ایمپلنت اندواستیل چیست؟

ایمپلنت اندواستیل


ایمپلنت اندواستیل یکی دیگر از انواع روش های کاشت ایمپلنت های دندان بوده که بعنوان بهترین جایگزین دندان مورد استفاده قرار می گیرد. مرکز ایران ایمپلنت دندان با وجود تجهیزات مدرن و پیشرفته در کنار متخصص های حاذق و کارکشته توانسته است نیازهای بیماران خود را تا حدود زیادی مرتفع سازد. مزایای کاشت ایمپلنت به روش اندواستیل به مانند کاشت دندان طبیعی برای بیمار کاربردهای زیادی را دارد.

ایمپلنت دندان چیست؟

دندان های انسان در اثر هر اتفاقی ممکن است از بین برود. این حوادث می تواند تصادف، بیماری، مصرف دارو و یا حتی جنس دندان خود بیمار باشد. برای جایگزینی دندان یا دندان های از بین رفته انواع کاشت دندان مصنوعی وجود دارد که در این میان ایمپلنت دندان بهترین گزینه برای بیمار می باشد. به طور معمول جنس ایمپلنت دندان را از تیتانیوم انتخاب می کنند تا هم با بدن شخص سازگاری داشته باشد و هم روند بهبودی بسیار سریعتر باشد. از جمله مزایای ایمپلنت دندان را می توان به ماندگاری طولانی، افزایش قدرت تکلم و جویدن، ایجاد اعتماد به نفس و دیگر موارد اشاره کرد.

ایمپلنت اندواستیل چیست؟

یکی دیگر از روش های کاشت ایمپلنت دندان که در مرکز ایران ایمپلنت انجام می شود، کاشت دندان به روش ایمپلنت اندواستیل می باشد. در این روند ایمپلنت درون استخوان فک جای داده می شود و بعد از آن اتصال محکمی ایجاد می شود. شاید با مراجعه به برخی از مراکز دندانپزشکی و کلینیک ها به جای ایمپلنت اندواستیل با نام ایمپلنت فرو رونده روبرو شوید. برای افرادی که سن بالاتری دارند و تمایل به کاشت دندان دارند می تواند یک روش مناسب باشد. اما اگر بخواهیم رنج سنی را تعیین کنیم برای خانم ها می توان از سن 15 سالگی و برای آقایان از 18 سالگی کاشت ایمپلنت اندواستیل را انجام داد. تنها نکته ای که باید در این میان به آن توجه نمود این است که ایمپلنت اندواستیل برای افرادی که به پوکی استخوان دچار شده اند مناسب نمی باشد.

مراحل انجام ایمپلنت اندواستیل

برای کاشت ایمپلنت دندان با روش اندواستیل دو مرحله لازم می باشد. در مرحله نخست بایستی یک جراحی اولیه انجام شود و متخصص یک برش بر روی بافت لثه جایی که پایه ایمپلنت قرار می گیرد، ایجاد می کند. برای حفر کردن در داخل استخوان بایستی از یک دریل دندانپزشکی استفاده کرد و بعد پست اندواستیل را در عمق استخوان قرار داد. برای اینکه استخوان فک در اطراف ایمپلنت دندان رشد و پایه های آن را محکم کند نیاز است که بیمار حدود 2 تا 6 ماه صبر کند. اما در طول این مدت هم مراقبت های پس از جراحی و هم رعایت بهداشت دهان و دندان می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

در مرحله دوم از ایمپلنت اندواستیل متخصص دندانپزشکی با ایجاد یک برش بر روی لثه یک قطعه از ایمپلنت را که از لثه بیرون آمده است به روکش متصل می کند. در برخی موارد شاید نیازی به جراحی دوم نباشد اما لازم است در این خصوص با متخصص مرکز ایران ایمپلنت مشورت شود. در طی دو هفته بعد از این مراحل و ترمیم و بهبود یافتن لثه نیاز است که برای ساخت روکش از دهان قالب گرفته شود.

در نظر داشته باشید که همانند دیگر جراحی های دهان و دندان پس از اتمام کار احتمال تورم، کبودی و خونریزی وجود دارد. برای اینکه بیمار دچار مشکلات و عارضه بعد از جراحی نشود نیاز است که تا یک هفته از غذاهای نرم استفاده کند و با توصیه متخصص آنتی بیوتیک و مسکن را مصرف کند.

 

ایمپلنت اندواستیل

 

مزایای ایمپلنت اندواستیل

همانگونه که در جریان هستید کاشت ایمپلنت دندان دارای مزایای خاص خود از قبیل ماندگاری طولانی، افزایش قدرت تکلم و جویدن، بهبود ظاهر طبیعی و ایجاد اعتماد بنفس می باشد. اما در این میان استفاده از روش اندواستیل می تواند یک امتیاز برای ایمپلنت دندان تلقی شود. محکم قرار دادن دندان در دهان به نحوی که فرد نگران لق شدن آن نباشد، یک مزایا محسوب می شود. برای کاشت ایمپلنت اندواستیل دو مرحله نیاز می باشدکه در این مدت پایه به طور کامل در دهان محکم خواهد شد و از بروز مشکلات آینده پیشگیری خواهد کرد. از نظر متخصص های ایمپلنت دندان می توان اعلام کرد که ایمپلنت اندواستیل را می توان به عنوان بهترین روش برای ایمپلنت دندان معرفی کرد. اما از سوی دیگر این روش هزینه بیشتری نسبت به دیگر روش های ایمپلنت دندان دارد.

شرایط استفاده از ایمپلنت اندواستیل

برای کاشت ایمپلنت دندان حال به هر روشی نیاز است که بیمار شرایط خاص را داشته باشد. برای مثال داشتن تراکم استخوان به حد نرمال واجب و ضروری می باشد که در صورت نبود آن نیاز است متخصص پیوند استخوان را انجام دهد. حال برای انواع پیوند استخوان دوباره شرایط خاص و روش های گوناگونی وجود دارد. همین امر در مورد ایمپلنت اندواستیل نیز وجود دارد و لازم است که بیمار از شرایط زیر برخودار باشد:

  • سلامتی عمومی مناسب شما
  • سلامتی دهان
  • وجود بافت سالم
  • رشد کامل فک
  • وجود استخوان کافی در فک (جهت نگه داری دندان)
  • عدم توانایی یا عدم تمایل به استفاده از پروتز دندان
  • عدم استعمال دخانیات

تمامی این موارد از جمله مزایای پیوند استخوان یک طرف، صبر و حوصله بیمار از سوی دیگر واجب می باشد. برای اینکه بهبودی کامل حاصل شود و استخوان فک به خوبی رشد کند نیاز است که بیمار چند هفته ای را منتظر بماند. زمان دقیقی برای این بهبودی وجود ندارد زیرا بیشتر کار بسته به نحوه مراقبت های پس از ایمپلنت اندواستیل و هزینه ای که بیمار تقبل می کند، دارد.

سخن پایانی

ایمپلنت دندان ایرانی به عنوان بهترین جایگرین سال ها در مرکز ایران ایمپلنت قابل انجام بوده و هست. انواع روش های ایمپلنت وجود دارد که یکی از آنها ایمپلنت اندواستیل می باشد که نیاز است برای انجام آن بیمار از سلامت دهان و دندان و همچنین سلامت بافت برخوردار باشد. در نظر داشته باشید به هنگام کاشت معاینات اولیه توسط متخصص انجام می شود و درصورت تایید کاشت انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با شماره مرکز تماس حاصل فرمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها