قیمت و هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

قیمت ایمپلنت دندان

نقص و کمبود دندان در دهان به راحتی قابل چشم پوشی نیست. ایمپلنت دندان تنها یک راه برای جبران دندان های از دست رفته می باشد. هر چند در نگاه اول هزینه ایمپلنت دندان برای شخص گران تمام می شود اما از سوی دیگر زیبایی که به صورت وی می بخشد بسیار گران تر خواهد بود.

ایمپلنت دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

کاشت ایمپلنت یا ایمپلنت دندان تشکیل شده از یک قطعه کوچک مصنوعی که در اکثر مواقع از جنس تیتانیوم است. این قطعه توسط دندانپزشک ماهر ایران ایمپلنت در داخل استخوان فک قرار می گیرد و همانند دندان طبیعی برای فرد ایفای نقش می کند.

به طور معمول قطعه ایمپلنت با سلول های استخوانی سازگاری داشته و برای فرد اختلالی ایجاد نمی کند. پس از قرارگیری فلز تیتانیوم در درون لثه فرد، یک پوشش از جنس سرامیک بر روی پایه گذاشته می شود. نقش این پوشش همانند تاج دندان بوده که توسط اتصال دهنده یا اباتمنت به پایه تیتانیوم وصل خواهد شد.

مزایای ایمپلنت دندان

رسیدن به دندان های طبیعی و یکدست می تواند از طریق کاشت دندان یا ایمپلنت دندان به راحتی میسر شود. اما این تنها یکی از مزایای ایمپلنت دندان نخواهد بود. شما با انجام کاشت ایمپلنت می توانید به امتیازات زیر برسید

 • داشتن ظاهری جذاب: بدون شک هر شخصی با داشتن دندان هایی زیبا به هنگام صحبت کردن یا خندیدن قیافه ای جذاب و خیره کننده خواهد داشت.
 • راحتی بیشتر: تنوع دندان مصنوعی چنان زیاد می باشد که انتخاب بهترین آن زمانی امکان پذیر است که راحتی و آسایش بیشتری را برای فرد داشته باشد. گرچه مراحل کاشت ایمپلنت دندان زیاد است اما در عوض راحتی و آسایش بیشتری در پایان کار نصیب فرد می شود.
 • بالابردن اعتماد به نفس: تا به حال به این نکته دقت کرده اید که افرادی که جراحی زیبایی بینی را انجام می دهند، بعدها به اعتماد بنفس بیشتری می رسند! درخصوص ایمپلنت دندان این قضیه نیز صدق می کند. وقتی دهان انسان خالی از دندان باشد قطعا اعتماد به نفس کمتری نیز برای ارتباط برقرار کردن و تکلم دارد.
 • بهبود ادای کلمات: شاید بارها بیرون آمدن دندان مصنوعی متحرک از دهان دیگران شما را به خنده واداشته است. این سرخوردن دندان های مصنوعی با لاغر شدن صورت زیاد اتفاق می افتد. علاوه برآن ادای کلمات را برای انسان بسیار سخت تر می کند. اما ایمپلنت دندان چون ثابت کار گذاشته می شود نه تنها سُر نمی خورد بلکه ادای کلمات را نیز رساتر کرده است.
 •  غذاخوردن آسان تر: تا مدت کوتاهی پس از کاشت ایمپلنت بایستی از غذاهای سفت پرهیز کرد اما بعد از آن شما از ایمپلنت دندان همانند یک دندان طبیعی استفاده می کنید.

هزینه-ایمپلنت دندان

آیا برای ایمپلنت هزینه کنم؟

چیزی که دندان ها را محکم و پابرجا نگه می دارد، ریشه دندان است. زمانی که این ریشه خراب شود نه تنها آن دندان بلکه دندانهای اطراف آن به مرور زمان از دست خواهد رفت.

در گذشته از پل های سنتی به عنوان جایگزین دندان از بین رفته کمک می گرفتند اما متاسفانه ریشه دندان قابل ترمیم نبود. شما با انجام ایمپلنت دندان می توانید یکی از اعضای آناتومی بدن خود را از نو بسازید. با کمک ایمپلنت رشد استخوان فک دوباره تحریک می شود و از آتروفی استخوان جلوگیری می کند.

شاید در نگاه اول هزینه دندانپزشکی در صادقیه بویژه ایمپلنت دندان برای فرد بسیار گران تمام شود اما ارزش و امتیازاتی که بعدها بدست می آورد در قبال این هزینه ها بسیار ارزشمند تر می باشد. فراموش نکنید که زمانی کاشت ایمپلنت ارزش دارد که شما در حفظ و مراقبت های پس از ایمپلنت دقت لازم را داشته باشید.

طول عمر ایمپلنت

یکبار هزینه ایمپلنت دندان کنید و 20 سال آرامش داشته باشید. طول عمر ایمپلنت دندان با مراقبت های صحیح و چکاپ های شش ماهه بیشتر از 20 سال خواهد بود. با انجام مراقبت های پس از ایمپلنت دندان و نحوه نگهداری صحیح مسلما فرد مدت طولانی تری می تواند از ایمپلنت استفاده کند.

اما در این میان دوبار مسواک زدن در طول روز، استفاده از نخ دندان و معاینات دندانپزشکی در طول سال تاثیر بسزایی در افزایش طول عمر ایمپلنت دندان خواهد داشت.

قیمت و هزینه ایمپلنت کل دهان چقدر است؟

افرادی که بیش از یک دندان و یا کل دندان های خود را از دست داده اند بهتر است کاشت ایمپلنت گسترده را انجام دهند که در اصطلاح دندانپزشکی به آن فول ماوس یا ایمپلنت کامل می گویند. ترکیب پروتز دندان و ایمپلنت ها برای شرایطی است که بخواهیم برای بیمار دندان های جایگزین را بکار ببریم. به طور معمول در ابتدا یک سری ایمپلنت دندان کاشته می شود و پس از آن پروتزهای کامل دندانی ثابت و متحرک را بر روی آن سوار می کنند.

قیمت و هزینه ایمپلنت دندان کامل یا فول ماوس به نوع و برند ایمپلنت دندان بستگی دارد. در نظر داشته باشید که در صورتی که بیمار بخواهد ایمپلنت دندان بر پایه پروتز دندان را جایگزین کند کند باید به طور متوسط کمتر از قیمت ایمپلنت دائمی هزینه کند.

هزینه و قیمت ایمپلنت دندان با پروتز دندان کامل و متحرک

براساس آمارهای بدست آمده از پروتزهای دندان متحرک بر پایه ایمپلنت دندان، بیمار قادر است که 40 تا 50 درصد قدرت و توانایی جویدن را دوباره بدست آورد. طول عمر این دستگاه حدود 5 تا 10 سال است که برخلاف پروتزهای متحرک عادی، چنانچه این نوع پروتزها بر دو عدد ایمپلنت کاشته شده و در فک سوار شوند، زیبایی و قدرت دندان را دوباره احیا خواهند کرد.

هزینه و قیمت پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت

برای اینکه متخصص های مرکز ایران ایمپلنت بتوانند پروتز را به حالت دائم و ثابت بر فک سوار کنند از دو ایمپلنت (معمولا4 عدد) در هر فک استفاده می کنند. روند کار به این صورت است که برای فک بالا 4 عدد و برای فک پایین نیز 4 عدد دیگر با دقت فراوان کار گذاشته می شود.

 قیمت و هزینه ایمپلنت دندان برای هر فک به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد. در نظر داشته باشید که این نوع پروتزها به طور معمول بهترین روش جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد. از سوی دیگر راحتی، دوام و ماندگاری، زیبایی و عملکرد بالایی را به همراه دارد. برخلاف دیگر انواع ایمپلنت دندان نیاز کمتری به مراقبت نیز خواهند داشت.

راههای کاهش قیمت و هزینه ایمپلنت دندان کدام است؟

بدون شک هزینه دندانپزشکی جزو بیشترین هزینه های درمانی می باشد که هر فردی در طول زندگی خود مجبور به تقبل آن خواهد بود. اما در این میان راههای وجود دارد که می توان هزینه و قیمت ایمپلنت دندان را به طور چشم گیری کاهش داد:

 • پیدا کردن یک متخصص خوب و حرفه ای در ابتدای کار می تواند هزینه ایمپلنت دندان را به طور قابل مشاهده ای کاهش دهد. بهره بردن از افراد خبره و کارکشته شما را از چنگال عوارض بعدی و هزینه های مازاد آن رها خواهد کرد. زمانی که ایمپلنت دندان را یک فرد تازه کار انجام می دهد قطعا عوارضی را نیز دربر خواهد داشت.
 • وجود بیمه درمانی یا بیمه تکمیلی خیال بیمار را از انجام کاشت ایمپلنت دندان با هزینه های بالای آن آسوده می کند.
 • پیش از انجام ایمپلنت دندان بهتر است اندکی وقت بگذارید و مرکزی را انتخاب کنید که با شرایط شما سازگاری داشته باشد. پیدا کردن مرکزی که هزینه و قیمت ایمپلنت دندان را به صورت اقساطی انجام می دهد، برای بیمار بسیار سودآور خواهد بود
 • رعایت نکات بهداشتی و درست تا حد زیادی باز هزینه ها را کاهش می دهد. چنانچه پس از کاشت دندان مراقبت های اصولی صورت نگیرد احتمال پس زدن ایمپلنت دندان و پرداخت هزینه های مازاد دیرگر نیز به وجود می آید. بنابراین پیدا کردن یک فرد متخصص و کارکشته از نکات اصلی و ضروری است.

چرا قیمت و هزینه ایمپلنت دندان بالا است؟

نه تنها برای ایمپلنت دندان بلکه در هر صنف دیگری بالا بودن قیمت ها دلایل زیادی دارد که درخصوص ایمپلنت دندان شامل موارد زیر می باشد:

 • تجهیزات و تکنولوژی هایی که برای کاشت ایمپلنت دندان مورد استفاده قرار می گیرد بسیار پیشرفته و گران قیمت است.
 • زمانی که طول عمر دندان کاشته شده برابر دندان طبیعی می باشد بدون شک هزینه بالایی را نیز نیاز دارد
 • فرایند کاشت ایمپلنت دندان بسیار حساس و تخصصی است از این رو انجام بیهوشی برای عمل مورد نیاز است که در این شرایط هزینه بیهوشی و مواد بی حس کننده ای که استفاده کردن نیز مورد محاسبه قرار می گیرد.
 • هزینه و قیمت ایپلنت دندان شامل طراحی و ساخت آن نیز خواهد شد و تنها شرکت های قدرتمند به فکر ساخت آن هستند.
 • موادی که برای ایمپلنت دندان به کار می رود از جمله عوامل افزایش هزینه های ایمپلنت دندان است.

عوامل تعیین کننده قیمت ایمپلنت

نه تنها تعرفه هزینه ایمپلنت دندان در صادقیه بلکه هر نوع تعرفه خدمات پزشکی علاوه بر هزینه ثابت بسته به عوامل دیگر متغیر خواهد شد. هزینه کاشت ایمپلنت دندان یا قیمت آن به عوامل زیر بستگی دارد.

 • کشور سازنده ایمپلنت دندان: اینکه ایمپلنت در کدام کشور ساخته شده است، بسیار مهم است. برخی از کشورها سابقه بسیار طولانی در ساخت ایمپلنت دارند و از این در قیمت نهایی ایمپلنت نیز تاثیر خواهد گذاشت.
 • تکنولوژی و سبک ساخت: همین کشورهایی که غول بازار ساخت ایمپلنت شده اند از تکنولوژی و سبک های مخصوصی برای تولید قطعات ایمپلنت استفاده می کنند. به نحوی که هیچکدام حاضر به فروش این تکنولوژی نیستند. همین یک نکته باعث ایجاد بازار رقابتی سختی در بین کشورها و متغییر شدن قیمت ایمپلنت دندان شده است.
 • کیفیت قطعه ایمپلنت: بدون شک هر چه کیفیت قطعه ایمپلنت بهتر باشد از سوی دیگر قیمت هم افزایش پیدا می کند. مواد مصرفی و ماندگاری قطعه باعث افزایش طول عمر ایمپلنت و بالا رفتن قیمت آن نیز می شود.
 • ضمانت قطعه: از مهمترین و تاثیرگذارترین عامل موثر در قیمت ایمپلنت دندان ضمانت قطعات ساخته شده می باشد. این ضمانت گویای اطمینان صد در صد شرکت سازنده به برند و مارک خودش است. برخی از شرکت های سازنده قطعات ایمپلنت به مرکز تخصصی ایران ایمپلنت و متخصص ایمپلنت ضمانت نامه کتبی ارائه می دهند.

نحوه محاسبه قیمت ایمپلنت

از نظر بیشتر افراد هزینه کردن برای دندان بسیار ارزشمند می باشد اما نباید منکر شد که نحوه محاسبه قیمت ایمپلنت دندان قبل از کاشت ایمپلنت دندان خیال متقاضی را بیشتر آسوده می کند.

کاشت ایمپلنت دندان چندین مرحله دارد که هر کدام تعیین کننده قیمت ایمپلنت دندان می باشد. روشن کردن هزینه هر کدام مراحل زیر محاسبه قیمت ایمپلنت را برای فرد مشخص می کند:

 • جلسه مشاوره با دندانپزشک ایران ایمپلنت (ویزیت و مشاوره در برخی موارد رایگان می باشد)
 • کشیدن دندان / ریشه دندان
 • انجام پیوند استخوان در ایمپلنت
 • کار گذاشتن ریشه تیتانیوم
 • کار گذاشت تاج دندان
 • انجام اشعه ایکس (مراقبت قبل از عمل)
 • طرف قرارداد با کدام شرکت بیمه ای

تماس با ما

برای مشاوره و گرفتن اطلاعات بیشتر درخصوص قیمت و هزینه ایمپلنت دندان در مرکز ایران ایمپلنت می توانید با شماره های 09192792007 و 02186128347 تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها