قیمت ایمپلنت iti

قیمت ایمپلنت iti چه قدر است؟ آیا هزینه ایمپلنت iti برای همه یکسان است؟ چه عواملی را باید در قیمت ایمپلنت iti موثر در نظر گرفت؟ آیا ایمپلنت iti همان ایمپلنت اشترومن است؟ در ایران ایمپلنت مدت زمان اندکی با ما همراه بمانید تا در رابطه با قیمت و هزینه این نوع ایمپلنت و ویژگی های آن با شما صحبت کنیم.

کسانی که اطلاعات جزئی در زمینه ایمپلنت دندان داشته باشند، از این موضوع مطلع هستند که ایمپلنت در کشورهای مختلفی ساخته و تولید می شود. در میان کشورهای گوناگونی که در زمینه تولید ایمپلنت در سراسر جهان فعالیت دارند باید به کشور سوئیس نیز اشاره کرد که ایمپلنت در این کشور با برندهای گوناگون ساخته می شود و یکی از بهترین، معروف ترین و مرغوب ترین برندهای ایمپلنت تولید شده در این کشور، برند iti و یا همان اشترومن است که با بهره گرفتن از تکنولوژی جدید ساخته شده است تا به این شکل میزان مقاومت آن افزایش یابد و از طرف مقابل میزان شکست آن نیز کمتر شود.

در حال حاضر ایمپلنت اشترومن و یا iti را در گروه 3 برند برتر ایمپلنت در جهان می شناسند که کاملا مطابق با استانداردهای جهانی ساخته شده است و امکان استفاده از آن در کشور ما نیز به وجود امده است و از این جهت کسب اطلاع از قیمت ایمپلنت iti مساله مهمی در نظر گرفته می شود.

قیمت ایمپلنت iti چه قدر است؟

قیمت ایمپلنت iti در مقایسه با بسیاری از برندهای دیگر ایمپلنت بالا است و برای استفاده از آن خصوصا برای ترمیم تعداد زیادی از دندان ها باید هزینه قابل توجهی را در نظر گرفت.

اما لازم به ذکر است که قیمت دقیق و مشخصی برای این برند نمی توان تعیین کرد زیرا هزینه کلی ایمپلنت اشترومن برای ترمیم دندان به شکل منحصر به فرد تعیین می شود و برای هر شخصی متفاوت خواهد بود.

از این جهت برای کسب اطلاع از مبلغ دقیق آن لازم است تا بیماران به پزشک مراجعه کنند و تحت درمان قرار بگیرند تا هزینه و قیمت ایمپلنت iti برای آنها مشخص گردد و عوامل موثر در هزینه بیماران بررسی شود.

 

قیمت ایمپلنت iti

 

عوامل تاثیرگذار در قیمت ایمپلنت iti چیست؟

عواملی که در قیمت ایمپلنت iti موثر هستند و باعث افزایش و یا کاهش هزینه آن می شوند، از قبیل زیر خواهند بود:

قیمت روز ارز و دلار در کشور ایران و تورم

تورم در کشور ما مساله ای است که بر روی قیمت تمامی محصولات تاثیر می گذارد و باعث تغییر قیمت در زمینه های مختلف می شود. از طرف دیگر نرخ روز ارز و دلار نیز در هزینه ایمپلنت iti موثر واقع می شود زیرا برای وارد کردن این برند به کشور باید هزینه آن بر اساس دلار پرداخت شود و هر چه قدر که قیمت روز دلار بالاتر باشد، هزینه تمام شده ایمپلنت برای بیماران نیز افزایش می یابد.

تعداد دندان های آسیب دیده که نیازمند ترمیم هستند

از ایمپلنت اشترومن میتوان برای تعداد متفاوتی از دندان ها استفاده کرد و در این رابطه باید به یاد داشته باشید که هزینه آن بر اساس هر یک واحد دندان حساب می شود؛ در نتیجه برای ترمیم دندان های بیشتر باید هزینه بالاتری را در این خصوص در نظر داشته باشید.

وضعیت فک و لثه بیماران

مشکلات و بیماری هایی که مربوط به فک و لثه می شوند در ترمیم دندان با ایمپلنت اشترومن تاثیر می گذارند و در این شرایط لازم است تا پیش از ترمیم دندان، ابتدا وضعیت فک و لثه را به شرایط ایده آل رساند و سپس ترمیم دندان را انجام داد که با این وجود هزینه های جانبی بیماران برای استفاده از ایمپلنت iti افزوده می شود و آنها را ملزم به پرداخت هزینه بیشتری در این راستا می کند.

بیمه تکمیلی که افراد تحت پوشش آن هستند

قیمت ایمپلنت iti توسط بیمه خدمات درمانی تکمیلی در کشور ما کاهش می یابد زیرا به کمک این نوع بیمه ها در انواع مختلف آن و متناسب با شرکتی که آن را ارائه کرده است، می توان از هزینه های دندانپزشکی برای ایمپلنت کاست؛ در نتیجه اگر تحت پوشش انواع بیمه تکمیلی باشید و از آن در خصوص ایمپلنت استفاده کنید، مبلغ قابل توجهی از هزینه های ترمیم دندان برای شما کم خواهد شد.

مراکز درمانی از نظر خصوصی و یا دولتی بودن انها

دندانپزشکی های خصوصی در مقایسه با انواع دولتی هزینه بیشتری از بیماران دریافت می کنند زیرا تعرفه های درمانی انها به شکل آزاد محاسبه می شود اما از طرف دیگر معمولا کیفیت خدمات درمانی در این مراکز خصوصی بیشتر از انواع دولتی است.

این موضوع باعث می شود که عده زیادی از مردم دریافت خدمات دندانپزشکی از دندانپزشکی های خصوصی مانند: ایران ایمپلنت را ترجیح دهند، حتی اگر برای آن به صرف هزینه بیشتری نیاز داشته باشند.

استفاده از دندانپزشکی دیجیتال

برای ترمیم دندان با ایمپلنت در سال های اخیر روش های جدیدی تحت عنوان دندانپزشکی دیجیتال به وجود آمده است که به کمک آن شرایط بسیار خوبی برای بیماران محیا می شود.

در واقع دندانپزشکی دیجیتال با بهره گرفتن از نرم افزارهای سه بعدی و اسکن های دیجیتالی باعث سهولت حال بیماران در طی جراحی می شود و نتیجه موفقیت آمیزی را به وجود می اورد که اگر از این روش برای ایمپلنت اشترومن استفاده کنید، باید خود را اماده پرداخت هزینه بیشتری نیز بنمایید.

روش نصب روکش و پایه ایمپلنت

روکش و پایه ایمپلنت با هر برندی توسط دو روش به هم متصل می شوند که یکی از آنها استفاده از چسب ایمپلنت برای انجام این کار است و دیگری به کار بردن قطعه ای به نام اباتمنت خواهد بود.

کسانی که از اباتمنت برای انجام این کار استفاده کنند، از طول عمر و دوام بیشتر ایمپلنت برخوردار می شوند اما از طرف دیگر هزینه های انها نیز بالاتر می رود.

بخش پایانی در مورد قیمت ایمپلنت iti

قیمت ایمپلنت iti بر اساس عوامل مطرح شده تعیین می شود و بدون در نظر گرفتن آنها نمی توان هزینه ایمپلنت را تعیین کرد. بنابراین لازم است تا حتما به دندانپزشک مورد نظر خود مراجعه کنید و با دریافت مشورت های لازم از هزینه انجام این کار مطلع گردید.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp

ارسال دیدگاه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها