ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته

ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته

ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته


آیا ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته امکان پذیر است؟ لیفت لثه چیست؟ آیا می خواهید اطلاعاتی در خصوص ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته به دست آورید؟ با این وجود با ما همراه باشید و به مطالعه این مقاله تا انتها ادامه دهید تا اطلاعاتی مفیدی در این رابطه در اختیارتان قرار دهیم.

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت از جمله روش های جدید برای ترمیم دندان های از دست رفته و یا دندان هایی است که دچار آسیب شده اند. این روش چندین سال است که در کشور های مختلف رایج گردیده است و بر اساس نتایجی که از آن حاصل می گردد، به محبوبیت بالایی دست پیدا کرده است و از این رو تعداد بی شماری از افراد در سراسر جهان به ترمیم دندان های خود با ایمپلنت اقدام می کنند.

ایمپلنت ها پایه ای از جنس تیتانیوم هستند که در استخوان فک جایگذاری می شوند و به دلیل اینکه از تیتانیوم ساخته شده اند، از سازگاری خوبی با بدن انسان برخوردار هستند. بر روی پایه ایمپلنت یک روکش شبیه به دندان های طبیعی قرار داده می شود که زیبایی دندان را جفظ می کند و باعث می شود که پایه ایمپلنت اصلا دیده نشود.

موارد استفاده از ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت در امور مختلفی مورد استقاده قرار می گیرد و امکان استفاده از آن برای افراد مختلف وجود دارد. به صورت کلی موارد استفاده از ایمپلنت به شرح زیر هستند:

زمانی که شخص تنها یک دندان خود را از دست داده باشد، می تواند با ایمپلنت جای خالی دندان از دست رفته را پر کند. علاوه بر آن اشخاصی که چندین دندان خود را نیز از دست داده باشند، می توانند از ایمپلنت استفاده کنند. از ایمپلنت در مواردی که شخص تمامی دندان های یک فک و یا دو فک را نیز از دست داده باشد، می توان استفاده کرد. اشخاصی که دارای لثه تحلیل رفته هستند نیز می توانند ایمپلنت دندانی استفاده کنند. لقی دندان نیز به گونه ای است که با ایمپلنت قابل برطرف کردن است.

تعجب نکنید که انجام ایمپلنت برای لثه های تحلیل رفته نیز با شرایط و راهکارهای خاص امکان پذیر است. ایمپلنت دندان در این سالهای اخیر سروصدای زیادی را به پا کرده است و شاید بخش اعظم از هزینه خدمات دندانپزشکی را در سال 1400 به خود اختصاص دهد. مرکز ایران ایمپلنت با ارائه انواع ایمپلنت دندان و پیوند استخوان در شرایط خاص می تواند ایمپلنت برای لثه های تحلیل رفته را کار گذارد.

یکی از شرایط ایمپلنت دندان وجود لثه های سالم و محکم می باشد. در صورتی که بیمار به لثه های تحلیل رفته دچار شده باشد نیاز است که عمل پیوند استخوان را به کار برد. پیوند استخوان نیز بایستی شرایط خاص خود را فراهم کند. از این رو نیاز است که پیش از کاشت ایمپلنت دندان چند جلسه معاینه و بررسی وضعیت بیمار بررسی شود. متخصص مرکز ایران ایمپلنت درخصوص ایمپلنت برای لثه های تحلیل رفته و تفاوت ایمپلنت ثابت با متحرک توضیحات بیشتری را ارائه خواهد کرد.

تحلیل لثه و فک چیست؟

از نظر علم دندانپزشکی تحلیل لثه و فک شامل از بین رفتن بافت در اطراف دندان بوده که باعث می شود استخوان فک آسیب ببیند. در تحلیل فک بخشی یا کل استخوان فک عقب نشینی می کند. با ایجاد تحلیل لثه به مرور زمان شکاف ها و فاصله هایی بین دندان و خط لثه به وجود می آید که محل خوبی برای تجمع باکتری های بیماری زا می باشد. در صورتی که تحلیل لثه درمان نشود می تواند عواقب جبران ناپذیری را برای بیمار رقم بزند. برای نمونه فردی که بخواهد ایمپلنت دندان را انجام دهد نیاز است که شرایط لثه سالم و محکم را داشته باشد. چنانچه تحلیل لثه وجود داشته باشد بیمار بایستی در ابتدا به درمان لثه پرداخته و پس از آن اقدام به کاشت ایمپلنت دندان نماید.

چه افرادی بیشتر مستعد تحلیل رفتن لثه هستند؟

در میان تمامی افراد، گروهی از آنها که دارای شرایط ذکر شده در قسمت زیر باشند، بیشتر مستعد تحلیل رفتن لثه خواهند بود:

افرادی که مبتلا به بیماری های پریودنتال هستند که این نوع بیماری به شکل عفونت های باکتریایی هستند و باعث تحلیل رفتن لثه و لق شدن دندان ها می شوند.

افرادی که از بیماری های مربوط به لثه رنج می برند که بر اساس تحقیقات انجام شده در این زمینه تقریبا در حدود 30 درصد از افراد به صورت ژنتیکی و وراثتی با این مشکل مواجه می شوند.

افرادی که دندان های خود را به صورت تهاجمی یعنی مجکم و سریع مسواک می زنند

اشخاصی که مراقبت های دهان و دندان را به خوبی رعایت نمی کنند و به جرم دندان های خود بی توجه هستند.

ایجاد تغییر هورمون ها در بانوان و یا نوسانات هورمونی که این مشکل معمولا به دلیل یائسگی، قاعدگی و بارداری در بانوان رخ می دهد و باعث حساس شدن لثه ها می شود.

پوسیده شدن دندان ها که به دندان های دیگر نیز سرایت می کند

انواع روش های کاشت ایمپلنت برای لثه های تحلیل رفته

در صورتی که بیمار به تحلیل لثه دچار شود و از سوی دیگر نیاز به ایمپلنت دندان پیدا کند، متخصص مرکز ایران ایمپلنت می تواند دو روش زیر را به بیمار پیشنهاد دهد:

  • انجام پیوند استخوان و پیوند لثه پیش از کاشت ایمپلنت دندان
  • انجام پیوند استخوان و ایمپلنت به صورت همزمان

 

ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته

 

انجام پیوند استخوان پیش از کاشت ایمپلنت دندان

یکی از شرایط ایمپلنت دندان وجود تراکم استخوان به صورت نرمال می باشد که در صورت عدم وجود آن بیمار مجبور به عمل انواع پیوند استخوان خواهد شد. ایمپلنت برای لثه های تحلیل رفته نیاز به بررسی و معاینات تخصصی دارد که با کمک آن میزان تحلیل رفتن لثه را مشاهده کرد و بهترین روش پیوند لثه یا مراحل پیوند استخوان را انجام داد.

برای اینکار نیاز است که از رادیوگرافی دندان یا OPG استفاده کرد. پس از تصمیم گیری بیمار درخصوص درمان متخصص برای وی اسکن سه بعدی از فک یا CBCT را تجویز می کند که با کمک آن بتوان جلوی عفونت بعد از ایمپلنت دندان را گرفت. در نظر داشته باشید که انجام این اسکن ها تنها در مراکز رادیولوژی دهان و دندان قابل انجام است. با کمک CBCT بخش هایی از فک به طور کامل نشان داده می شود. اینکار موجب خواهد شد که متخصص پیوند استخوان به راحتی ضخامت باقیمانده استخوان را تشخیص دهد.

ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته به این صورت انجام می شود که لثه ها توسط متخصص به طور کامل باز خواهد شد و پس از آن با کمک پودر استخوان و سپس مش تیتانیومی داربست استخوانی اولیه ساخته می شود. پس از آن با ظرافت تمام لثه ها بخیه زده شده و پس از گذشت 6 ماه استخوان با کمک رادیوگرافی از نتیجه پیوند استخوان اطمینان حاصل می شود.

ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته همزمان با پیوند استخوان

در برخی موارد بیمار شرایط ندارد که تایمی را برای پیوند و زمان دیگری را برای ایمپلنت بگذارد از این رو از کاشت دندان بدون ایمپلنت استفاده می کند. در این روش با کمک اسکن سه بعدی فک بیمار به طور کامل مورد معاینه قرار می گیرد. تفاوت در این است که در این حالت ابعاد ایمپلنت دندان نیز اندازه گیری می شود. متخصص مرکز ایران ایمپلنت پس از بررسی های تخصصی متوجه خواهد شد که چه میزان از ارتفاع ایمپلنت در داخل استخوان قرار می گیرد و چه مقدار از آن با پیوند استخوان پوشانده می شود.

برای شروع کار نیاز است که متخصص لثه را با کمک تیغ جراحی باز کند و به آرامی آن را از روی استخوان بردارد. در مرحله بعدی به تعداد واحد ایمپلنت که مورد تقاضای بیمار می باشد ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته کاشته می شود. پودر استخوان را برای بخش های از تنه ایمپلنت که از استخوان بیرون مانده است به کار می برند و بعد از آن غشای کلاژنی را در راستای محافظت از ایمپلنت به کار می برند.

زمان مورد نیاز برای این روش حدود 6 ماه است که در طی این مدت به طور همزمان ایمپلنت و استخوان پیوند زده شده باهم جوش خواهد خورد. پس از این مدت ایمپلنت آماده برای روکش ایمپلنت می شود.

