ایمپلنت آلفادنت

ایمپلنت آلفادنت

ایمپلنت آلفادنت


ایمپلنت آلفادنت چیست؟ ویژگی های ایمپلنت آلفادنت چه می باشد؟ مزایای این نوع ایمپلنت چیست؟

حتما اگر تا کنون به استفاده از ایمپلنت و ترمیم دندان های خو فکر کرده باشید، این مساله را نیز در نظر گرفته اید که از کدام نوع ایمپلنت دندان باید استفاده کرد و کدام برند برای ترمیم دندان ها مناسب تر است. به همین دلیل در کلینیک ایران ایمپلنت قصد داریم که یکی از برند های معتبر ایمپلنت آلمانی را برای شما نام ببریم و آن را به صورت واضح شرح دهیم.

پس اگر می خواهید که با جزئیات و ویژگی های این نوع ایمپلنت آشنا شوید، با ما همراه باشید.

رفته رفته با افزایش سن، هر کسی به ترمیم دندان نیاز پیدا می کند که در این میان ممکن است برخی از افراد تمامی دندان های خود را از دست دهند و یا برخی دیگر چند عدد از دندان ها را از دست بدهند.

تکنیک های مختلفی برای ترمیم دندان ها ایجاد شده اند که هر کدام ویژگی های مخصوص به خود را دارند و ایمپلنت یکی از این تکنیک های جدید برای ترمیم دندان است که استقبال آن در سراسر جهان بسیار زیاد است و روز به روز به طرفداران این روش افزوده می شود.

ایمپلنت آلمانی آلفادنت

با از دست دادن دندان ها، ایمپلنت آلفادنت بهترین گزینه برای جایگزینی آن خواهد بود. نبود دندان باعث مشکلاتی از جمله جویدن سخت غذا، مشکل در تکلم، کاهش اعتماد به نفس و جابجایی دندان های سالم خواهد شد. مرکز ایران ایمپلنت با انواع کاشت ایمپلنت با گارانتی بخصوص ایمپلنت آلفادنت رضایت خاطر بیماران خود را جلب کرده است. شاید در ابتدا ایمپلنت دارای یک پروسه طولانی و یا هزینه زیاد باشد اما تاثیرات آن را برای مدت های طولانی در طول زندگی خود خواهید دید. در ادامه با معرفی ایمپلنت آلفادنت شما را با کاشت ایمپلنت و کاربرد آن آشنا خواهیم کرد.

ایمپلنت آلفادنت

ایمپلنت آلفادنت یکی از انواع برند های ایمپلنت است که توسط کشور آلمان ساخته می شود.

کشور آلمان در گروه کشور های اروپایی تولید کننده ایمپلنت قرار دارد که استحکام و کیفیت ایمپلنت های ساخته شده توسط کشور های اروپایی نظیر آلمان بسیار بالا هستند به گونه ای که این نوع ایمپلنت ها بعد از ایمپلنت های آمریکایی دارای بالاترین کیفیت هستند و طرفداران زیادی در جهان دارند.

ایمپلنت آلفادنت به صورت کلی مانند: سایر انواع ایمپلنت از سه بخش یعنی تاج، پایه و اباتمنت تشکیل می شود البته اباتمنت بخشی از ایمپلنت است که بر اساس سلیقه شخص برای او استفاده می شود و ممکن است که کلا مورد استفاده قرار نگیرد.

در نتیجه این نوع ایمپلنت از نظر ساختار با دیگر ایملپنت ها تفاوتی ندارد بلکه تنها تفاوت آن با دیگر انواع ایمپلنت در برند و کشور سازنده آن است.

ایمپلنت دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

ایمپلنت در سعادت آباد به طور معمول از فلز گران بهایی به نام تیتانیوم ساخته می شود که با بدن بیمار سازگاری کامل دارد. در کمتر مواردی شاهد ایجاد حساسیت با کاشت ایمپلنت دندان با جنس تیتانیوم بوده ایم. این فلز به صورت یک پایه که حکم ریشه دندان را دارد، ساخته می شود. در طی زمان این پایه با استخوان فک جوش خورده و ساختار مستحکمی را می سازد.

پایه ایمپلنت می تواند دندان یا یریج جایگزین را به خوبی نگه دارد. با کاشت ایمپلنت دندان آلفادنت شما به نوعی کاشت دندان طبیعی را انجام داده اید. این نوع ایمپلنت بدون ایجاد تاثیر سویی بر روی دندان های دیگر، خود دارای مقاومت بالایی است.

بهترین متخصص ایمپلنت  برای کاشت ایمپلنت دندان موقعیت آن را متناسب با موقعیت و زاویه دندان ها و با کمک شبیه سازی کامپیوتری و ابزارهای جراحی به نام استنت تعیین می کند. سلامت استخوان و لثه پیش نیاز کاشت ایمپلنت دندان است که در صورت عدم وجود آن باید پیوند استخوان را انجام داد. پیوند استخوان برای افرادی که از بافت استخوان ضعیف رنج می برند، موثر است و می توانند کاشت ایمپلنت دندان خود را بعدا انجام دهند.

پیش نیاز انجام ایمپلنت آلفادنت

برای انجام کاشت ایمپلنت آلمانی نیاز است که یکسری پیش نیازها را داشته باشید، مانند:

  • رعایت کامل بهداشت دهان ودندان
  • عدم وجود کیست یا بیماری لثه
  • سالم بودن استخوان فک (محل قرارگیری ایمپلنت)
  • دارا بودن حداقل 3 میلیمتر عرض استخوان محل ایمپلنت
  • حداقل 8 میلیمتر مفید استخوان در محل ایمپلنت نیاز است
  • الزام داشتن تیپ یک یا دو یا حداکثر 3 استخوانی

 

ایمپلنت آلفادنت

مراحل کاشت پایه ایمپلنت آلفادنت

از مهمترین کارهایی که به هنگام کاشت ایمپلنت اقساطی باید انجام شود، جایگذاری پایه ایمپلنت دندان است. پایه ایمپلنت آلفادنت یک پایه کوچک فلزی است که بسیار مقاوم بوده و در استخوان فک بالا یا پایین کار گذاشته می شود. پایه ایمپلنت حکم ریشه دندان را دارد و بایستی به همان اندازه محکم و با دوام باشد.

برای کاشت ایمپلنت آمریکایی پایه چیزی حدود یک تا دو ساعت نیاز است. در صورتی که لثه با مشکل مواجه باشد احتمال طول کشیدن کاشت پایه وجود دارد. برای جایگذاری متخصص از داروهای بیهوشی استفاده می کند و بیمار دردی را احساس نخواهد کرد.

برای اینکه پایه به صورت کامل با استخوان فک جوش بخورد نیاز است که بیمار حدود 5 ماه صبوری داشته باشد. البته فراموش نکنید در صورتی که بخواهید برای فک بالا کاشت را انجام دهید نیاز است که مدت 7 ماه تحمل داشته باشید.

پس از جوش خوردن پایه ایمپلنت آلفادنت متخصص یک قطعه کوچک به نام هیلینگ کلار را به پایه ایمپلنت دندان متصل می کند. این قطعه باعث عدم رشد بافت لثه و قرار گرفتن بر روی پایه ایمپلنت می شود. در صورتی که این قطعه استفاده نشود بعد از مدتی لثه رشد کرده و باعث ایجاد تغییراتی بر روی پایه خواهد شد. علاوه براین وجود هیلینگ کلار سبب خواهد شد که بهبودی لثه و استخوان سرعت داشته باشد.

مزایای ایمپلنت دندان آلفادنت

بهتر شدن ظاهر


 با کاشت ایمپلنت دندان شما حس کاشت دندان طبیعی را خواهید داشت و ظاهری طبیعی به صورت خود می بخشید. ایمپلنت با لیزر به نحوی طراحی شده است که با استخوان ترکیب شده و دائمی هستند.

راحت صحبت کردن


 حرکت مداوم دندان مصنوعی باعث خواهد شد که صحبت کردن با مشکل روبرو می شوند. ایمپلنت آلفادنت بودن جابجایی تکلم را برای بیماران راحت کرده است.

راحتی بیشتر


 دندان مصنوعی با چاق و لاغر شدن فرد غذا خوردن را سخت می کند. اما ایمپلنت دندان چون ثابت در دهان کاشت می شود همانند دندان طبیعی جویدن غذا را راحت می کند.

اعتماد به نفس بیشتر


 با برگشتن دندان در دهان شما، زیبایی محو شده دوباره به صورت شما باز خواهد گشت. با کاشت ایمپلنت آلفادنت شما اعتماد به نفس بیشتری برای صحبت کردن خواهید داشت.

راحتی تمیز کردن دندان

برای تمیز کردن دندان مصنوعی نیاز است که آن را از دهان خارج کرده و شستشو دهیم. در حالی که ایمپلنت در شهرک غرب مانند دندان طبیعی عمل کرده و با مسواک مخصوص ایمپلنت دندان آن را تمیز کنید.

دوام طولانی


 از دیگر مزایای ایمپلنت دندان آلفادنت طول عمر و مقاومت بالای ایمپلنت دندان است. شما با اندکی هزینه در ابتدا برای کاشت و دیگر روش های کاشت دندان برای مدت های طولانی از دردسرهای دندانپزشکی آزاد هستید.

هزینه کاشت ایمپلنت آلفادنت

همیشه سوال ابتدایی برای هر بیمار، هزینه ایمپلنت کره ای چقدر است؟ می باشد. بسته به محل قرار گرفتن ایمپلنت دندان و پزشک متخصصی که کاشت را انجام می دهد هزینه کاشت متفاوت خواهد بود. البته در نظر داشته باشید که هزینه ایمپلنت تنها به این دو فاکتور بستگی ندارد بلکه برند ایمپلنت دندان، جنس ایمپلنت و تعداد واحدهای کاشته شده نیز موثر هستند.

فراموش نکنید که چنانچه با کمبود استخوان مواجه باشد باید هزینه پیوند استخوان را نیز باز در نظر بگیرد. ایمپلنت دندان سوئیسی حدود 98 درصد موفقیت را به همراه دارد از این رو هزینه آن نیز بالا می باشد.

آیا می توان از ایمپلنت آلفادنت در ایران استفاده کرد؟

خوشبختانه انواع ایمپلنت های اروپایی نظیر آلفادنت در ایران قابل تهیه هستند و می توان از آنها استفاده نمود. در نتیجه با مراجعه به کلینیک های دندانپزشکی مختلف می توانید انواع برند ایمپلنت آلمانی مورد نظر خود را به کار ببرید.

آیا قیمت ارز و دلار بر هزینه ایمپلنت آلفادنت موثر است؟

در کشور ایران تمامی امور ومسائل با قیمت ارز و دلار افزایش و یا کاهش پیدا می کنند که مسلما ایمپلنت آلفادنت که یک محصول خارجی به حساب می آید نیز متاثر از هزینه ارز و دلار است و میتواند با افزایش نرخ دلار و ارز افزایش پیدا کند.

با این وجود چنانچه مایل به استفاده از این نوع ایمپلنت هستید، به نرخ ارز و دلار طبق روز توجه کنید.

آیا بیمه های درمانی ایمپلنت آلفادنت را پوشش میدهند؟

بیمه های درمانی تکمیلی که خدمات دندانپزشکی را تحت پوشش قرار میدهند، به گونه ای هستند که امکان تهیه انواع برند های ایمپلنت با استفاده از انها وجود دارد. اما در این خصوص باید توجه کنید که اگر از انواع ایمپلنت گران قیمت مانند: آلفا دنت استفاده کنید، باید قسمتی از هزینه تهیه ایمپلنت را خودتان پرداخت کنید زیرا بیمه تکمیلی تنها تا میزان مشخصی از هزینه ایمپلنت دندان را به شما متقبل می شود.

اما در صورتی که از ایمپلنت های ارزان مانند: ایمپلنت ایرانی استفاده کنید، ممکن است که بتوانید تمامی هزینه آن را با استفاده از بیمه مورد نظر خود پرداخت نمایید.

آیا امکان استفاده از کارت تخفیف برای استفاده از آلفادنت وجود دارد؟

کارت تخفیف ها که نیز تخفیفات خوبی برای امور مختلف مثل دندانپزشکی به اشخاص ارائه می دهند به گونه ای هستند که با استفاده از انها می توان از ایمپلنت آلفادنت استفاده کرد برای انجام این کار تنها کافی است که به کلینیک های طرف قرارداد با کارت تخفیف مراجعه کرد و این نوع ایملپلنت را درخواست کرد.

چرا در ایران استفاده از ایمپلنت های کره ای بیشتر از آلفادنت است؟

عده زیادی از افراد در انتخاب ایمپلنت مشکل دارند و نمی توانند برند مناسبی برای خود پیدا کنند. معمولا در ایران گرایش به سمت ایمپلنت های کره ای بیشتر است زیرا این نوع ایمپلنت ها از نظر کیفیت و استحکام و زیبایی تقریبا با برخی از انواع ایمپلنت اروپایی برابری می کنند و قیمت مناسبی هم دارند. اما ایمپلنت های اروپایی گران قیمت تر هستند و دسترسی به آنها در ایران در مقایسه با ایمپلنت های کره ای سخت تر است. به همین دلیل عده زیادی سعی می کنند که از ایمپلنت های کره ای در مقایسه با آلفادنت استفاده کنند.

کلام پایانی

همکاران ما در مجموعه ایران ایمپلنت سعی داشتند تا نکات مهم و اساسی در خصوص ایمپلنت آلفادنت را برای شما مطرح کنند تا به این شکل به شما کمک نمایند که با افزایش اطلاعات خود در رابطه با این نوع ایمپلنت بتوانید انتخاب خوبی برای تهیه ایمپلنت داشته باشید.

اگر همچنان به اطلاعات بیشتری نیازمند هستید، می توانید از سایر مقالات ایران ایمپلنت استفاده کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها