مزایای ایمپلنت دندان فوری

مزایای ایمپلنت دندان فوری

مزایای ایمپلنت دندان فوری


ایمپلنت دندان فوری (Fresh Socket) به محض کشیدن دندان بدون درد کار گذاشته می شود. در این روش از پودر استخوان و ممبران برای پرکردن فضای خالی بین دندان کشیده شده و ثابت ماندن ایمپلنت در محل استفاده می شود. از این رو میخواهیم در مورد مزایای ایمپلنت دندان فوری مطالبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ایمپلنت دندان فوری

برای رسیدن به نتایج مطلوب در نظر گرفتن شرایط جسمی و روحی بیمار اهمیت بسزایی دارد. در صورتی که بیمار دارای بیماری عفونت دندان، قطر یا طول زیاد در ریشه دندان، نزدیک بودن ریشه دندان به سینوس و یا کانال عصبی، ایمپلنت دندان فوری انجام نخواهد شد.

به طور معمول از ایمپلنت دندان فوری جهت جایگذاری دندان های جلویی از دست رفته استفاده می شود. به محض کاشت دندان، متخصص دندانپزشکی مرکز ایران ایمپلنت روکش آن را نیز خواهد کشید.

فلزی که در ایمپلنت دندان فوری بکار گرفته می شود از جنس تیتانیوم بوده و با استخوان فک سازگاری خوبی دارد. هدف از کاشت ایمپلنت دندان، نگهداری تاج دندان به جای ریشه دندان طبیعی است.

نحوه انجام ایمپلنت

زمانی که دندان های دچار پوسیدگی غیرقابل ترمیم شوند و فرد دندان خود را از دست بدهد، کاشت ایمپلنت می تواند ناجی خوبی باشد. آغاز کاشت ایمپلنت دندان فوری با استفاده از اشعه ایکس است. شرایط جسمی بیمار و تشخیص کاندیدا بودن برای ایمپلنت به عهده دندانپزشک مرکز ایران ایمپلنت می باشد. اما در حالت کلی ایمپلنت فوری به صورت زیر انجام می شود:

 

قرار ملاقات اولیه: بدون شک نه تنها برای ایمپلنت بلکه هر کدام از خدمات دندانپزشکی، معاینات اولیه و بررسی های تشخیصی واجب و ضروری می باشد. در کاشت ایمپلنت چون نیاز به جراحی وجود دارد، یک جلسه مشاوره با متخصص ایمپلنت حتما صورت می گیرد.

بیماری های لثه، عفونت دندان و دیگر مشکلاتی که کاشت دندان را به تعویق و یا مختل کند، در این جلسه مشخص خواهد شد. در صورت وجود هر کدام از این موارد متخصص دندانپزشکی سعی در رفع آن دارد.

عمل جراحی کاشت ایمپلنت دندان فوری: دندانپزشکی بدون درد شعار تمامی متخصصان دندانپزشکی ایران ایمپلنت شده است. در ابتدا از بی حسی موضعی استفاده شده تا دندان شکسته یا پوسیده شده را با ظرافت تمام بردارند. این کار باید به نحوی انجام شود که آثاری از بافت آلوده باقی در محل کاشت دندان باقی نماند.

پس از تمیزکردن وبازرسی کامل، محل کاشت آماده شده و ایمپلنت دندان فوری به آرامی در جای ریشه دندان کشیده شده قرار می گیرد. ایمپلنت در استخوان فک گذاشته می شود تا از ثبات اولیه برخوردار شود. در برخی موارد متخصص اباتمنت و تاج دندان را در همان جلسه کار می گذارند و یا بسته به شرایط بیمار ترجیح می دهند در فاصله زمانی کوتاهی انجام شود.

معاینات پس از کاشت ایمپلنت دندان فوری: کاشت دندان پایان کار نیست بلکه بیمار نیاز دارد که 2 هفته پس از انجام ایمپلنت برای معاینات اولیه به متخصص دندانپزشکی خود مراجعه نماید. ایمپلنت دندان چون یک جایگزین دائمی می باشد بایستی هر 6 ماه یکبار چکاپ شود.

 

مزایای ایمپلنت دندان فوری

مزایای ایمپلنت دندان فوری

ایمپلنت دندان بدون درد که مانند دندان طبیعی عمل می کند قطعا دارای مزایای بی شماری بوده که در اینجا تنها به چند مورد از مزایای ایمپلنت دندان فوری اشاره می کنیم:

 

دوره درمان کوتاه:

در کاشت ایمپلنت دندان معمولی دوره درمان بین 3 تا 6 ماه زمان نیاز دارد. در این مدت مراحل کاشت دندان به آرامی و طی یک روال روتین دار انجام می شود. اما زمانی که بیمار در شرایط حاد می باشد و از ایمپلنت دندان فوری استفاده می کند قطعا طول دوره درمان کوتاه تری نیز خواهد داشت. نکته جالب اینجاست که بیشتر بیماران به دلیل دوره طولانی ایمپلنت معمولی از انجام آن دلسرد و زده می شوند اما با انجام ایمپلنت دندان فوری رغبت بیشتر برای کاشت دندان دارند.

جراحی کمتر:

بسته به شرایط بیمار و تشخیص دندانپزشک تمامی مراحل پایه تیتانیومی، اباتمنت و پروتز همگی در سه روز جراحی و قابل انجام است. در روش معمول پس از جوش خوردن پست به استخوان فک، برای جایگذاری اباتمنت و پروتز یکبار دیگر دندانپزشک مجبور به شکافتن لثه خواهد شد.

هماهنگی مطلوب بین بافت لثه و تاج:

زیبایی دندان در ایمپلنت دندان فوری دست کمی از زیبایی دندان طبیعی ندارد. با قرار دادن پروتز موقت متخصص می تواند بافت لثه را به شیوه های دلخواه شکل دهد. همین امر باعث خواهد شد که پس از قرار دادن پروتز دائمی هماهنگی مطلوبی بین روکش و بافت لثه به وجود آید.

ایجاد اعتماد به نفس:

زمانی روحیه انسان به طور کلی تخریب می شود که یکی از دندان های جلوی و یا قدامی خود را از دست بدهد. دندان جلو که به دندان زیبایی نیز معروف است علاوه بر زیبایی در جویدن و تکلم نقش بسزایی دارد. با از دست دادن آن و تصور پروسه طولانی 3 تا 6 ماه ایمپلنت دندان معمولی، استرس و فشار روحی زیادی به بیمار وارد خواهد شد. اما با وجود ایمپلنت دندان فوری این زمان به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند.

حفظ حجم استخوان فک:

با انجام کاشت ایمپلنت دندان فوری تا حد زیادی از تحلیل رفتن استخوان فک جلوگیری می شود. ایمپلنت باعث خواهد شد که استخوان در اطراف آن تشکیل شده و یکپارچگی، حجم و کیفیت استخوان های باقی مانده به طور کامل حفظ گردد.

طول عمر طولانی:

روش های زیادی برای کاشت دندان وجود دارد از جمله دندان مصنوعی متحرک که به مراتب نیاز به ترمیم و یا جایگزینی دارد. اما زمانی که از ایمپلنت دائمی استفاده می شود دیگر نیازی به ترمیم و جایگزینی دوباره نیست. علاوه براین با انجام دستورالعمل های دندانپزشک و مراقبت های پس از ایمپلنت دندان یک روزه ، می توانید از مزایای ایمپلنت دندان تا پایان عمر بهره ببرید.

تماس با ما

شما دوستان میتوانید جهت انجام ایمپلنت دندان در صادقیه و پاسخ به سوالات متداول ایمپلنت دندان با شماره های 09192792007 و 02186128347 تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند.

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها