هزینه و قیمت ایمپلنت کامل دندان

ایمپلنت دندان کامل

ایمپلنت دندان کامل


هزینه و قیمت ایمپلنت دندان کامل چه قدر است؟ مراحل کاشت ایمپلنت چیست؟ مراقبت های بعد از ایمپلنت چه می باشد؟ آیا امکان استفاده از بیمه برای پرداخت هزینه ایمپلنت کامل وجود دارد؟

خواننده محترم چنانچه قصد دارید که در رابطه با پرسش های مطرح شده در قسمت فوق اطلاعاتی به دست آورید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید و تا انتهای آن با ما همراه باشید.

زمانی که براثر ضربات شدید و یا برخی حوادث فرد تمام دندان های خود را از دست می دهد، بریج کامل یا کاشت دندان بدون ایمپلنت که بر پایه ایمپلنت متصل می باشند، بهترین گزینه پیش رو می باشد. از نظر متخصص مرکز ایمپلنت ایران، برای انجام ایمپلنت کامل دندان به 8 پایه ایمپلنت در فک بالا و 8 پایه در فک پایین نیاز خواهد بود.

ایمپلنت دندان کامل طبق شرایط خاصی کار گذاشته می شود. بر فرض مثال در صورت عدم وجود استخوان نیاز به باسازی فک پیدا می شود. شاید با نام جراحی سینوس لیفت آشنایی داشته باشید. این جراحی برای بازسازی فک در قسمت خفی فک بالا انجام می شود.

ایمپلنت ها به طور معمول از جنس تیتانیوم ساخته می شوند و با ظرافت تمام در استخوان های فک جایگذاری می شود. در صورتی که ایمپلنت به صورت تخصصی و حرفه ای کار گذاشته شده باشد به عنوان جایگزین دندان برای ریشه دندان عمل می کند. ایمپلنت بر روی پل های ثابت و یا پروتزهای دائمی قرار می گیرد.

 

شرایط اولیه کاشت ایمپلنت کامل دندان

برای اینکه ایمپلنت به صورت ثابت و دائمی باشد، آن را در یک قوس دندانی نصب می کنند. اما متاسفانه همیشه این درمان برای همگان امکان پذیر نیست، زیرا برخی از بیماران فاقد استخوان کافی در فک هستند و مجبور به پیوند استخوان فک می شوند.

در این مدل از کاشت ایمپلنت برای هر دندان مصنوعی بایستی یک پایه ایمپلنتی مستقل کار گذاشته شود. اما برای چندین دندان که مجاور هم هستند متخصص دندانپزشک می تواند از بریج استفاده می کنند تا از تعداد ایمپلنت کاشته شده در فک کاسته شود.

البته در نظر داشته باشید که هر چه تعداد ایمپلنت کمتر شود امکان ایجاد فشار زیاد بر ایمپلنت بیشتر شده و احتمال شکستن آن نیز وجود دارد. استفاده از بریج دندانپزشک بایستی وضعیت بیمار را ارزیابی کند. موفقیت نهایی ایمپلنت کامل دندان به کیفیت و کمیت استخوان، بایت، دندان بندی فک، عدم دندان قروچه و دیگر موارد بستگی دارد.

بیمارانی که به تحلیل استخوان فک دچار شده اند و حالت اصلی لثه آنها دچار تغییر شده است، مجبور هستند از لثه مصنوعی متصل به روکش ایمپلنت استفاده می کنند.

مراحل کاشت ایمپلنت تمام دندانها

ایمپلنت های از جنس تیتانیوم به شکل پیچ یا استوانه طراحی می شوند و در داخل استخوان فک کار گذاشته می شود. پس از گذشت 2 الی 6 ماه استخوان فک به طور کامل جوش خواهد خورد و بعنوان پایه های مستحکم برای دندان مصنوعی ایفاد نقش می کنند. برای جبران این مدت بیمار می تواند از پروتز موقتی استفاده کند. البته این پروتز موقتی در هزینه و قیمت ایمپلنت کامل دندان نیز تاثیر می گذارد.

آشکارسازی ایمپلنت و اتصال قسمت های فوقانی ایمپلنت جزو مراحل دوم کاشت ایمپلنت کامل دندان می باشد. ایمپلنت هایی که تاکنون در زیر لثه پنهان بوده اند، توسط متخصص دندانپزشکی و با کمک جراحی آشکار خواهند شد. برای انکه لثه ها به حالت طبیعی و عادی نشان داده شوند از روکش های موقت فرم دهنده لثه استفاده می شود.

بعد از این مراحل، اباتمنت به عنوان اتصال دهنده وارد میدان می شود. اباتمنت با کمک روکش هایی به ایمپلنت وصل می شوند. مدت زمان شکل گیری لثه نیاز به 2 هفته کامل دارد. تمامی کاشت های ایمپلنت نیاز به مرحله ثانویه ندارد، بر فرض مثال ایمپلنت هایی که یک تکه بوده و اباتمنت به خود آنها متصل می باشد. اینکه کدام روش کار گذاشته شود نیاز به مهارت و تشخیص اصلی دندانپزشک خواهد داشت.

مزایای ایمپلنت کامل دندان ها چیست؟

از نظر متخصصان دندانپزشکی مرکز ایران ایمپلنت، کاشت تمامی دندان ها چندان حس خوبی به بیمار می دهد که هزینه و قیمت ایمپلنت کامل دندان برایش اصلا مهم نمی باشد. برخی از مزایای ایمپلنت دندان که از کاشت ایمپلنت دندان برای بیمار به ارمغان آورده می شود شامل موارد زیر است:

 

کم کردن تحلیل استخوان

شاید هیچ روشی نتواند جبران دندان از دست رفته باشد اما با انجام ایمپلنت کامل دندان در استخوان های فک، یکپارچگی، حفظ ارتفاع و حجم استخوان تا حدود زیادی از تحلیل استخوان فک کاشته می شود.

زیباسازی چهره

درست شنیدید. با  قبول هزینه و قیمت کاشت ایمپلنت کامل دندان می توانید جذابیت صورت خود را دوچندان کنید. زمانی که ناحیه گونه و لب با کمک ایمپلنت پر می شود صورت حالتی جوانتر و جذاب تر به خود خواهد گرفت.

بهبود تکلم و گفتار

اگر بخواهید بهبود گفتار را در بین تمام روش های جایگزین دندان از دست رفته مقایسه کنیم، ایمپلنت کامل دندان بیشترین امتیاز را به خود اختصاص خواهد داد. با پر شدن دهان با ست ایمپلنت دندان ، تلفظ و سخن گفتن برای بیمار بسیار راحت تر می شود.

بهبود عملکرد جویدن

یکی از مهمترین مزایای ایمپلنت دندان فوری این است که ایمپلنت دندان به دلیل ثابت بودن و ظرافتی که درکاشت آن به خرج داده می شود، به هنگام غذا خوردن مشکل خاصی را برای بیمار به وجود نخواهد آورد.

راحتی

اکثر ما ها شاهد دندان مصنوعی متحرک از سوی اقوام خود بوده ایم. دندان مصنوعی متحرک با چاق و لاغر شدن صورت تغییر کیفیت می دهد و بیمار را دچار تشویش خاطر می کند. اما با هزینه و قیمت ایمپلنت کامل دندان که بیمار متقبل می شود با خیال راحت به کارهای روزانه خود ادامه می دهد.

 

ایمپلنت دندان کامل

 

مراقبت های پس از ایمپلنت

هزینه و قیمت ایمپلنت کامل دندان زمانی جبران می شود که خود بیمار به مراقبت های پس از ایمپلنت کامل دندان اهمیت بدهد. مراقبت های پس از انجام ایمپلنت دندان شامل موارد زیر است:

بند آوردن خونریزی

هر نوع جراحی احتمال خونریزی دارد. کبودی، تورم و حتی عفونت پس از کاشت ایمپلنت کامل دندان امری طبیعی می باشد. اما در نظر داشته باشید با انجام توصیه های پزشک معالج و استفاده از گاز استریل تا حد زیادی خونریزی را بند خواهد آورد.

استراحت

مرخصی دادن و تجویز استراحت کامل برای بیمار تا 48 ساعت پس از انجام ایمپلنت کامل دندان واجب و ضروری می باشد. علاوه بر آن انجام فعالیت های سنگین پس از انجام کاشت ممنوع می باشد.

دارو: برای کم کردن کاهش درد خود به هیچ عنوان از داورهای خودسر استفاده نکنید. تنها از داروهای تجویز شده پزشک معالج مرکز ایران ایمپلنت استفاده کنید.

بهداشت دهان و دندان

اینکه پس از کاشت کامل دندان به نتیجه بسیار مطلوبی برسیم، نیاز به مهارت و حوصله خودمان دارد. عدم استفاده از مسواک و نخ دندان تا 2 روز پس از کاشت واجب است. از آب نمک جهت شستشوی دهان استفاده شود.

غذا خوردن

از خوردن غذاهای بسیار سفت که نیاز به فشار زیاد دندان دارد تا یک هفته پرهیز نمایید. برای ایجاد بی حسی بر روی لثه خود از بستنی، ماست، پوره سیب زمینی استفاده کنید.

هزینه و قیمت ایمپلنت دندان کامل

تعیین هزینه اولیه ایمپلنت کامل دندان امکان پذیر نیست. برخی از موارد که جزو هزینه های ثابت ایمپلنت دندان هستند جای خود اما موقعیت مکانی، تجربه متخصص، پوشش بیمه و دیگر عوامل در تعیین قیمت و هزینه ایمپلنت کل دندان بسیار تاثیر گذار می باشد.

برای انجام ایمپلنت کامل برای تمامی افراد یک دست و یکسان نیست. پیوند استخوان، لیفت سینسو، کشیدن دندان ها ومجرای ریشه تاثیر بسیاری در متغییر بودن قیمت ایمپلنت دندان کامل دارد.

آیا هزینه و قیمت ایمپلنت دندان کامل را می توان با بیمه پرداخت کرد؟

خوشخبتانه امروزه در کشور این امکان به وجود امده است که هزینه دندانپزشکی را با استفاده از بیمه درمانی پرداخت کرد و به این شکل هزینه های آن را کاهش داد که هزینه ایمپلنت دندان کامل نیز قابل پرداخت توسط بیمه است و می توان هزینه آن را با بیمه پرداخت کرد.

از این رو عزیزانی که تحت پوشش بیمه هستند می توانند از بیمه درمانی خود برای پرداخت هزینه استفاده کنند. اما در این خصوص لازم به ذکر است که بیمه های درمانی در انواع گوناگونی هستند و هر شرکت بیمه ای تعرفه مخصوصی برای پرداخت هزینه دندانپزشکی دارد.

به همین دلیل در صورت استفاده از بیمه نوع آن و شرکت بیمه مورد نظر در کاهش هزینه های شما موثر خواهد بود.

آیا هزینه و قیمت ایمپلنت دندان کامل در سال آینده افزایش پیدا می کند؟

همان طور که می دانید ایران بر اساس مسائل سیاسی و اقتصادی دائما تحت تاثیر تورم است و تورم در آن اثر می گذارد. از این رو قیمت ایمپلنت نیز مانند بسیاری از مسائل دیگر دائما در حال افزایش است و به علت تورم احتمال اینکه قیمت آن تا سال آینده افزایش پیدا کند بسیار زیاد است.

پس با این وجود اگر میخواهید که هزینه کمتری برای ایمپلنت دندان خود پرداخت کنید همین امسال برای درمان و ترمیم دندان های خود اقدام نمایید و هر چه زودتر این کار را انجام دهید تا هزینه کمتری پرداخت کنید.

چگونه می توان هزینه ایمپلنت دندان کامل را کاهش داد؟

کاهش دادن هزینه ایمپلنت امری ممکن است و در صورتی که برای ایمپلنت کردن دندان به پزشکانی که دستمزد کمتر دارند، مراجعه کرد و یا به کلینیک های دندانپزشکی که هزینه کمتری از بیمار دریافت می کنند مراجعه نمود می توان هزینه ایمپلنت کامل را کاهش داد.

علاوه بر آن استفاده از کارت تخفیف ، بیمه درمانی و یا استفاده از انواع ایمپلنت که کیفیت پایین تری دارند نیز باعث کاهش پیدا کردن هزینه می شوند.

اما در این رابطه لازم به ذکر است که کاهش دادن هزینه ایمپلنت را به این شکل به شما عزیزان توصیه نمی کنیم و در صورتی که با این راهکارها هزینه را کاهش دهید شاید در در ابتدا هزینه شما کمتر شود، اما در طولانی مدت هزینه ایمپلنت برای شما افزایش پیدا می کند و به ترمیم نیاز پیدا می کنید.

در نتیجه پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که کمی بیشتر برای ایمپلنت هزینه کنید اما خود را از عوارض آن دور نگه دارید.

آیا هزینه ایملپنت کامل دندان را می توان به صورت اقساطی پرداخت کرد؟

با توجه به اینکه ایمپلنت دندان یکی از امور بسیار پر هزینه در شاخه دندانپزشکی است، امروزه این امکان در برخی از کلینیک ها فراهم شده است تا هزینه آن را به صورت اقساطی پرداخت کنید.

معمولا کلینیک های دندانپزشکی در این خصوص شرایطی فراهم کرده اند که بیماران هزینه ایمپلنت را در سه قسط و یا بیشتر و یا حتی به صورت چکی پرداخت کنند. به این شکل که نیمی از هزینه در ابتدای کار دریافت می شود و نیمی دیگر در اواسط کار و مابقی مبلغ نیز در آخر مراحل ایمپلنت از بیمار دریافت می گردد.

آیا هزینه و قیمت ایمپلنت دندان کامل را می توان با کارت تخفیف پرداخت کرد؟

کارت تخفیف یکی از قابلیت های جدید برای پرداخت هزینه های مختلف در جامعه است که با استفاده از انواع مختلف آن می توان در اموری مانند: خدمات دندانپزشکی، امکانات رفاهی، تفریحی، سرو غذا در رستوران و کافی شاپ، رزرو هتل و … تخفیف دریافت کرد.

در نتیجه در صورتی که کارت تخفیف مربوط به خدمات دندانپزشکی را در اختیار داشته باشید می توانید در کلینیک های طرف قرار داد شرکت کارت تخفیف مورد نظر در خصوص ایمپلنت کامل تخفیف دریافت کنید و هزینه خود را کاهش دهید.

سخن پایانی

هزینه و قیمت ایمپلنت دندان کامل مساله ای است که در این مطلب به شرح آن پرداختیم. چنانچه قصد دارید که ایمپلنت دندان را در مرکز ایران ایمپلنت انجام دهید، میتوانید با شماره تماس های این مجموعه تماس بگیرید و از هزینه مورد نیاز برای ایمپلنت کامل در این مجموعه آگاه شوید.

در مرکز ایران ایمپلنت می توانید تمامی امور را زیر نظر بهترین پزشکان و با تجهیزات پیشرفته و همچنین بهره گیری از بهترین برند های ایمپلنت انجام دهید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها