چه افرادی می توانند دندان خود را ایمپلنت کنند؟

آیا می دانید چه افرادی می توانند دندان خود را ایمپلنت کنند؟ آیا قصد ایمپلنت کردن دندان خود را دارید و این پرسش برای شما ایجاد شده است؟ اگر می خواهید به هر دلیلی پاسخ این پرسش را بدانید، تا پایان این مطلب که از سوی مرکز ایران ایمپلنت برای شما تهیه شده است، با ما همراه باشید.

با پیدایش روش ایمپلنت برای ترمیم دندان های آسیب دیده و از دست رفته، تحول عظیمی در علم دندانپزشکی ایجاد شد و این روش امروزه نه تنها بیماران بلکه دندانپزشکان را نیز مجذوب خود کرده است.

به صورت کلی ایمپلنت امروزه به عنوان بهترین روش برای ترمیم دندان شناخته می شود و به همین دلیل ایمپلنت دغدغه بسیاری از افراد در جوامع مختلف است. زیرا این دسته از افراد در تلاشند که با ایمپلنت کردن دندان های خود از شر مشکلات دندانی و همچنین نازیبایی دندان های خود خلاص شوند و دندان هایی زیبا و مناسب داشته باشند.

 

چه افرادی می توانند دندان خود را ایمپلنت کنند؟

 

چه افرادی می توانند دندان خود را ایمپلنت کنند؟

متاسفانه در میان تمامی اشخاصی که متقاضی ترمیم دندان به روش ایمپلنت هستند، همه انها امکان استفاده از این روش را ندارند زیرا شرایط آنها به گونه ای است که روش ایمپلنت مشکل انها را حل نمی کند، نتیجه بخش واقع نمی شود و یا دوام ایمپلنت برای آنها بسیار کوتاه خواهد بود.

با این وجود افرادی که می توانند از ایمپلنت برای ترمیم دندان های خود استفاده کنند، اشخاصی هستند که از شرایط ذکر شده در بخش زیر بهره مند باشند:

کسانی که از سلامتی عمومی برخوردارند

برای اینکه بتوان از روش ایمپلنت استفاده کرد، نیاز است تا افراد از سلامتی عمومی برخوردار باشند و به بیماری خاصی مبتلا نباشند. زیرا برای ترمیم دندان ها به روش ایمپلنت باید یک جراحی بر روی دندان و لثه صورت گیرد که در این شرایط کسانی که مبتلا به بیماری های خاص باشند، ممکن است که در حین جراحی دچار آسیب شوند و یا به صورت کلی جراحی برای آنها مضر باشد.

پس با این وجود چنانچه به بیماری های مختلفی مبتلا هستید و قصد ایمپلنت کردن را دارید، با پزشکان ما در ایران ایمپلنت این موضوع را در میان بگذارید.

کسانی که دارای لثه های سالم باشند

داشتن لثه های سالم برای استفاده از روش ایمپلنت یک امر ضروری است زیرا برای ترمیم دندان ها با ایمپلنت، لثه ها باید سالم باشند تا بتوانند از ایمپلنت حمایت کنند. به عنوان مثال: در 90 درصد از جراحی های ایمپلنت صورت گرفته در جهان، کسانی که به بیماری پریودنتال که یک بیماری لثه ای است مبتلا بوده اند، پیوند ایمپلنت برای آنها به خوبی صورت نگرفته است و نتیجه ترمیم دندان های انها موفقیت آمیز واقع نشده است.

کسانی که استخوان فک به میزان کافی داشته باشند

برای اینکه بتوان پایه ایمپلنت را در داخل استخوان فک قرار داد و آن را در فک ثابت کرد، لازم است که افراد از میزان کافی استخوان فک برخوردار باشند تا پایه ایمپلنت در فک آنها به استحکام کافی برسد. در نتیجه این مساله نیز باید برای ترمیم دندان ها به روش ایمپلنت مورد بررسی قرار بگیرد و توسط پزشک وجود استخوان کافی در فک تعیین شود.

کسانی که قادرند به خوبی از دندان های ایمپلنت شده مراقبت کنند

افرادی که از روش ایمپلنت استفاده می کنند و دندان های خود را با آن ترمیم می نمایند، باید همانند سایر مردم بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنند. در غیر این صورت ایمپلنت دندان برای آنها باعث بروز مشکلاتی مانند: عفونت لثه می شود.

در نتیجه پس از استفاده از ایمپلنت دندان باید مرتبا از مسواک، نخ دندان و دهان شویه استفاده کرد. از خوردن غذاها و نوشیدنی های بسیار رنگی به میزان زیاد پرهیز کرد تا دندان ها دچار تغییر رنگ نشوند. از شکستن خوراکی سخت با دندان مانند: فندق، پسته و … خودداری کرد.

کسانی که به استعمال سیگار و دخانیات نمی پردازند

پریودنتیست ها و یا دندانپزشکانی که در زمینه ترمیم دندان با ایمپلنت تخصص دارند، استفاده از روش ایمپلنت را برای کسانی که به استعمال سیگار و دخانیات می پردازند، توصیه نمی کنند.

زیرا با انجام این امور، رنگ ایمپلنت دندان مورد استفاده قرار گرفته شده، به زودی تغییر می کند و دندان ها زیبایی خود را از دست میدهند.

علاوه بر آن مصرف سیگار و دخانیات، طول عمر و دوام ایمپلنت را نیز کاهش می دهد و هزینه های صورت گرفته را به هدر می دهد.

از این جهت کسانی که می خواهند از این روش استفاده کنند، باید افرادی باشند که از سیگار و دخانیات استفاده نمی کنند.

کسانی که از عهده هزینه ایمپلنت بر می آیند

ایمپلنت یکی از گران قیمت ترین روش ها برای ترمیم دندان است و اگر قصد ایمپلنت کردن تعداد زیادی از دندان ها را داشته باشید باید بتوانید از عهده پرداخت هزینه آن بر آیید.

خصوصا اگر بخواهید که از بهترین برندهای ایمپلنت و با کیفیت ترین انواع آن استفاده کنید، باید هزینه زیادی در این زمینه پرداخت کنید که در این شرایط باید گفت که امکان پرداخت هزینه ایمپلنت توسط افراد از شرایطی است که متقاضیان برای این روش باید داشته باشند.

بهترین کلینیک دندانپزشکی برای ایمپلنت کردن دندان ها

کسانی که کاندید مناسب برای ایمپلنت به حساب می آیند و قصد دارند از این روش در تهران استفاده کنند، یکی از بهترین مراکز برای انها مرکز ایران ایمپلنت است که امور مربوط به ایمپلنت را به شکل کاملا تخصصی و حرفه ای برای متقاضیان انجام میدهد.

کلینیک ایران ایمپلنت تمامی مراحل درمان را با کمک بهترین متخصصین و پریودنتیست ها انجام می دهد و از بهترین و جدیدترین تجهیزات برای بیماران خود در این زمینه استفاده می کند.

کلام پایانی

در کلینیک ایران ایمپلنت به بررسی این مطلب پرداختیم که چه افرادی می توانند دندان خود را ایمپلنت کنند؟ حال که با مطالعه این مقاله پاسخ پرسش خود را به دست آورده اید، در صورتی که خود را از کاندیدای مناسب برای استفاده از این روش می دانید، به کلینیک مورد نظر مراجعه کنید و با پزشک در این زمینه مشورت کنید. در نهایت اگر وضعیت مناسبی برای ایمپلنت داشتید، پزشک شما را برای استفاده از آن بلامانع معرفی می کند.

 

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها