کاشت دندان تهران چه مزایا و برتری هایی دارد؟

کاشت-دندان-تهران

کاشت دندان تهران؛ وقتی صحبت از کاشت دندان به میان می آید، منظور انواع روش های کاشت است که بسته به شرایط بیمار انتخاب و کاشته می شود. به هر دلیلی امکان از دست دادن دندان یا دندان ها وجود دارد. اینکه شما کدام متد جایگزین را انتخاب کنید، بستگی به چند عامل و یا فاکتور دارد. از این رو بهتر است پیش از هر کاری با پزشکان و متخصص های مرکز ایران ایمپلنت مشاوره ای داشته باشید. در ادامه شما را با انواع روش های کاشت دندان تهران آشنا خواهیم کرد.

کاشت دندان تهران چیست؟

بهتر است در ابتدا منظور خود را از کاشت دندان در تهران بیشتر آشنا کنیم. زمانی که شما دندان یا دندان های خود را به هر دلیلی از دست می دهید، به دنبال بهترین روش کاشت دندان هستید. این روش ها می تواند شامل ایمپلنت دندان، بریج دندان و یا دندان مصنوعی باشد. در ادامه یک به یک این روش ها را شرح خواهیم داد.

کاشت دندان با ایمپلنت

ایمپلنت، یکی از روش های کاشت دندان تهران است. به جرات می توان گفت که این روش یکی از بهترین و موفق ترین روش های کاشت است. جای خالی دندان را با گزینه های خوب از جمله ایمپلنت بایستی پر کرد. این نوع از کاشت شامل سه بخش اساسی پایه یا فیکسچر، اباتمنت و تاج دندان یا روکش دندان است.

هر چند که ایمپلنت دندان یک روش طولانی مدت و طاقت فرسا است اما در کنار آن فرد صاحب دندان طبیعی خود خواهد شد. مزایای کاشت ایمپلنت به حدی بوده که فرد احساس می کند دوباره دندان طبیعی خود را کاشته است.

طول عمر و ماندگاری طولانی مدت، راحت صحبت کردن و غذا خوردن، عدم جابجایی دندان های دیگر و بسیار مزایای دیگر هر فردی را راغب می کند به راحتی هزینه ایمپلنت دندان را تقبل کند. ویژگی کاشت دندان تهران با کمک ایمپلنت، به دلیل وجود پایه یا فیکسچر است. شما می توانید با کمک پایه یا فیکسچر ایمپلنت دندان، جایگزین ریشه دندان خود را دوباره کاشت کنید. این پایه ها در اکثر مواقع از جنس تیتانیوم ساخته می شود تا بدن بیمار سازگاری خوبی داشته باشد. علاوه براین جنس پایه باعث خواهد شد که به راحتی به استخوان جوش بخورد و از تحلیل لثه جلوگیری کند.

کاشت-دندان-با-کمک-بریج

کاشت دندان با کمک بریج

یکی دیگر از روش هایی که مرکز ایران ایمپلنت به بیماران خود تجویز می کند، کاشت دندان تهران با کمک بریج است. بریج دندان یا پل در واقع همان کاشت دندان اما بدون وجود ایمپلنت دندان است. این کاشت با کمک تکنولوژی جدید انجام می شود. پل های ثابت دندانی، به طور معمول از جنس سرامیک، فلز و یا ترکیبی از این دو ساخته خواهد شد.

پل هایی که در این روش انتخاب می شود بسته به شرایط بیمار برگزیده خواهد شد. برای نمونه پل های ماری لند، پل های رزینی و پل های کلاسیک که هر کدام مزایا و ویژگی های خاص خود را دارد. روند کار به این صورت است که دندان از دست رفته به همراه دو دندان کناری خود با یک ست دندان مصنوعی پوشانده خواهد شد.

فراموش نکنید که گاهی امکان دارد روش بریج با روش ایمپلنت دندان ترکیب شود. برای نمونه چنانچه دندان های کناری دندان از دست رفته، خراب و یا غیرقابل تکیه دادن باشد، متخصص مرکز ایران ایمپلنت در ابتدا عمل کاشت دندان تهران به صورت ایمپلنت را انجام می دهد. طول عمر بریج دندان با رعایت نکات بهداشتی و مراقبت های پس از کاشت حدود 5 الی 15 سال است.

چه زمانی از بریج دندان استفاده می شود؟

شاید سوالی که در ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد، زمان و یا علت استفاده از بریج دندان باشد. شما زمانی می توانید کاشت دندان تهران به صورت بریج را انتخاب کنید که تعداد محدودی دندان از دست داده باشید. علاوه براین لازم است که دندان های کناری آن سالم باشد و توانایی پشتیبانی از بریج دندان را داشته باشد. در صورتی که این گزینه وجود نداشت می توانید از ایمپلنت دندان استفاده کنید.

کاشت دندان تهران به شیوه دندان مصنوعی

دو روش قبلی کاشت دندان تهران بسته به شرایط بیمار و موقعیت او متفاوت است. اما باز یک روش دیگر وجود دارد که شامل دندان مصنوعی خواهد شد. با شنیدن نام دندان مصنوعی به یاد لیوان آب به همراه دندان مصنوعی مادربزرگ و یا پدربزرگ می افتید.

اما این نکته را به خاطر داشته باشید که دندان مصنوعی با کمک تکنولوژی و علم پزشکی دنیا به عنوان یک روش کاشت دندان مدرن شناخته شده است. برای نمونه می توان پروتزهای دندانی را با پایه ایمپلنت دندان ثابت کرد.

دندان مصنوعی به صورت شیوه های مختلف علی الخصوص دندان مصنوعی جزئی، دندان مصنوعی مکشی، دندان مصنوعی فلیپر، اوردنچر و دیگرموارد ساخته می شود. از جمله مزایای دندان مصنوعی می توان به هزینه بسیار کم، مناسب برای افرادی با بیماری های خاص و عدم نیاز به جراحی اشاره کرد.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp

ارسال دیدگاه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها