هزینه روکش ایمپلنت در سال 1401 و قیمت آن چقدر است؟

هزینه روکش ایمپلنت

هزینه روکش ایمپلنت


هزینه روکش ایمپلنت

هزینه روکش ایمپلنت در سال 1401 و قیمت آن چه قدر است؟ آیا هزینه روکش ایمپلنت در سال 1401 از فاکتور های خاصی تاثیر می پذیرد؟

ایمپلنت که خود به عنوان یک گزینه موثر و مناسب برای جایگزینی دندان های از دست رفته به کار می رود، دارای بخش های تاج دندان و اباتمنت می باشد. آن بخش از تاج دندان که بروی پایه ایمپلنت تیتانیومی کار گذاشته می شود، روکش ایمپلنت گفته می شود. به طور معمول برای انتخاب روکش ایمپلنت دندان از همان جنس اصلی روکش دندان و یا از روکش زیرکونیا استفاده می شود. بسته به اینکه بیمار کدام روکش را انتخاب کند، هزینه تعیین می شود. اما به طور معمول هزینه روکش ایمپلنت در سال 1401 براساس فاکتورهای خاصی برآورد خواهد شد.

به گفته متخصصان مرکز ایران ایمپلنت بهتر است که روکش ایمپلنت را به دستانی دندانپزشکی بسپارید که در ابتدا کار کاشت را برایتان انجام داده است. فردی که ایمپلنت را کار گذاشته است به راحتی می تواند زاویه فیکسچر را بر روی محل اصلی خود تنظیم کند. در صورتی که شرایط اینکار را نداشتید و مجبور شدید روکش ایمپلنت را به شخص دیگری بسپارید، بهتر است که به دنبال یک متخصص ایمپلنت بگردید. متخصص ایمپلنت در طول دوران حرفه ای خود با انواع برندهای معروف کار کرده و خود را محدود به یک برند و مارک نخواهد کرد.

انواع روکش ایمپلنت دندان

انواع روکش ایمپلنت دندان در مرکز ایران ایمپلنت براساس موادی که در ساخت آن بکار می رود، دسته بندی خواهد شد. هر کدام از مدل های زیر می تواند در تعیین هزینه روکش ایمپلنت در سال 1401 تاثیر خاص خود را داشته باشد.

روکش ایمپلنت فریم زیرکونیا: برای ساخت بیس و پایه فریم از زیرکونیا استفاده شده است. برای زیباسازی آن می توان از پرسلن یا همان سرامیک کمک گرفته می شود.

روکش ایمپلنت پی اف ام: برای ساخت روکش در این مدل از جنس آلیاژ فلزات گرانبها تهیه شده و پس از آن سرامیک دندانپزشکی را بروی آن قرار می دهند.

روکش تمام زیرکونیا: برای این دسته از روکش ها از زیرکونیای high transluscent جهت زیباسازی و ایجاد استحکام کمک گرفته می شود.

 

روکش کاشت دندان را چگونه نصب کرد؟

مراحل نصب روکش ایمپلنت براساس اینکه چسبانده یا پیچ شونده باشد، در هزینه ایمپلنت دندان در سال 1401 بی تاثیر نخواهد بود. چنانچه که روکش با پیچ سفت شده باشد بهتر است که پیچ به راحتی سفت شود و هیچگونه فشار جانبی زیاد بر روی پیچ وارد نشود. سازنده ایمپلنت در رابطه با نیروی گشتاوری به هنگام سفت کردن پیچ دقت لازم را داشته باشد.

اما در صورتی که بیمار تمایل به استفاده از چسب سمان شده داشته باشد، متخصص ایمپلنت با دقت فراوان اضافات سمان دندانپزشکی را از اطراف روکش ایمپلنت پاک کرده وموقعیت را برای کاشت ایمپلنت در سال 1401 مهیا خواهد کرد.

با باقی ماندن بقایای روکش ایمپلنت سمان شده، احتمال ایجاد عفونت لثه در اطراف ایمپلنت وجود خواهد داشت.

ایمپلنت کره ایایمپلنت سوئیسیایمپلنت آلمانی ایمپلنت دیجیتالایمپلنت آمریکاییایمپلنت با لیزر

 

هزینه روکش ایمپلنت

نحوه چسباندن روکش کاشت دندان

اگر انتخاب شما روکش ایمپلنت Cemented باشد، بهتر است در ابتدا اباتمنت را سفت کرده و سپس آن را به صورت اختصاصی به فیکسچر ایمپلنت پیچ کرد. در نظر داشته باشید که این پیچ به سفارش کارخانه سازنده هر برند و با توجه به نیروی گشتاوری خاص خود بسته و سفت خواهد شد.

پس از این مراحل روکش را با مقدار اندکی از سمان یا چسب دندانپزشکی بر روی اباتمنت قرار می دهند. مدت زمان سفت شدن سمان حدود 2 الی 3 دقیقه است. متخصص ایمپلنت باید در این مرحله صبر و حوصله داشته باشد و اضافات سمان را از اطراف روکش ایمپلنت پاک کند. علاوه براین بایستی دقت لازم را داشته باشد که ارتفاع روکش بلند نباشد و تماس زودرسی بر روی آن نباشد.

برای افرادی که عادت به دندان قروچه دارند، بهتر است که متخصص از روکش ایمپلنت کاسپ های بلند و تیز نداشته باشد.

روکش موقت ایمپلنت چیست؟

زمانی که بیمار فرصت ندارد که زمان زیادی برای کاشت ایمپلنت دندان بگذارد از ایمپلنت دندان فوری یا یک روزه استفاده می کند. بخصوص وقتی که بیمار مجبور است دندان قدامی یا جلویی خود را بکشد، در این حالت صورت و ظاهر بیمار دچار نامتعادلی خواهد شد. بهترین روش برای جبران دندان از دست رفته، کاشت ایمپلنت دندان فوری یک روزه می باشد.

بهتر است بدانید که این روکش به صورت تک دندان مصنوعی متحرک و یا دندان مصنوعی ثابت از جنس کامپوزیت دندان تهیه شده است.

برای محافظت از ایمپلنت یک روزه فوری از روکش موقت ایمپلنت استفاده می شود. جنس مورد استفاده در این مدل، کامپوزیت می باشد. بدانید که برای دهانی که به پیوند استخوان نیاز دارد، نمی توانند از دندان مصنوعی موقت متحرک استفاده نمود. هزینه روکش ایمپلنت دندان موقت در سال 1401 را نیز بایستی براساس خدماتی که همزمان برای بیمار قابل انجام است، تخمین زد.

هزینه افتادن روکش چقدر است؟

تمام مزایایی که ایمپلنت دندان برای بیمار دارد، یک گزینه وجود دارد. افتادن روکش ایمپلنت دندان جزو شایع ترین عوارض ایمپلنت دندان است.در بیشتر مواقع که روکش ایمپلنت فقط از روی اباتمنت کنده می شود، دندانپزشک به راحتی قادر است آن را دوباره بر روی ایمپلنت بچسباند.

هزینه ای که برای دوباره وصل کردن روکش ایمپلنت در سال 1401 تعیین کرده اند، بسته به تعداد روکش های افتاده، برند روکش افتاده، آسیب دیدن اباتمنت و دیگر موارد تخمین زده می شود.

بهترین روکش ایمپلنت در سال 1401

روکش سرامیکی: در بیشتر مواقع ایمپلنت از جنس سرامیک و یا چینی ساخته می شود. جنس سرامیکی که حالت درخشش و رنگی بودن را دارد، سبب شده است که جداسازی آن از دندان طبیعی سخت باشد

روکش چینی جوش خورده به فلز: این نوع روکش بسیار محکم تر از جنس سرامیکی می باشند. برای افزایش روکش چینی لازم است که دوام و قدرت روکش را بالا برد.

آلیاژ طلا: برای افرادی که علاقه مند ب زرق و برق دندان هایشان می باشند، استفاده از این آلیاژ و آلیاژهای مس، طلا و آلیاژ فلزی قدرت روکش را چند برابر خواهد کرد.

آلیاژ پایه فلزی: این دسته از روکش ها از فلزهای غیرنجیب و بادوام می سازند. هر چند که جایگذاری این دسته از روکش ها نیازی به عمل گسترده ای ندارد، اماجنس روکش ایمپلنت دندان با جنس ایمپلنت تناسب دارد.

هزینه روکش ایمپلنت در سال 1401 و قیمت آن چه قدر است؟

هزینه روکش ایمپلنت از مسائلی است که اکثر اشخاصی که قصد دارند دندان های خود را ایمپلنت کنند، به آن فکر می کنند و نگران هزینه آن هستند. به همین دلیل بسیاری از افراد در جست و جوی یافتن پاسخ برای این سوال می باشند.

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هزینه روکش ایمپلنت در سال 1401 زمانی قابل تعیین است که شرایط بیمار توسط دندانپزشک مورد نظر تحت بررسی قرار بگیرد و وضعیت او سنجیده شود. زیرا هزینه روکش ایمپلنت برای افراد مختلف با هم متفاوت است و تا زمانی که وضعیت فرد بررسی نشود، نمی توان هزینه دقیقی برای انجام این کار تعیین کرد.

فاکتور های موثر در هزینه روکش ایمپلنت در سال 1401

از جمله مهم ترین مسائلی که می توان آنها را در هزینه روکش ایمپلنت در سال 1401 موثر دانست، فاکتور های ذکر شده در قسمت زیر هستند:

نوع روکش ایمپلنت

همان طور که در قسمت های فوق ذکر شد، روکش ایمپلنت دارای انواع مختلفی است و روکش هایی که به عنوان بهترین وبا کیفیت ترین روکش ایمپلنت شناخته می شوند، هزینه بیشتری را در مقایسه با روکش های دیگر به خود اختصاص می دهند.

نحوه اتصال روکش ایمپلنت

روش اتصال روکش ایمپلنت نیز مساله  دیگری است که می تواند باعث افزایش و یا کاهش هزینه روکش ایمپلنت شود که در قسمت های فوق به این مساله اشاره شده است.

کشور سازنده روکش ایمپلنت و برند آن

همان طور که می دانید ایمپلنت و روکش ایمپلنت توسط کشور های مختلفی ساخته می شوند و در برند های متفاوتی به کل جهان عرضه می گردند. با این وجود هزینه روکش ایمپلنت در صورتی که از بهترین برند های کشور های برتر باشد، افزایش خواهد یافت.

دائمی و یا موقت بودن روکش ایمپلنت

روکش ایمپلنت به صورت دائمی و موقت قابل تهیه است که البته روکش موقت معمولا توسط پزشک به بیمار ارائه داده می شود تا روکش دائمی برای او ساخته شود. به هر حال استفاده از روکش دائم و موقت هر کدام هزینه مختص به خود را نیاز دارند و مسلما هزینه روکش موقت از روکش دائم بسیار کمتر است.

دستمزد دندانپزشک

اگر برای روکش کردن دندان خود توسط ایمپلنت به دندانپزشک های ماهر و متخصص مراجعه کنید هزینه های خود را افزایش خواهید داد اما با این وجود می توانید یک نتیجه بسیار عالی و موفقیت آمیز نیز دریافت کنید.

پس با این وجود سعی کنید که تا حد ممکن به بهترین دندانپزشک ها برای ایمپلنت کردن دندان های خود مراجعه کنید.

نوع بیمه خدمات درمانی استفاده شده

امروزه بسیاری از افراد از بیمه خدمات درمانی برای انجام عملیات دندانپزشکی استفاده می کنند.

در نتیجه نوع بیمه خدمات درمانی استفاده شده توسط اشخاص و میزان کاهش هزینه توسط آن از جمله مسائل بسیار مهم در هزینه دندانپزشکی و هزینه روکش ایمپلنت دندان در سال 1401 در نظر گرفته می شود.

هزینه مربوط به کلینیک و یا مطب دندانپزشکی

هزینه دندانپزشکی برای خدمات مختلف مانند روکش ایمپلنت از بیمار دریافت می کنند با هزینه مطب معمولا متفاوت است و بیشتر از انها است. اما کیفیت ارائه خدمات در آنها بهتر است. به همین جهت به شما عزیزان توصیه می کنیم که برای ایمپلنت کردن دندان های خود تا حد ممکن به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه کنید.

قیمت روز دلار و ارز

در صورتی که روکش ایمپلنت مورد نظر به صورت وارداتی تهیه شود و از برند های کشور های خارجی باشد، احتمال تاثیر پذیری هزینه لازم برای تهیه آن از نرخ دلار و ارز بسیار زیاد است.

پس اگر قصد دارید این کار را انجام دهید سعی کنید برای کاهش دادن هزینه درمان خود به قیمت روز دلار و ارز توجه کنید.

تورم در جامعه

متاسفانه در ایران علاوه بر مسائل مختلفی که باعث افزایش هزینه عملیات می شوند، باید به تورم نیز دائما توجه داشت. زیرا با افزایش تورم در جامعه هزینه انجام امور مختلف افزایش پیدا می کند و با کاهش تورم هزینه ها کاهش می یابد.

کلام آخر

دوستان عزیز در صورتی که قصد دارید که هزینه های مربوط به روکش ایمپلنت در سال 1401 را برای خود و یا عزیزانتان کاهش دهید، سعی کنید به این فاکتور ها توجه کنید تا در کاهش دادن هزینه ها موثر تر واقع شوید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!