هزینه کاشت دندان در سال 1401

هزینه کاشت دندان

هزینه کاشت دندان


هزینه کاشت دندان

یکی از روش های جایگزینی برای دندان های از دست رفته و آسیب دیده، کاشت دندان به روش های مختلف می باشد. فقدان دندان نه تنها از نظر زیبایی بلکه با ایجاد مشکلات در جویدن و تکلم سبب می شود که بیمار اقدام به پرداخت هزینه کاشت دندان در سال 1401 کند. انواع روش های کاشت دندان به ایمپلنت دندان، کاشت دندان بریج، کاشت دندان با چسب و کاشت دندان مصنوعی با متدهای مختلف می باشد.

نمی توان یک روش را بعنوان بهترین روش صرفا برگزید زیرا براساس شرایط بیمار و مقدار هزینه روش کاشت مورد نظر انتخاب می شود. مرکز ایران ایمپلنت با ارائه انواع روش های کاشت دندان با هزینه منصفانه توانسته است خواسته های بیماران را در شرایط مختلف برآورده سازد.

کاشت دندان چیست؟

زمانی که دندان یا دندان هایی در اثر اتفاقات خاص و ناگوار از بین می رود، گزینه پیش رو می تواند هزینه کاشت دندان در سال 1401 با شرایط بیمار باشد. در علم دندانپزشکی کاشت دندان زیرمجموعه یک پروسه درمانی بوده که در آن بیمار صاحب دندان می شود. در صورتی که بیمار برای مدت طولانی جای دندان خود را خالی بگذارد به مرور زمان مشکلات بیشتری از جمله تحلیل لثه و استخوان دندان دامن گیر بیمار خواهد شد.

به همین دلیل پس از دست دادن دندان بایستی به فکر جایگزین آن بود که در این مورد مراحل کاشت ایمپلنت دندان بیشتر جوابگو می باشد.

در مرکز ایران ایمپلنت انواع کاشت دندان ثابت برای دندان های جلویی یا قدامی و یا دیگر قسمت های فک وجود دارد. برای کاشت دندان نیاز است که در ابتدا شرایط دهان و دندان بیمار توسط متخصص مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد. متخصص پس از بررسی های لازم تصمیم میگیرد که کدام روش برای بیمار مناسب است اما نهایت تصمی آخر با خود بیمار است.

کاشت ایمپلنت دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

با از بین رفتن ریشه دندان گزینه پیش رو برای کاشت دندان، کاشت ایمپلنت دندان بوده که از یک پایه تیتانیومی ساخته می شود.این پایه حکم ریشه دندان را بازی می کند و همانند یک ریشه واقعی عمل می کند. از این رو هزینه کاشت دندان برابر کاشت دندان بدون ایمپلنت می باشد. با ایمپلنت دندان علاوه بر فراهم شدن نصب یک دندان جدید، زیبایی چهره دوچندان می شود. هزینه کاشت دندان در سال 1401 در بیشتر مواقع به هزینه کاشت ایمپلنت دندان باز می گردد. با کمک ایمپلنت می توان از تحلیل استخوان و لثه ها پیشگیری کرد. از مزایای کاشت ایمپلنت می توان به زیبایی، قدرت دوباره تکلم و جویدن غذا، ماندگاری طولانی مدت، ثابت بودن در دهان، عدم اذیت بیمار و ایجاد اعتماد به نفس اشاره کرد.

کاشت دندان بریج

زمانی که دندان بیمار آسیب می بیند متخصص ایران ایمپلنت علاوه بر توضیح تفاوت ایمپلنت و بریج دندان از کاشت دندان بریج استفاده می کند و همانند یک روکش عمل کرده و قسمت های آسیب دیده را می پوشاند. این روکش ها از جنس فلزی، سرامیکی و یا ترکیبی از هر دوی آن می باشد. هزینه کاشت دندان در سال 1401 با کمک بریج بسته به انتخاب و جنس روکش متغیر می باشد.

این انواع از روکش ها برای کاشت دندان به صورت زیر تهیه و مورد استفاده قرار می گیرند:

روکش فلزی


 از ترکیب چندین آلیاژ فلزی ساخته شده و جزو موثرترین و بهترین روکش در کاشت دندان است. از جمله معایب این روش ظاهر نامناسب آن بر روی دندان است.

روکش سرامیکی


 جنس این نوع از روکش ها از نوع چینی بوده و دارای ساختار ضعیفی می باشند. این ویژگی ها سبب شده است که روکش سرامیکی بعنوان یک روش زیبایی مورد استفاده قرار گیرد.

 

روکش فلزی سرامیکی


 این روش که به روش FPM نیز معروف می باشد دارای مقاومتی مابین فلزی و سرامیکی است. با این ترکیب بیمار هم از زیبایی بهره می برد و هم استحکام روکش را در کاشت دندان دارد.

 

 

کاشت دندان مصنوعی

شاید به نظر آید که هزینه کاشت دندان در سال 1401 مربوط به کاشت دندان مصنوعی باشد. اما فراموش نکنید بسته به تعداد دندان و نوع کاشت دندان مصنوعی هزینه ها نیز دچار نوسان خواهد شد. کاشت دندان مصنوعی دارای انواع مختلف بوده که در ادامه مرکز ایران ایمپلنت را شرح خواهد داد.

کاشت دندان مصنوعی کامل

از قدیمی ترین و اولین روش های کاشت دندان می توان به کاشت دندان مصنوعی اشاره کرد.در دوره های دندانپزشکی نیز اولین کاری که به دانشجویان یاد داده می شود، ساخت دندان مصنوعی می باشد.زمانی که بیمار تمامی دندان های خود را از دست می دهد، اقدام به تقبل هزینه کاشت دندان مصنوعی کامل می کند. این فرایند در طی چندین جلسه امکان پذیر است. کاشت دندان مصنوعی برای افرادی که به تحلیل استخوان فک دچار شده اند مناسب نمی باشد. تحلیل لثه سبب می شود که دندان مصنوعی در درون دهان حالت لقی داشته باشد.

کاشت دندان مصنوعی ثابت

زمانی که بیمار به تحلیل لثه دچار بوده و با لقی دندان مصنوعی کامل روبرو می شود، متخصص از 4 الی 6 ایمپلنت برای ثبات نگه داشتن آن کمک می گیرد. شاید هزینه کاشت دندان در سال 1401 در بیشتر موارد برای این دسته از افراد درنظر گرفته شود. از سوی دیگر افرادی که تمایل ندارند تعداد زیادی ایمپلنت در دهان شان باشد از روش All on 4 استفاده می کنند. یکی دیگر از روش ها تکنولوژی ایمپلنت دیجیتال بوده که می توان سریعتر دندان های دائمی بعدی را ساخت و آماده نصب کرد.

کاشت دندان مصنوعی تکی

در صورتی که بیمار تنها یک دندان را از دست داده باشد و نمی خواهد هزینه ایمپلنت دندان را پرداخت کند از روش کاشت دندان مصنوعی تکی استفاده می کند. جنس انتخابی برای این نوع از اکریلیک بوده و بایستی در لابراتورهای دندانپزشکی ساخته شود. نحوه نصب دندان مصنوعی تکی با کمک گیره ها و قلاب هایی بوده که به دندان های مجاور وصل می شود. اما در مجموع کاشت دندان مصنوعی بعنوان کاشت دندان مصنوعی متحرک شناخته می شود و بیمار بدون دخالت دندانپزشک می تواند آن را خارج یا وصل کند. ارزان ترین قیمت هر واحد ایمپلنت دندان شاید به کاشت دندان مصنوعی تکی اختصاص پیدا کند. البته فراموش نکنید که گیره هایی که به دندان مجاور نصب می شود می تواند در دراز مدت دندان ها را دچار آسیب یا لق شدن کند.

سخن پایانی

برای انتخاب و پرداخت هزینه کاشت دندان مصنوعی در سال 1401 و هزینه روکش دندان در سال 1401 در مرکز ایران ایمپلنت بهتر است با شماره 09192792007 و 02186128347 تماس حاصل فرمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها