قیمت روکش زیرکونیا و یا هزینه آن چقدر است؟

قیمت روکش زیرکونیا

قیمت روکش زیرکونیا


جذابیت صورت و لبخند با دیدن دندان های یک دست و سفید چند برابر می شود. اما به مرور زمان دندان سفیدی خود را از دست می دهد و دیگر آن جذابیت های اولیه را ندارد. برای جبران زیبایی و یک دست بودن بیمار مجبور به پرداخت هزینه و قیمت روکش دندان زیرکونیا می باشد.

روکش دندان زیرکونیا حلال برخی از مشکلات دندان بوده که توسط متخصص ایران ایمپلنت با هزینه کمتر قابل انجام است. زیبایی دندان به سفیدی، یک دست بودن و مرتب بودن آن بوده که این کارها را می توان با کمک روکش دندان زیرکونیا به راحتی انجام داد.

شاید روکش دندان PFM جزو بهترین و پر استفاده ترین نوع روکش ها در چندین دهه اخیر بوده است اما با این حال در سال ها اخیر تفاوت روکش زیرکونیا با PFM فاحش بوده و  روکش دندان زیرکونیا توانسته است با ارائه استحکام و زیبایی خود را در دل بیماران جا کند.

فهرست

روکش دندان زیرکونیا چیست؟ و کاربرد آن چیست؟

زیرکونیا ماده ای است که از آن در خصوص ایمپلنت دندان استفاده می شود و برای ساخت پایه و روکش ایمپلنت می توان از آن استفاده کرد.

خیلی از افراد به فلز حساسیت و آلرژی دارند. از این رو به هنگام نیاز به روکش دندان نمی توانند از این عنصر به راحتی استفاده کنند. تنها راه باقی مانده برای ترمیم دندان های رنگ پریده و شکسته استفاده از روکش دندان زیرکونیا می باشد. قیمت روکش دندان زیرکونیا بسته به مواد بکار رفته و تعداد دندان های مورد نیاز متفاوت می باشد.

برای اصلاح و رفع ایرادات دندان توسط متخصص مرکز ایران ایمپلنت، به طور معمول از روکش دندان زیرکونیا استفاده می شود. تعداد زیادی روکش دندان وجود دارد که به جرات می توان گفت که روکش دندان زیرکونیا جزو بهترین روکش ایمپلنت می باشد که حالت طبیعی و نرمال را به صورت می دهد. همین امتیازها سبب شده است که قیمت روکش دندان زیرکونیا بیشتر از حد نرمال شود.

جنس این روکش از زیرکونیک بوده که یک ماده غیرفلز است و تناسب بالایی با بدن بیمار دارد. با استفاده از روکش دندان زیرکونیا می توان شیارهای راحت تری را بر روی دندان انجام داد. همین امتیازات سبب شده است که محبوبیت روکش دندان زیرکونیا نسبت به دیگر روکش ها بیشتر شده اما در عوض هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.

با زیرکونیا زیبایی صورت چندبرابر شده و علاوه براین دیگر خبری از حساس بودن به گرمی و سردی مواد غذایی نمی باشد. زیرکونیا حالت عایق داشته و با کمک آن از انتقال حرارت جلوگیری می شود. از دیگر جذابیت های روکش دندان زیرکونیا راحتی کار به هنگام قرارگیری بر روی دندان می باشد.

روکش زیرکونیا چگونه ساخته می شود؟

برای ساخت جنس ایمپلنت و نصب روکش زیرکونیا بایستی در ابتدا بیمار توسط متخصص ماهر مرکز ایران ایمپلنت با خونسردی چکاپ شود. پس از معاینه و بررسی های دندان ها، نوبت به قالب گیری دندان ها می رسد. پس از قالب گیری، قالب را به لابراتوار می فرستند و با اسکن سه بعدی و یا نهایتا با دستگاه تراش روکش دندان زیرکونیا، روکش دندان آماده می شود.

پس از اتمام این مراحل، مرحله نصب و جایگذاری روکش دندان زیرکونیا آغاز می شود. با استفاده از تکنولوژی های مدرن و تجهیزات دندانپزشکی پیشرفته می توان به راحتی صاحب روکش دندان شد.

قیمت روکش دندان زیرکونیا

شباهت زیادی بین قیمت روکش سرامیکی ایمپلنت با قیمت روکش دندان زیرکونیا می باشد. از نظر متخصص درخشندگی و زیبایی روکش زیرکونیا بسیار بهتر بوده و اما از سوی دیگر هزینه و قیمت روکش دندان زیرکونیا نیز بیشتر خواهد بود.

استحکام روکش دندان با استفاده از زیرکونیا می تواند بیشتر از حد نرمال باشد. وجود تجهیزات سبب شده که بدون دخالت دست و به حالت اتوماتیک بهترین روکش دندان زیرکونیا بدون ایجاد التهاب لثه ساخته شود.

قیمت روکش زیرکونیا
قیمت روکش زیرکونیا

مزایای روکش دندان زیرکونیا

استحکام و مقاومت بالا

شاید زیرکونیا از جنس سرامیک باشد اما می توان گفت که استحکام آن نسبت به روکش های سرامیکی بیشتر بوده و به راحتی قابل شکستن نمی باشد. مقاومت این روکش به حدی بوده که آن را در دمای 1200 مگاپاسکالی نگه میداند و مقاومت می کند.

تنوع در رنگ

اگر بخواهیم به صورت اتوماتیک تمام مراحل تولید تا نصب را انجام دهیم بایستگی از دستگاه CAD CAM استفاده کرد. با استفاده از این تجهیزات می توان به صورت دقیق و بدون هیچ ایرادی رنگ روکش ایمپلنت را انتخاب نمود.

طول عمر بالا

بالا بودن قیمت روکش دندان زیرکونیا می تواند به دلیل طول عمر بالای آن باشد. از آن جهت که زیرکونیا با بدن سازگاری داشته و واکنش پذیری کمتری دارد می توان از آن برای مدت طولانی به راحتی استفاده کرد. در صورتی که مراقبت اکی باشد تا 40 سالگی می توان از روکش دندان زیرکونیا لذت برد.

عدم بروز حساسیت

عدم وجود فلز در این روکش ها سبب شده است که هیچ گونه حساسیت یا آلرژی در بدن رخ ندهد. افرادی هم که بنا به دلایلی آلرژی پیدا کردند می توانند خود را به آزمایشگاه های مدنظر برسانند.

عایق حرارتی: از نظر متخصص ایران ایمپلنت روکشی مناسب است که در برابر گرما مقاومت داشته باشد. در این نوع روکش گرما و سرما به سختی عبور می کند.

دیگر مزایای بهره بردن از روکش زیرکونیا

ظاهر خوب و عالی

به طور معمول زیرکونیا سفید اسشت و احتمال اینکه باتوجه به سایر دندان ها تغییر شکل دهد، زیاد است و با آنها مطابقت داشته باشد. فراموش نکنید که زیرکونیا شفاف است و بنحوی از شفافیت دندان های طبیعی تقلید می کند

زیباتر کردن لبخند

زیرکونیا به نوعی ساخته می شود که هیچ لایه فلزی در لثه ندارد. تفاوت روکش زیرکونیا با پرسلن نیز در همین مورد است که برخلاف پرسلن بالای قسمت تاج دیگر لایه فلزی وجود ندارد. علاوه براین زیرکونیا قابلیت این را دارد که به هر شکل و اندازه ای ساخته شود و با بقیه دندان ها مطابقت داشته باشد.

زیست سازگاری با فرد

براساس آمار و تحقیقبات بدست آمده در طی مدت زمانی که روکش زیرکونیا در علم دندانپزشکی استفاده می شود، تاکنون هیچگونه حساسیتی نسبت به تاج زیرکونیا گزارش نشده است.

مقاومت بالا در برابر ساییدگی

به جرات می توان گفت که زیرکونیا جزو قوی ترین تاج دندان محسوب می شود و در برابر سایش و شکستگی مقاومت بالایی دارد. این نوع روکش تراش نمی خورد و به همین دلیل به خوبی حفظ می شود و برای همیشه در دهان شما باقی می ماند. از نظر متخصص های دندانپزشکی روکش زیرکونیا حدود 5 برابر نسبت به پرسلن آغشته به فلز مقاومت دارد.

شدت کار کمتر

مزایای روکش زیرکونیا را در این قسمت به خوبی مشاهده کرد زیرا براساس آخرین فناوری های دندانپزشکی که به صورت قابل ملاحظه ای در روکش زیرکونیا استفاده شده است، در این حالت دندان طبیعی بیشتر حفظ شده و از این رو در وقت نیز صرفه جویی می شود. در این حالت متخصص تنها دندان مربوطه را برای جایگذاری روکش زیرکونیا آماده سازی می کند.

دلایل استفاده از روکش زیرکونیا در مرکز ایران ایمپلنت

روکش های دندانی این روزها طرفداران خاص خود را پیدا کرده است و رغبت مردم به آن هر روز بیشتر نیز خواهد شد. در این میان روکش زیرکونیا نسبت به دیگر انواع روکش توانسته است تا حد زیادی مشتریان را به سمت خود جلب کند. در نظر داشته باشید که در روکش زیرکونیا (سرامیکی) را تحت عنوان لمینت نیز می شناسند و مورد استفاده قرار می گیرد. زیبایی، مقاومت و ظاهر طبیعی که بیمار می تواند با روکش زیرکونیا داشته باشد از جمله دلایلی است که شما روکش زیرکونیا را انتخاب می کنید.

انواع روکش زیرکونیا کدام است؟

از نظر علم دندانپزشکی دو نوع روکش زیرکونیا وجود دارد:

روکش زیرکونیا جامد

زیرکونیا جامد نسبت به زیرکونیا شفاف دارای قطعات سخت تر است. این نوع روکش در مقابل جویدن از نیروی زیاد و مقاومی برخوردار است. افرادی که دارای دندان های ضعیف و تحت درمان می توانند از این نوع روکش استفاده کنند. زیرکونیای جامد حالت مات دارد که سبب شده در اکثر مواقع برای دندان های خلفی و عقب استفاده می شود.

زیرکونیا خیلی شفاف

افرادی که رنگ و حفظ ظاهر طبیعی صورت شان برایشان مهم است از این نوع روکش استفاده می کنند. روکش زیرکونیا خیلی شفاف دارای زیبایی زیادی بوده اما در عین حال حالت طبیعی صورت را نیز حفظ می کند. براساس آمار بدست آماده استحکام این نوع زیرکونیا از پی اف ام بیشتر است. نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که برای افرادی که نیاز است از ارتودنسی استفاده کنند متخصص مربوطه از زیرکونیای خیلی شفاف کمک نمی گیرد.

تفاوت لیمنت با روکش زیرکونیا

اگر بخواهیم به صورت خلاصه تفاوت روکش زیرکونیا با لیمنت را شرح دهیم باید گفت که لمینت تنها سطح بیرونی دندان را می پوشاند در حالی که روکش زیرکونیا تمامی دندان ها را در بر میگیرد. در شرایطی که نیاز است دندان ها محافظت شود بهتر است از روکش زیرکونیا استفاده شود. همانند شرایطی که دندان تحت درمان ریشه قرار گرفته است. برای بیمارانی که دارای پوسیدگی وسیعی هستند بهتر است از روکش زیرکونیا کمک گرفت.

هزینه و قیمت روکش دندان زیرکونیا

برای ساخت روکش دندان زیرکونیا از مواد درجه یک استفاده می شود. همین گزینه سبب شده است که خود را نشان دهند. اگر به دنبال روکش های با گارانتی بالا می باشید بهتر است روکش دندان زیرکونیا را انتخاب کنید.

از جمله فاکتورهایی که سبب می شود قیمت روکش دندان زیرکونیا متغیر شود وجود تنوع رنگ بالای آن می باشد. از سوی دیگر استفاده از مواد خارجی درجه یک و بکار بردن موادی که در خارج از کشور ساخته می شود، قیمت های روکش دندان زیرکونیا دچار نوسان شده است.

مراقبت های روکش دندان

چنانچه روکش دندان خود را انتخاب کرده اید، بهتر است با تجویز دکتر متخصص خود برای مراقبت از روکش دندان پیش روید. از خوردن مواد غذایی سفت تا مدت کوتاهی خودداری شود. علاوه براین نیاز است که از فعالیت های سنگین جدا خودداری شود. سعی کنید از داروهای تجویز شده خود او استفاده کنم.

در صورتی که با روکش دندان زیرکونیا دچار تورم شده اید بهتر است از کیسه یخ استفاده کنید.

در روزهای اول خوردن مواد غذایی داغ اشتباه بوده زیرا سبب می شود دوباره خونریزی شروع شود. در مسواک زدن دقت لازم را داشته باشید و سعی کنید از خوردن مواد سخت پیشگیری کنید.

قیمت روکش زیرکونیا چه قدر است و عوامل موثر بر آن چیست؟

به صورت کلی روکش زیرکونیا به گونه ای است که برای تعیین قیمت آن باید هر فردی به پزشک مراجعه کند و تحت بررسی قرار بگیرد تا هزینه مورد نیاز برای او تعیین شود. هزینه روکش زیرکونیا بر اساس مسائل مختلفی می تواند متفاوت باشد که این مسائل به شرح زیر هستند:

نوع روکش زیرکونیا استفاده شده

همان طور که در بخش های فوق مطالعه کردید، روکش زیرکونیا برای ایمپلنت دارای انواع مختلفی است که نوع روکشی که برای ایمپلنت انتخاب می کنید در هزینه مورد نیاز برای شما موثر واقع می شود.

تعداد دندان ها

هزینه امور مختلف دندانپزشکی و ایمپلنت از تعداد دندان هایی که تحت درمان هستند، تاثیر می گیرد. با این وجود هر چه تعداد دندان های بیشتری را بخواهید به این روش ترمیم کنید، باید هزینه ای بیشتر را بپردازید و هر چه تعداد دندان ها کمتر باشند هزینه نیز برای شما کاهش پیدا می کند.

دستمزد پزشک

پریودنتیست ها که متخصصین ایمپلنت دندان هستند، از تجربه، مهارت، دقت و دانش متفاوتی برخوردارند. به همین دلیل معمولا آن دسته از پزشکانی که در کار خود سابقه بیشتری دارند و در زمینه کاری خود شهرت بیشتری دارند، دستمزد بیشتری برای ایمپلنت دریافت می کنند.

دستمزد پزشکان به این شکل در هزینه استفاده از روکش زیرکونیا و ایمپلنت موثر واقع می شود.

هزینه مربوط به کلینیک دندانپزشکی

علاوه بر دندانپزشکان، کلینیک های دندانپزشکی نیز هزینه ای را دریافت می کنند که این هزینه مربوط به ارائه خدمات انها می باشد. در واقع هزینه مربوط به کلینیک به صاحب کلینیک اختصاص پیدا می کند و از دستمزد پریودنتیست ها جدا است.

پس برای محاسبه هزینه روکش زیرکونیا باید هزینه دندانپزشکی و کلینیک را نیز مد نظر قرار دهید.

شهر و استان

امور پزشکی و  دندانپزشکی مختلف در شهر های متفاوت شرایط مخصوص به خود را دارند. حتما تا کنون دیده اید که بسیاری از افراد برای درمان در یک زمینه خاص به شهر های دیگر می روند تا تحت درمان قرار بگیرند و هزینه کمتری را بپردازند. این موضوع به همین دلیل در کشور اتفاق می افتد. زیرا هزینه مربوط به درمان در شهر های مختلف با هم متفاوت است و معمولا در کلان شهر ها نیاز به هزینه بیشتری برای دریافت خدمات درمانی است.

سال ترمیم دندان ها

بر اساس تورم بسیار زیادی که در جامعه ما وجود دارد، هزینه های درمانی هر ساله دست خوش تغییر می شوند و افزایش قیمت پیدا می کنند. حتی ممکن است که به علت تورم بسیار زیاد در جامعه نه تنها هر ساله بلکه چندین مرتبه در یک سال نیز شاهد افزایش قیمت باشیم.

به همین دلیل هر چه زودتر برای ایمپلنت اقدام کنید، باید هزینه مناسب تری را بپردازید.

استفاده و یا عدم استفاده از بیمه درمانی

امروزه خدمات دندانپزشکی نیز تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گرفته اند و از بیمه تکمیلی برای انجام آن ها می توان استفاده کرد. با استفاده از بیمه تکمیلی در این راستا می توان مبلغ قابل توجهی از هزینه درمان را کاهش داد.

به همین دلیل افرادی که تحت پوشش همچین بیمه هایی باشند نیاز به پرداخت هزینه کمتری برای ایمپلنت در مقایسه با دیگران دارند.

ماندگاری روکش زیرکونیا چه قدر است؟

روکش های دندانی از عمری در حدود 5 الی 15 سال برخوردار هستند که طول عمر انها متغیر است. اما با استفاده از مراقبت های مورد نیاز می توان طول عمر این روکش ها را افزایش داد.

به عنوان مثال: پرهیز از دندان قروچه، پرهیز از جویدن یخ، ناخن جویدن و استفاده ابزاری از ناخن باعث می شود که طول عمر روکش افزایش پیدا کند.

بخش پایانی

قیمت روکش زیرکونیا را در این مطلب برای شما عزیزان تحت بررسی قرار دادیم تا به این شکل از هزینه مورد نیاز برای ایمپلنت زیرکونیا مطلع شوید. اگر مایل به استفاده از این روش هستید، می توانید به مرکز ایران ایمپلنت که یک مجموعه کاملا تخصصی در زمینه ایمپلنت دندان است، مراجعه کنید و خدمات مورد نیاز را در این مرکز انجام دهید.

در مرکز ایران ایمپلنت تمامی امور درمانی زیر نظر بهترین متخصصین ایمپلنت انجام می شود، تجهیزات در این مرکز بسیار کامل است و امکان استفاده از بیمه تکمیلی در این کلینیک وجود دارد.

علاوه بر آن در مرکز  ایران ایمپلنت تمامی انواع روش های ایمپلنت و انواع متریال های ایمپلنت قابل استفاده هستند.

در صورتی که هنوز با قیمت روکش دندان زیرکونیا مشکل دارید، می توانید با شماره های کلینیک تماس گرفته و قیمت نهایی را خبردار شوید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها