هزینه ارتودنسی در سال 1401

هزینه ارتودنسی

هزینه ارتودنسی


فرقی ندارد در کدام رده سنی هستید، داشتن دندان های یک دست و مرتب صورت شما را به شدت جذابتر خواهد کرد. افرادی که از امتیاز دندان های صاف و یکدست محروم هستند با ترس و نگرانی از هزینه ارتودنسی دندان اقدام به درمان آن می کنند. اطلاع از قیمت و هزینه های ارتودنسی در مرکز ایران ایمپلنت می تواند تا حد زیادی آسوده خاطر کند. در ابتدا بایستی متذکر شد که این قیمت و هزینه بسته به شرایط مختلف برای افراد متفاوت خواهد بود. در ادامه برای اطلاع بیشتر از قیمت و هزینه ارتودنسی در سال 1401 با مرکز ایمپلنت دندان همراه باشید.

 

ارتودنسی چیست و چه کاربردی دارد؟

در  دندانپزشکی در صادقیه ، ارتودنسی جهت قرارگیری صحیح و درست دندان ها و فک هایی بوده که در جای درست خود نیست. با جابجایی این دندان ها و عدم جایگری در جای صحیح شکل نامتعارف و نافرمی در صورت به وجود می آید که فرد را مجبور به پرداخت هزینه ارتودنسی در سال 1401 خواهد کرد. باید در نظر داشت که این نامرتبی دندان ها علاوه بر تغییر ظاهر فرد، در زمینه مشکلات بهداشتی و درمانی مسئله ساز خواهد بود. پوسیدگی دندان و بیماری های پریودنتال چند مورد از مشکلات دندان های نامرتب می باشد. در مجموع بیشتر مشکلاتی که با وجود دندان های نامرتب و جابجا برای فرد به وجود می آید شامل موارد زیر است:

 • پوسیدگی دندان
 • مشکلات لثه (بیماری های لثه)
 • عدم قدرت جویدن و ایجاد مشکلات گوارشی
 • سردرد
 • مشکلات TMJ
 • احساس درد در گردن، شانه و پشت
 • ایجاد ظاهری غیرجذاب

 

فاکتورهای تعیین کننده هزینه ارتودنسی دندان

عوامل زیادی در قیمت و هزینه نهایی ارتودنسی دندان تاثیرگذار می باشد. این فاکتورها به دو دسته تقسیم می شوند. عواملی که در کنترل خود بیمار است و برخی عوامل دیگر که به وضعیت دندان بستگی دارد. با مراجعه به مراکز ایران ایمپلنت با احتمال زیاد با انواع قیمت و هزینه های ارتودنسی در سال 1401 مواجه خواهید شد. اما در مجموع مهمترین عامل تاثیرگذار در هزینه ارتودنسی شامل موارد زیر است:

براکت انتخاب شده بیمار

تنوع براکت ها اجازه می دهد که بیمار براساس نوع، قیمت مدل خود را انتخاب کند. رایج ترین انواع بریس ها شامل:

براکت های فلزی ارتودنسی

این نوع براکت از جنس استیل ضدزنگ تهیه می شود و در میان بیماران طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. از نظر قیمت این نوع ارتودنسی جزو ارزان ترین و بادوام ترین نوع براکت ارتودنسی می باشد. در این مدل ارتودنسی براکت به دندان چسبیده شده و نمی توان براکت را در طول درمان درآورد.

براکت سرامیکی

هزینه ارتودنسی در سال 1401 بسته به نوع براکت نیز تخمین زده می شود. برفرض مثال براکت سرامیکی که براساس وضعیت فک و دندان بیمار ساخته شده، از نظر قیمت گرانتر از براکت از جنس فلزی است.

براکت مخفی (لینگوال)

بیمارانی که دارای مشکلات جزئی هستند می توانند از براکت مخفی یا نامرئی استفاده کنند. هزینه زیاد این نوع از براکت ها سبب شده است که بخش معدودی از افراد از آن استفاده کنند.

 

مراحل آماده سازی دندان برای ارتودنسی

قبل از انجام ارتودنسی نیاز است که دندان ها را برای آن آماده سازی کرد. در نظر داشته باشید علاوه بر نصب براکت ها و تنظیم آنها به طور تقریبی ماهی یکبار انجام می شود. مراحل آماده سازی دندان می تواند تاثیر خود را بر هزینه ارتودنسی در سال 1401 بگذارد. در برخی موارد هم تنها با یک عمل ساده دندانپزشکی مانند تمیز کردن عمقی دندان ها و یا رفع پوسیدگی و پر کردن دندان ها کفایت کند.

عمل های همراه با و بعد از ارتودنسی دندان: انجام بعضی از عمل ها همراه با ارتودنسی و یا بعد از آن قابل انجام است. برای نمونه تعداد دندان های کشیده شده برای ایجاد فضای لازم، استفاده از هدگیری، استفاده از نگهدارنده در زمانی که ارتودنسی به اتمام رسیده و یا زمانی که بریس از دهان بیمار برداشته می شود.

 

طول مدت دوره درمان و بهبودی ارتودنسی

مدت زمان دوره ارتودنسی به میزان پیچیدگی و عمل های دندانپزشکی بستگی دارد. هر چقدر این مراحل پیچیده و سخت باشد دوره کامل درمان ارتودنسی نیز طولانی تر می باشد. از سوی دیگر این زمان طولانی هزینه ارتودنسی در سال 1401 را برای بیمار افزایش می دهد.

از نظر علمی طول دوره استفاده از براکت ها به طور تقریبی حدود 23 ماه بوده اما بسته به شرایط بیمار و هزینه ای که پرداخت می کند می تواند متفاوت باشد. برای تخمین طول دوره خود می توانید با متخصص مرکز ایران ایمپلنت مشورت داشته باشید.

 

هزینه ارتودنسی متحرک در سال 1401

در صورتی که دندان ها به مشکلات متداول و جزئی دچار شده باشند می توان از ارتودنسی متحرک استفاده کرد و در مدت زمان کوتاهی به نتیجه رسید. پس از معاینات اولیه بیمار توسط متخصص، بهترین روش درمانی و برآورد هزینه برای بیمار مشخص می شود. به طور معمول بسته به شرایط جسمی و بیماری بیمار هزینه ارتودنسی نیز متغییر می باشد. اقداماتی که در مراحل انجام ارتودنسی متحرک انجام شده و هزینه ای برای بیمار دارد، شامل موارد زیر است:

 • مشاوره متخصص و انجام رادیوگرافی و قالب گیری
 • تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای ارتودنسی متحرک
 • جلسات مختلف برای تنظیم بریس
 • ویزیت های اورژانسی
 • تعمیر بریس شکسته شده احتمالی
 • نظارت بر حفظ نتیجه به مدت 12 ماه

 

هزینه ارتودنسی ثابت

یکی دیگر از انواع ارتودنسی ها، ارتودنسی ثابت بوده که جزو کامل ترین انواع آن می باشد. از نظر قیمت و هزینه  نیز بسیار گران تر از دیگر انواع بوده و برای حل مشکلات اساسی دندان استفاده می شود.

نوع وسیله و مواد استفاده شده در این نوع هزینه ارتودنسی را در سال 1401 و هزینه ایمپلنت دندان در سال 1401 متفاوت کرده است.

 

پرداخت هزینه ارتودنسی به صورت اقساطی یا نقد

در صورتی که برای حل مشکل خود به مرکز ایران ایمپلنت مراجعه کرده اید، برای برخوداری از پرداخت قسطی و یا بیمه ای بهتر است با پرسنل مرکز ملاقاتی داشته باشید و توضیحات کامل را دریافت نمایید. چنانچه شرایط رفتن به مرکز را ندارید می توانید با شماره های 09192792007 و 02186128347 از شرایط پرداخت هزینه ارتودنسی در سال 1401 باخبر شوید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها