دندانپزشکی در بلوار دریا

دندانپزشکی در بلوار دریا

دندانپزشکی در بلوار دریا


دندانپزشکی در بلوار دریا یکی از شاخه های علوم پزشکی می باشد که در آن دندانپزشک دارای به مطالعه، تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری های دندان و لثه، رفع اختلالات و مشکلات دهان و دندان و علاوه براین می تواند به درمان مخاط دهان و بافت های آسیب دیده مجاور یا مرتبط با دندان بپردازد. متخصص ایمپلنت در سعادت آباد نه تنها به رفع مشکلات دندان می پردازد بلکه مشکلات بخشی از جمجمه و صورت را که شامل مفصل گیجگاهی فکی و همچنین ساختارهای پشتیبانی کننده می باشد را رفع می نماید.

دندانپزشکی در بلوار دریا

دندانپزشک به عنوان فردی با تجربه و متخصص به بررسی و تشخیص انواع بیماری های دهان و دندان، بیماری های لثه و دیگر موارد مربوط به فک صورت می پردازد. دندانپزشکی که یکی از شاخه های علم پزشکی شناخته شده است در راستای سلامت دهان و دندان گام برداشته است. انواع دندانپزشک از جمله دندانپزشک عمومی، متخصص دندانپزشک عمومی، متخصص ایمپلنت، پاتولوژیست دهان و دندان، اندودنتیست، متخصص تشخیص بیماری های دهان و دندان، پریودنتیست و متخصص دندنپزشکی در بلوار دریا گروه بندی می شود. اما در مجموع تمامی این متخصص ها به کمک رفع مشکلات بیمار اقدام می نمایند.

وظایف تعریف شده دندانپزشک

فرقی ندارد که کدام متخصص را برای رفع مشکلات دهان و دندان خود برگزیده اید. هر کدام از این افراد دارای وظایف خاصی هستند که بخشی از این وظایف شامل موارد زیر می باشد:

 • ویزیت و معاینه تخصصی بیمار
 • ارائه مشاوره های لازم به بیمار درخصوص مشکلات
 • رفع ترس بیمار (بزرگسال یا کودک) و ایجاد آرامش برای او
 • کنترل درد و کاهش آن
 • انجام عکسبرداری در صورت نیاز
 • انجام برخی خدمات دندانپزشکی از قبیل جرم گیری، پر کردن دندان، کشیدن دندان، پروتز دندان، انجام روکش دندان، بریج کردن دندان
 • رفع مشکلات دندان های شیری
 • تشخیص و درمان پوسیدگی دندان
 • تشخیص بیماری های لثه

طول دوره آموزش دندانپزشکی

برای اینکه دندانپزشک بتواند انواع بیماری های دهان و دندان و حتی بیماری های لثه را به خوبی درمان کند، نیاز دارد چند سال آموزش کامل ببیند. بدون شک برای اینکه فرد به تبحر و چالاکی دست بالا برسد نیاز دارد چند سال به طور مداوم تمرین و آموزش کامل را داشته باشد. به طور معمول یک دندانپزشک نیاز دارد که یک دوره 2 و 4 ساله دانشگاهی را پشت سر بگذراند. برای دوره 2 ساله تمامی واحدهای علوم پایه در نظر گرفته شده است و پس از آن دانشجو به راحتی وارد دوره های تخصصی دندانپزشکی می شود. با گذراندن این دوره ها دندانپزشک به خوبی می تواند دندان های بیمار خود را درمان نماید.

 

دندانپزشکی در بلوار دریا

 

انواع خدمات ارائه شده دندانپزشکی در بلوار دریا

برخلاف روزگار قدیم که تنها کارهای کشیدن و پر کردن دندان رواج داشت، امروز انواع خدمات دندانپزشکی حتی خدمات زیبایی دهان و دندان در جای جای جهان قابل انجام است. مرکز ایران ایمپلنت با ارائه خدمات زیر می تواند تا حد زیادی نیازهای آنان را برطرف سازد.

جراحی و کشیدن دندان عقل

دندان عقل که از سن 17 سالگی الی 21 سالگی شروع به رشد می کند در بیشتر مواقع در سرجای خود و به طور صحیح رشد نمی کند. در اکثر مواقع به صورت نهفته یا نیمه نهفته رویش می کند که در این حالت نیاز به جراحی و کشیدن دندان عقل توسط متخصص ایمپلنت دندان در بلوار دریا دارد. از نظر موقعیت دندان عقل پشت دندان های آسیاب و در هر دو طرف فک بالا و پایین قرار دارد. در شرایطی که دندان عقل کامل رشد نکند به دندان های اطراف آسیب رسانده و ریشه را دچار مشکلات جدی می نماید. تنها راه باقی مانده جراحی و کشیدن دندان عقل است.

ایمپلنت دندان در دندانپزشکی در بلوار دریا

در برخی شرایط مانند تصادف، ضربات شدید، بیماری های دهان و دندان و یا تحلیل لثه دندان از بین می رود. در این شرایط راهی به جز ایمپلنت دندان به صورت معمول یا فوری قابل انجام است. ایمپلنت دندان از تیتانیوم ساخته می شود تا بدن انسان سازگاری کامل را داشته باشد. پایه های ایمپلنت در استخوان فک جای داده می شود. با کمک کاشت ایمپلنت دندان بیمار می تواند مزایای بهتر شدن تکلم، افزایش قدرت جویدن، دوام طولانی و اعتماد به نفس را برای بیمار به همراه داشته باشد.

کامپوزیت دندان

از دیگر خدماتی که در دندانپزشکی در سعادت آباد به بیماران ارائه می شود کامپوزیت دندان است که خود هزینه بردار است. مرکز ایران ایمپلنت دندان با ارائه خدمات زیبایی دندان از جمله کامپوزیت دندان توانسته است رضایت خاطر بیشتر بیماران را به خود جلب نماید. علاوه بر موارد بالا می توانید از کامپوزیت دندان جهت رفع مشکلات دندان استفاده نمایید.

ویژگی های خاص دندانپزشک

مهارت و تخصص جزو ابزارهای خاص دندانپزشکی می باشد. اما در این میان تقویت بعضی از رفتارها می تواند تا حد زیادی کار شما را راه بیاندازد.

 • مهارت ارتباط اجتماعی (داشتن ارتباط موثر و خوب با دندانپزشک می تواند درد دندان را به طور چشمگیری کاهش دهد
 • شوق یادگیری (به روز بودن جزو واجبات ویژگی های یک دندانپزشک می باشد. هر چقدر سطح سواد تو پایین باشد به همان میزان برای ما پول زنده می شود؟
 • چابکی و چالاکی دست (داشتن دست های پرقدرت و ماهر می تواند هم در هزینه جراحی دندان عقل و هم در زمان شما را کمک کند
 • دلسوزی و صداقت (هر چقدر یک دندانپزشک را به عنوان بهترین دندانپزشک بشناسید انتخاب و آشنایی با دیگر ویژگی های او برای شما آسان تر می باشد. داشتن صداقت و دلسوزی در صحبت های دندانپزشک می تواند اعتماد بیمار را جلب کند.

سخن پایانی در مورد دندانپزشکی در بلوار دریا

در صورتی که تمایل به جراحی دندان عقل در طی چند سال اخیر دارید بهتر است اینکار را بدون دردسر و در کمال ارامش انجام دهید. مرکز ایمپلنت در بلوار دریا با ارائه انواع خدمات دندانپزشکی می تواند یک خبر خوشحال کننده برای همه باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها