت شود. زمانی نیز نیاز است که این پیوند جوش بخورد. هر چقدر که بیمار از شرایط سلامتی خوبی برخوردار باشد بدون شک این مدت زمان کمتر خواهد بود.

سلامت دهانی بیمار

هنوز این سوال وجود دارد که ایمپلنت برای چه دندانی مناسب است؟ افرادی که بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت می کنند گزینه های خوبی برای کاشت ایمپلنت دارند. ایمپلنت دندان همانند دندان طبیعی نیاز به مراقبت و رعایت بهداشت دهان و دندان دارد. افرادی که زیاد به سلامت دهان و بهداشت توجه نمی کنند بدون شک موفقیت ایملنت دندان را نیز مشاهده نخواهند کرد.

به طور معمول بایستی در طول روز دو بار مسواک زد و یا از نخ دندان و خمیردندان های خوبی استفاده کرد. این حساسیت و وسواسی را برای ایمپلنت دندان باید دوبرابر کرد. معاینات دندانپزشکی روتین وار به صورت هر 6 ماه یکبار از دیگر گزینه هایی است که ایمپلنت دندان را مناسب خواهد کرد.

ایمپلنت دندان برای چه افرادی مناسب است؟

ایمپلنت دندان برای چه افرادی مناسب است؟

بدون شک زمانی ایمپلنت دندان موفقیت آمیز بوده و طول عمر آن افزایش پیدا می کند که بیمار توصیه های متخصص را به خوبی اجرا کند. از سوی دیگر مراقبت های پس از کاشت را به خوبی رعایت کند. اما به طور خلاصه می توان گفت که ایمپلنت برای افراد زیر مناسب است:

  • افرادی که از سلامت کافی بدن برخوردار هستند و به بیماری های خاصی از جمله دیابت مبتلا نیستند.
  • بیمارانی که از لثه های سالم و محکمی برخوردار هستند.
  • اشخاصی که دارای تراکم استخوان خوبی می باشند.
  • کسانی که سیگاری نیستند و مشروبات الکلی مصرف نمی کنند.

مزایای کاشت ایمپلنت دندان

  • بهبود ظاهر: زمانی که دندان یا دندان هایی از بین می رودف شکل و ظاهر طبیعی افراد تغییر می کند. با کاشت ایمپلنت دوباره همان چهره طبیعی به فرد باز می گردد.
  • بهتر شدن گفتار: جای خالی دندان سبب می شود حرف زدن با اختلال همراه شود. با کاشت این نقص و معضل به راحتی رفع خواهد شد.
  • غذا خوردن بهتر: جویدن غذا بدون دندان کار سختی می باشد. اما ایمپلنت محکمی دندان طبیعی را دارد و بیمار می تواند به خوبی هر غذایی را میل کند.
  • افزایش اعتماد بنفس: بدون شک جای خالی دندان باعث می شود که شما به خوبی صحبت نکنید و یا نخندید. این کار اعتماد به نفس را پایین می آورد. اما ایمپلنت دندان شکل و ظاهر دندان طبیعی را دارد و شما به خوبی اعتماد به نفس از دست رفته را باز خواهید یافت.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها