بهترین نوع، برند و مارک ایمپلنت

مارک ایمپلنت

مارک ایمپلنت


بحث داغ ایمپلنت این روزها تنها سخن هر شخصی می باشد که به نوعی از ظاهر و جنس دندان خود راضی نیست. بهترین مارک ایمپلنت از جنس آلیاژ تیتانیوم، وانادیم و آلومینیوم ساخته می شود. به طور علمی این آلیاژ تیتانیوم گرید 5 است و دارای استحکام زیاد در برابر نیروهای جانبی وفشارهایی است که بر دندان وارد می شود.

 

همیشه نتیچه کاشت ایمپلنت دندان یکسان نیست. برای گرفتن نتیجه مثبت و دائمی نیاز است بهترین نوع، برند و مارک ایمپلنت را انتخاب کنید. چنانچه با انواع ایمپلنت، برند و مارک آن آشنا نیستید، پیشنهاد می دهیم با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

انواع ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت دندان در اندازه، طول و انواع مختلفی ساخته می شود. هر کدام از این انواع بسته به شرایط بیمار تشخیص داده می شود. برای نمونه به چند مورد از بهترین نوع، برند و مارک ایمپلنت اشاره می کنیم:

ایمپلنت اندواستیل: در صورتی که کاشت ایمپلنت نیاز به  عمل دو مرحله ای پیدا کند متخصص دندانپزشک از ایمپلنت های اندواستیل استفاده می کند. این نوع ایمپلنت به شکل پیچ های کوچک تیتانیومی ساخته می شود. نحوه قرار گیری آن در داخل استخوان فک بوده و پس از آن دندان مصنوعی بر روی ایمپلنت قرار می گیرد.

ایمپلنت یک مرحله ای: در این نوع تمام ایمپلنت در داخل استخوان فک جایگزین نمی شود بلکه بخشی از آن بیرون از لثه قرار می گیرد. این فرایند باعث خواهد شد که پس از بهبودی کامل دیگر نیازی به جراحی دوباره جهت تاج دندان وجود ندارد. ایمپلنت تک مرحله سبب می شود که ایمپلنت و اباتمنت باهم و در یک مرحله نصب شوند.

ایمپلنت دو مرحله ای: یکی از رایج ترین روش جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده از ایمپلنت دومرحله ای می باشد. در این حالت ایمپلنت در داخل استخوان و در زیر بافت لثه کار گذاشته می شود. پس از این مراحل متخصص ایمپلنت برای جلوگیری از فشار وارده به هنگام بهبود و همچنین التیام نواحی استخوان فک بافت لثه را بخیه میزند. فراموش نکنید که پس از اتمام دوره بهبودی جراحی اول، نوبت به جراحی دوم و اتصال تاج دندان و ایمپلنت خواهد رسید.

 

مارک ایمپلنت

 

انواع مارک ایمپلنت و برندهای ایمپلنت دندان

شناخت کامل بهترین نوع، برند و مارک ایمپلنت نیاز به مشاوره و تحقیق دارد. تنوع مارک های ایمپلنت در جای جای دنیا نه تنها برای بیماران بلکه برخی متخصصان دندانپزشکی در انتخاب آن به شک و دودلی می افتند. بهترین مارک ایمپلنت دندان به همراه برندهای معروف آن شامل:

ایمپلنت آمریکایی

اگر بخواهیم به فعال ترین کشور درخصوص ساخت ایمپلنت اشاره کنیم نام آمریکا در صدر قرار می گیرد. این کشور تمام تلاش خود را درخصوص ارائه انواع برندهای ایمپلنت جزم کرده است. سرعت بخشیدن به روند رشد استخوان و کم کردن تخلیل استخوان علت محبوبیت مارک ایمپلنت آمریکای در میان متخصصان ایمپلنت شده است.

برندهای ایمپلنت زیمربیومت، ایمپلنت بایکان، ایمپلنت تری ای، ایمپلنت اینترالاک جزو معروف ترین برندهای کشور امریکا هستند.

اما برند بیوهورایزن در میان این برندها توانسته است که خود را بالا کشیده و جزو برترین سیستم های جهان قرار گیرد.

ایمپلنت اروپایی

اگر بخواهیم مارک اروپایی را شرح دهیم باید نام مارک های زیادی را در آن جای دهیم. کشورهای اروپایی به دوس دسته تقسیم شده اند و شروع به ساخت ایمپلنت در دو مدل کیفیت درجه یک و قطعات درجه دو نموده اند.

ایمپلنت آلمانی

شاید برایتان جالب باشد اما تنها کشور آلمان در دل خود انواع بی شماری از برندها را دارد. معروف ترین برندهای آلمانی از قبیل زایو، انکیلوز که زیر مجموعه شرکت دنس پلای هستند، تنها چند مورد کوچک از این برندها می باشد. کیفیت بالا، تنوع سایز بالا و دوام ایمپلنت آلمانی در برابر قیمت بالای آن برای بیمار اصلا به چشم نخواهد آمد. Bego با قیمت مناسب و اباتمنت های زیکونیوم، مدینتیکا و تیولوژیک با قیمت مناسب و کیفیت تقریبا خوب توانسته اند خودی در میان دیگر برندهای آلمانی نشان دهند. اما اگر به دنبال یک برند ایمپلنت آلمانی گران قیمت با کیفیت بسیار عالی هستید می توانید ایمپلنت دی آر اس را جزو انتخاب های خود قرار دهید.

ایمپلنت سوئیسی

کشور زیبای سوئیس تنها با ساعت هایش شناخته نشده است بلکه در دنیای پزشکی با ارائه انواع برندهای ایمپلنت دارای خلاقیت های زیادی بوده است. ایمپلنت اشترامن، ایمپلنت اس ای اس، ایمپلنت اس پی ای، ایمپلنت ایده، ایمپلنت نئوبایوتک و ایمپلنت ITI مجموعه از برندهای سوئیسی هستند که تنوع زیادی را پیش روی بیماران و متخصصان قرار داده است.

در میان انواع ایمپلنت دندان سوئیسی برند اشترومن و اس پی ای دارای قدمت بسیار طولانی تری هستند. در طی چند سال اخیر برندهای سوئیسی بازار ایمپلنت ایران را در دست گرفته اند و طرفداران زیادی را سمت خود کشانده است.

مارک ایمپلنت ایتالیایی

اگر به دنبال برند خوب در مارک ایمپلنت ایتالیایی هستید می توانید برند سوییدن اند مارتینا را در لیست انتخاب های خود قرار دهید. البته مارک ایتالیایی دارای برندهای دیگری از جمله Leader Italia Srl با استفاده از تکنولوژی های جدید و بروز بوده و برند Geass با بیش از 30 سال تجربه در ساخت قطعات ایمپلنت می باشد.

ایمپلنت فرانسوی

کیفیت عالی و بسیار مطلوب مارک های اروپایی برای همگان محرز و مشخص است. در این میان فرانسه از نظر بهترین نوع، برند و مارک ایمپلنت خود را به رده های بالا کشانده است. اگر سری به مرکز ایران ایمپلنت بزنید شاهد ایمپلنت فرانسوی Axiom از برند آنتوژیر خواهید بود. طراحی این برند برگرفته از قطعات ساده اما در عین حال بسیار حرفه ای می باشد. شاخصه تمایز ایمپلنت مارک فرانسوی به دیگر مارک های ایمپلنت طراحی کانکشن های سه وجهی آن می باشد. ای دی ای و یوروتکنیکا دیگر برندهای معروف کشور فرانسه می باشند.

مارک ایمپلنت کره ای

زمانی که به دندانپزشکی جهت انجام ایمپلنت دندان مراجعه می کنید، قطعا یکی از گزینه های پیشنهاد پزشک معالج شما ایمپلنت دندان کره ای می باشد. این مارک کره ای دارای قیمتی منصفانه و در عین حال با کیفیت می باشد. در دسترس بودن آسان آن توانسته در میان ایرانیان جای خود را باز کند.

از جمله برندهای معروف کشور کره که سبب شده این مارک جزو بهترین نوع، برند و مارک ایمپلنت در ایران باشد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایمپلنت دنتیوم
 • ایمپلنت اوستم
 • ایمپلنت مگاژن
 • ایمپلنت دی او

 

هزینه و قیمت انواع مارک ایمپلنت دندان

به طور تقریبی هزینه ایمپلنت دندان ، بهترین نوع، برند و مارک ایمپلنت های دندان از رنج قیمت های زیر شروع می شود:

 • قیمت ایمپلنت آمریکایی : برندهای زیمر و بایو در محدوده 7 میلیون و 500 هزار تا 11 میلیون تومان
 • قیمت ایمپلنت اروپایی : از محدوده 6 میلیون و 500 هزار تومان تا 12 میلیون تومان متغییر است
 • قیمت ایمپلنت آلمانی : از حدود 6 میلیون و 500 هزار تومان تا 8 میلیون تومان
 • قیمت ایمپلنت سوئیسی : از حدود 6 میلیون و 500 هزار تومان تا 8 میلیون تومان
 • قیمت ایمپلنت ایتالیایی : از حدود 5 میلیون و 800 هزار تومان تا 7 میلیون و 500 هزار تومان
 • قیمت ایمپلنت فرانسوی : از حدود 6 میلیون تا 7 میلیون و 500 هزار تومان
 • قیمت ایمپلنت کره ای : در حدود 5 میلیون تا 6 میلیون و 500 هزار تومان

تماس با ما

شما عزیزان میتوانید جهت مشاوره تکمیلی در مورد انجام ایمپلنت دندان و همچنین پاسخ به سوالات ایمپلنت دندان با شماره های 09192792007 و 02186128347 تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها