هزینه روکش ایمپلنت

هزینه روکش ایمپلنت

ایمپلنت که خود به عنوان یک گزینه موثر و مناسب برای جایگزینی دندان های از دست رفته به کار می رود، دارای بخش های تاج دندان و اباتمنت می باشد. آن بخش از تاج دندان که بروی پایه ایمپلنت تیتانیومی کار گذاشته می شود، روکش ایمپلنت گفته می شود.

به طور معمول

برای انتخاب روکش ایمپلنت دندان از همان جنس اصلی روکش دندان و یا از روکش زیرکونیا استفاده می شود. بسته به اینکه بیمار کدام روکش را انتخاب کند، هزینه تعیین می شود. اما به طور معمول هزینه روکش ایمپلنت در سال 1402 براساس فاکتورهای خاصی برآورد خواهد شد.

به گفته متخصصان مرکز ایران ایمپلنت بهتر است که روکش ایمپلنت را به دستانی دندانپزشکی بسپارید که در ابتدا کار کاشت را برایتان انجام داده است.

فردی که

ایمپلنت را کار گذاشته است به راحتی می تواند زاویه فیکسچر را بر روی محل اصلی خود تنظیم کند. در صورتی که شرایط اینکار را نداشتید و مجبور شدید روکش ایمپلنت را به شخص دیگری بسپارید، بهتر است که به دنبال یک متخصص ایمپلنت بگردید.

متخصص ایمپلنت در طول دوران حرفه ای خود با انواع برندهای معروف کار کرده و خود را محدود به یک برند و مارک نخواهد کرد.

جدول هزینه

نوع خدمتقیمت و هزینه
کامپوزیتحدود ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان
پست حدود ۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان
روکش PFMحدود ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
روکش زیر کونیاحدود ۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان
لمینتحدود ۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان
لمینت کریستالیحدود ۷,۵۰۰,۰۰۰ تومان
لمینت لایرینگحدود ۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
جرم گیری و بروساژحدود ۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان
بلیچینگ هر فکحدود ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
Home bleachحدود ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

3 نوع روکش ایمپلنت دندان

انواع روکش ایمپلنت دندان در مرکز ایران ایمپلنت براساس موادی که در ساخت آن بکار می رود، دسته بندی خواهد شد. هر کدام از مدل های زیر می تواند در تعیین هزینه روکش ایمپلنت در سال 1402 تاثیر خاص خود را داشته باشد.

1) روکش ایمپلنت فریم زیرکونیا

برای ساخت بیس و پایه فریم از زیرکونیا استفاده شده است. برای زیباسازی آن می توان از پرسلن یا همان سرامیک کمک گرفته می شود.

2) روکش ایمپلنت پی اف ام

برای ساخت روکش در این مدل از جنس آلیاژ فلزات گرانبها تهیه شده و پس از آن سرامیک دندانپزشکی را بروی آن قرار می دهند.

3) روکش تمام زیرکونیا

برای این دسته از روکش ها از زیرکونیای high transluscent جهت زیباسازی و ایجاد استحکام کمک گرفته می شود.

روکش کاشت دندان را چگونه نصب کرد؟

مراحل نصب روکش ایمپلنت براساس اینکه چسبانده یا پیچ شونده باشد، در هزینه ایمپلنت دندان در سال 1402 بی تاثیر نخواهد بود.

چنانچه که روکش با پیچ سفت شده باشد بهتر است که پیچ به راحتی سفت شود و هیچگونه فشار جانبی زیاد بر روی پیچ وارد نشود. سازنده ایمپلنت در رابطه با نیروی گشتاوری به هنگام سفت کردن پیچ دقت لازم را داشته باشد.

اما

در صورتی که بیمار تمایل به استفاده از چسب سمان شده داشته باشد، متخصص ایمپلنت با دقت فراوان اضافات سمان دندانپزشکی را از اطراف روکش ایمپلنت پاک کرده وموقعیت را برای کاشت ایمپلنت در سال 1402 مهیا خواهد کرد.

با باقی ماندن بقایای روکش ایمپلنت سمان شده، احتمال ایجاد عفونت لثه در اطراف ایمپلنت وجود خواهد داشت.

هزینه روکش ایمپلنت

نحوه چسباندن روکش کاشت دندان

اگر انتخاب شما روکش ایمپلنت Cemented باشد، بهتر است در ابتدا اباتمنت را سفت کرده و سپس آن را به صورت اختصاصی به فیکسچر ایمپلنت پیچ کرد. در نظر داشته باشید که این پیچ به سفارش کارخانه سازنده هر برند و با توجه به نیروی گشتاوری خاص خود بسته و سفت خواهد شد.

پس از این مراحل

روکش را با مقدار اندکی از سمان یا چسب دندانپزشکی بر روی اباتمنت قرار می دهند. مدت زمان سفت شدن سمان حدود 2 الی 3 دقیقه است. متخصص ایمپلنت باید در این مرحله صبر و حوصله داشته باشد و اضافات سمان را از اطراف روکش ایمپلنت پاک کند.

علاوه براین بایستی دقت لازم را داشته باشد که ارتفاع روکش بلند نباشد و تماس زودرسی بر روی آن نباشد.

برای افرادی که عادت به دندان قروچه دارند، بهتر است که متخصص از روکش ایمپلنت کاسپ های بلند و تیز نداشته باشد.

روکش موقت ایمپلنت چیست؟

زمانی که بیمار فرصت ندارد که زمان زیادی برای کاشت ایمپلنت دندان بگذارد از ایمپلنت دندان فوری یا یک روزه استفاده می کند.

بخصوص وقتی که بیمار مجبور است دندان قدامی یا جلویی خود را بکشد، در این حالت صورت و ظاهر بیمار دچار نامتعادلی خواهد شد. بهترین روش برای جبران دندان از دست رفته، کاشت ایمپلنت دندان فوری یک روزه می باشد.

بهتر است بدانید که این روکش به صورت تک دندان مصنوعی متحرک و یا دندان مصنوعی ثابت از جنس کامپوزیت دندان تهیه شده است.

برای محافظت از ایمپلنت یک روزه فوری از روکش موقت ایمپلنت استفاده می شود. جنس مورد استفاده در این مدل، کامپوزیت می باشد.

بدانید که برای دهانی که به پیوند استخوان نیاز دارد، نمی توانند از دندان مصنوعی موقت متحرک استفاده نمود. هزینه روکش ایمپلنت دندان موقت در سال 1402 را نیز بایستی براساس خدماتی که همزمان برای بیمار قابل انجام است، تخمین زد.

هزینه افتادن روکش چقدر است؟

تمام مزایایی که ایمپلنت دندان برای بیمار دارد، یک گزینه وجود دارد. افتادن روکش ایمپلنت دندان جزو شایع ترین عوارض ایمپلنت دندان است.

در بیشتر مواقع که روکش ایمپلنت فقط از روی اباتمنت کنده می شود، دندانپزشک به راحتی قادر است آن را دوباره بر روی ایمپلنت بچسباند.

هزینه ای که برای دوباره وصل کردن روکش ایمپلنت در سال 1402 تعیین کرده اند، بسته به تعداد روکش های افتاده، برند روکش افتاده، آسیب دیدن اباتمنت و دیگر موارد تخمین زده می شود.

4 مورد از بهترین روکش های ایمپلنت

در کل روکش های ایمپلنت انواع مختلفی دارد ولی 4 مورد از بهترین های آن به شرح زیر است:

روکش سرامیکیدر بیشتر مواقع ایمپلنت از جنس سرامیک و یا چینی ساخته می شود. جنس سرامیکی که حالت درخشش و رنگی بودن را دارد، سبب شده است که جداسازی آن از دندان طبیعی سخت باشد
روکش چینی جوش خورده به فلزاین نوع روکش بسیار محکم تر از جنس سرامیکی می باشند. برای افزایش روکش چینی لازم است که دوام و قدرت روکش را بالا برد.
آلیاژ طلابرای افرادی که علاقه مند ب زرق و برق دندان هایشان می باشند، استفاده از این آلیاژ و آلیاژهای مس، طلا و آلیاژ فلزی قدرت روکش را چند برابر خواهد کرد.
آلیاژ پایه فلزیاین دسته از روکش ها از فلزهای غیر نجیب و بادوام می سازند. هر چند که جایگذاری این دسته از روکش ها نیازی به عمل گسترده ای ندارد، اماجنس روکش ایمپلنت دندان با جنس ایمپلنت تناسب دارد.

کلام آخر

دوستان عزیز در صورتی که قصد دارید که هزینه های مربوط به روکش ایمپلنت در سال 1402 را برای خود و یا عزیزانتان کاهش دهید، سعی کنید به این فاکتور ها توجه کنید تا در کاهش دادن هزینه ها موثر تر واقع شوید.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp

ارسال دیدگاه