روش جلوگیری از تحلیل لثه

شعار تمامی دندانپزشکان و متخصص های مرکز ایران ایمپلنت در یک جمله خلاصه می شود: «پیشگیری بهتر از درمان است». برای اینکه تحلیل لثه دامن گیر فرد نشود نیاز است که مراقبت و بهداشت دهان و دندان به خوبی انجام شود. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن یکی دیگر از راههای بوده که می تواند تا حد زیادی شما را از چنگال هزینه پیوند استخوان نجات دهد. شاید کمک عجیب باشد اما بسیاری از مردم نحوه مسواک زدن صحیح را نمی دانند. آموزش فرد برای مسواک زدن درست می تواند امیدوار کننده باشد.

چکاپ و مراجعه به دندانپزشک می تواند از بروز مشکلات آینده جلوگیری کند. خیلی از افراد عادت به دندان قروچه دارند که این خود یکی از عوامل تحلیل لثه و از بین رفتن دندان ها می باشد. بهتر است قبل از ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته این موضوع را با متخصص خود در میان بگذارید. در مجموع ترک سیگار، رژیم غذایی متعادل و سالم و همچنین کنترل تغییرات ایجاد شده در دهان می تواند از تحلیل لثه جلوگیری کند.

آیا استفاده از ایمپلنت هم باعث تحلیل رفتن لثه می شود؟

همان طور که در قسمت های فوق ذکر شد، از ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته نیز می توان استفاده کرد. اما لازم به ذکر است که ایمپلنت خود نیز می تواند عاملی برای تحلیل رفتن لثه باشد. بنابراین اگر از ایمپلنت استفاده کرده اید، این فکر را که دیگر به تحلیل لثه دچار نمی شوید، از خود دور کنید.

در این خصوص باید بگوییم که اگر ایمپلنت به درستی بر روی استخوان فک قرار داده نشود، احتمال بروز این اتفاق وجود دارد که به همین دلیل کلینیکی که برای ترمیم دندان های خود با ایمپلنت انتخاب کنید و مهارت و تخصص پزشک در زمینه کاشت ایمپلنت مساله بسیار مهمی است که باید حتما به آن توجه کنید و به بهترین مراکز مراجعه کنید تا از این مسائل به دور بمانید.

علاوه بر آن در مواقعی که ایمپلنت دندانی کج شود و یا از استخوان کافی در فک برای نگه داشتن ایمپلنت برخوردار نباشید نیز امکان آسیب دیدن و تحلیل رفتن لثه وجود خواهد داشت.

در این خصوص بهتر است که تمامی افرادی که از ایمپلنت استفاده می کنند، هر دو سال یک بار به پزشک معالج خود مراجعه کنند تا وضعیت ایمپلنت و دهان و دندان آنها توسط پزشک بررسی شود و از بروز مشکل جلوگیری به عمل آید.

بهترین مرکز برای ایمپلنت کردن دندان

در صورتی که قصد دارید برای ترمیم کردن دندان های خود با ایمپلنت به یک مرکز معتبر مراجعه کنید که از آسیب دیدن لثه جلوگیری به عمل آید، می توانید به کلینیک ایران ایمپلنت در تهران مراجعه کنید و ایمپلنت دندان های خود را زیر نظر بهترین متخصصین ایمپلنت در ایران انجام دهید.

با مراجعه به ایران ایمپلنت در این خصوص نه تنها از تجلیل رفتن لثه جلوگیری به عمل می آید، بلکه در این مجموعه می توانید از خدمات جدید و به روز و پیشرفته ترین روش ها و ابزار ها و همچنین انواع برند ایمپلنت معتبر جهانی بهره مند گردید.

پس برای مراجعه به این مرکز در اولین فرصت با تلفن های تماس ایران ایمپلنت تماس بگیرید و نوبت ویزیت خود را دریافت کنید.

کلام پایانی در رابطه با ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته

با در نظر گرفتن تمامی مطالبی که در خصوص ایمپلنت لثه تحلیل رفته برای شما عزیزان مطرح کردیم، به شما توصیه می کنیم که حتما موارد ذکر شده را رعایت کنید و با در نظر گرفتن آنها به ترمیم دندان های خود بپردازید.

در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتری در مورد ایمپلنت و هزینه لیفت لثه نیاز دارید، می توانید از سایر مقالات درج شده در وب سایت استفاده کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد حیدری
محمد حیدری
5 ماه قبل

با سلام
لثه پایینی به علت جراحی توده لثه برداشته شده ایمپلنت دندان های بالا و پایین هزینه ش چقدر میشه؟
با تشکر