بهترین روکش ایمپلنت دندان کدام است؟

بهترین روکش ایمپلنت

بهترین روکش ایمپلنت


بهترین روکش ایمپلنت دندان کدام است؟

آیا تا کنون به این موضوع که بهترین روکش ایمپلنت دندان کدام است، فکر کرده اید؟ در مورد ایمپلنت با گارانتی چقدر اطلاعات دارید؟

آیا انواع روکش ایمپلنت دندان را می شناسید؟ آیا از ویژگی های مربوط به هر کدام از انواع روکش ایمپلنت آگاهی دارید؟ چگونه بهترین روکش ایمپلنت دندان را انتخاب کنیم؟

معمولا زمانی اشخاص با این پرسش ها مواجه می شوند، که قصد ترمیم دندان های خود را داشته باشند و بخواهند از روش ایمپلنت دندان برای ترمیم دندان های خود استفاده کنند.

به همین دلیل همکاران ما در مجموعه ایران ایمپلنت تصمیم گرفتند تا مقاله ای در خصوص بهترین روکش ایمپلنت دندان برای شما هموطنان عزیز تهیه کنید تا پرسش بسیاری از شما را پاسخ دهند.

همان طور که می دانید ایمپلنت دارای انواع مختلفی است و توسط کشور های متفاوتی در جهان ساخته می شود که هر کدام از آنها از کیفیت و دوام و ماندگاری و ویژگی های مختص به خود برخوردار هستند.

حال لازم به ذکر است که نه تنها ایمپلنت ها انواع مختلفی دارند بلکه روکش ایمپلنت نیز دارای انواع متفاوتی است و از مواد مختلفی ساخته می شود که هر کدام از انواع روکش های ایمپلنت نیز از ویژگی های خاص خود برخوردار هستند.

در ادامه مطلب انواع روکش ایمپلنت ، ایمپلنت اقساطی و بهترین نوع آن را به شما معرفی خواهیم کرد. تنها کافی است که تا انتهای این مطلب را مطالعه کنید تا به پاسخ پرسش های خود دست یابید.

بهترین روکش ایملنت

کاشت ایمپلنت دندان یکی از موثرترین و بهترین روش های درمانی برای جایگزینی دندانهای از دست رفته می باشد. انتخاب بهترین ایمپلنت دندان و بهترین روکش برای ایمپلنت دندان می تواند ذهن هر فردی را که عاشق زیبایی و دندان های یک دست، را به خود مشغول کند. مرکز ایران ایمپلنت با ارائه بهترین روکش ایمپلنت دندان توانسته رضایت خاطر بیماران خود را در طی چند سال اخیر به خوبی جلب نماید. در ادامه شما را با بهترین روکش ایمپلنت دندان بیشتر آشنا خواهیم کرد.

کاشت ایمپلنت دندان چیست؟

دندان های انسان حتی با رعایت بهداشت دهان و دندان برای همیشه ماندگار نخواهد بود. بهداشت دهان و دندان تنها بخشی از مراقبت های دندان می باشد. اتفاقات ناگوار، ضربات شدید و یا حتی بیماری های خاص می تواند سبب شود که فرد دندان های خود را زودتر از موعد از دست دهد. عدم دندان می تواند اثرات زیادی بر روند زندگی بیمار داشته باشد. عدم تکلم خوب، عدم قدرت جویدن غذا، بهم خوردن ترکیب صورت و دیگر موارد از اثرات فقدان دندان در صورت فرد می باشد.

ایمپلنت آلمانی به عنوان بهترین و موثرترین روش جایگزین دندان در طی سالهای اخیر توانسته خود را در دل مردم جای کند. ایمپلنت دندان همانند ریشه دندان عمل کرده و ظاهری کاملا طبیعی را به صورت می بخشد. از این رو گاهی کاشت ایمپلنت دندان را با عنوان کاشت دندان طبیعی می شناسند و به دنبال بهترین ایمپلنت دندان و بهترین روکش ایمپلنت دندان می باشند.

اجزای ایمپلنت دندان

اجزای ایمپلنت سوئیسی از بخش های زیر تشکیل شده است و هر کدام بخش ویژه ای از کار را انجام می دهند و در نهایت باعث افزایش عمر روکش ایمپلنت می شوند.

پیچ ایمپلنت دندان: این قسمت از ایمپلنت دندان در زیر لثه کار گذاشته می شود. به طور معمول جنس انتخابی برای پیچ ایمپلنت از تیتانیوم بوده و سازگاری خوبی با بدن بیمار دارد. برای کار گذاشتن پیچ لازم است که جراحی انجام شود. برای اینکه پیچ محکم و ثابت در جای خود باقی بماند نیاز است مدتی طی شود تا پیچ به استخوان کاملا جوش بخورد.

اباتمنت: این قسمت همانند یک رابط عمل می کند. محل اتصال این قسمت از یک سو به بالا پیچ ایمپلنت و از سوی دیگر به پایه بهترین روکش ایمپلنت دندان می باشد.

روکش ایمپلنت: روکش منتخبی پوسته ای از جنس سرامیک و یا چینی می باشد که بر روی اباتمنت قرار می گیرد. با انتخاب بهترین روکش برای ایمپلنت ظاهری همانند دندان طبیعی در صورت بیمار نقش می بندد.

 

بهترین روکش ایمپلنت

 

بهترین روکش برای ایمپلنت دندان کدام است؟

همان گونه که اشاره شد ایمپلنت دندان از دو بخش ریشه و روکش تشکیل می شود. به طور عادی ریشه در داخل استخوان فک جایگذاری می شود. روکش ایمپلنت نیز که با دو روش پیچ شونده و سمان شده به ایمپلنت دندان چسبیده می شود، زیبایی نهایی ایمپلنت را می سازد. انواع روکش ایمپلنت دندان و بهترین روکش ایمپلنت شامل موارد زیر است:

روکش سرامیکی ایمپلنت

در مرکز ایران ایمپلنت بیشتر روکش برای ایمپلنت را از جنس سرامیکی یا چینی می سازند. سرامیک ماده ای بوده که به صورت وفور و عادی در همه قابل تهیه کردن می باشد. از نظر ظاهری می توان گفت جنس سرامیک شباهت زیادی با دندان های انسان دارد. درخشندگی که در سرامیک وجود دارد باعث شده است که ظاهری شبیه به دندان طبیعی را به صورت ببخشد. ظاهر زیبا و طبیعی که جنس سرامیکی به ایمپلنت دندان می دهد علاوه برکارایی خود به اصلاح طرح لبخند نیز کمک می کند.

روکش ایمپلنت چینی جوش خورده به فلز

اگر از نظر مقاومت بخواهیم روکش چینی را با روکش سرامیکی مقایسه کنیم، باید خاطر نشان شد که روکش چینی مقاومت بیشتری نسبت به روکش سرامیکی دارد. در این نوع روکش، قسمت فلزی ایمپلنت با روکش جوش خورده و دوام و استقامت ایمپلنت افزایش پیدا می کند. شاید از نظر ظاهری تفاوت آنچنانی با روکش سرامیکی نداشته باشد اما از نظر تقویت و استقامت می تواند جزو بهترین روکش ایمپلنت دندان نسبت به روکش سرامیکی قرار گیرد.

روکش ایمپلنت دندان با آلیاژهای طلا

این نوع روکش مخصوص افرادی بوده که به روکش های درخشان و پرزرق و برق علاقه دارند. در این نوع روکش ترکیبی از مس، طلا و آلیاژهای فلزی دیگری به کار رفته است. از قابلیت های این روکش می توان به عدم شکنندگی و یا ترک خوردگی آن اشاره کرد. علاوه براین زمانی که بیمار از انواع روکش ایمپلنت دندان با آلیاژهای طلا استفاده می کند دیگر نیازی به ترمیم ندارد. این نوع روکش را نمی توان صد در صد جزو بهترین روکش ایمپلنت دندان در نظر گرفت.

روکش با آلیاژهای پایه فلزی

اگر بیمار تنها به دنبال دوام و مقاومت در برابر خوردگی و پوسیدگی می باشد می تواند از روکش هایی با آلیاژهای پایه فلزی استفاده کند. در نظر داشته باشید که ایمپلنت های ساخته شده از آلیاژهای پایه فلزی و فلزهای غیرنجیب و بادام ساخته می شوند. از این رو جایگذاری این نوع روکش های ایمپلنت نیازی به عمل خاص و یا گسترده ندارد.

روکش ایمپلنت زیرکونیا

اگر به دنبال فلزی اما از جنس روشن و شفاف هستید، بهتر است روکش ایمپلنت کره ای را انتخاب کنید. از نظر علم شیمی این فلزی حالت خنثی داشته و بیشتر در وسایل الکترونیکی از آن استفاده می کنند. زیرکونیا از دوام خوبی بهره مند بوده و بافت بدن سازگاری کامل را دارد. در نظر داشته باشید که استفاده از زیرکونیا تنها در دندانپزشکی نبوده بلکه از آن همانند یک ماده پروتزی برای درمان زانو استفاده می شود.

نسب به تفاوت روکش زیرکونیا با PFM میتوان گفت روکش زیرکونیا را می توان به عنوان بهترین روکش برای ایمپلنت انتخاب کرد. البته فراموش نکنید که هر کدام از روکش ها بسته به شرایط بیمار و هزینه ای که تقبل می کند می تواند در نوع خود بهترین برای بیمار باشد.

چگونه بهترین روکش ایمپلنت دندان را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب کردن روکش مناسب در خصوص ایمپلنت دندان، بهترین کار مراجعه به متخصص ایمپلنت دندان است. در این صورت پزشک می تواند وضعیت شما را تحت بررسی قرار دهد و بهترین روکش ایمپلنت که برای شرایط مناسب باشد را برایتان تعیین کند.

انجام این کار و دریافت مشورت از پزشک مطمئن ترین راهی است که برای انتخاب روکش ایمپلنت وجود دارد.

پس ختما برای ترمیم دندان های خود با دندانپزشک متخصص مشورت کنید.

هزینه روکش برای ایمپلنت

همیشه بهترین انتخاب بستگی به هزینه روکش دندان که در قبال آن پرداخته می شود، دارد. اگر بخواهیم هزینه روکش ایمپلنت دندان را محاسبه کنیم بایستی خیلی از فاکتورها در نظر داشته باشیم. هزینه روکش ایمپلنت در سال 1400 که آیا به صورت پیچ نصب شده است و یا به صورت سمان شده (چسب زده شده).

علاوه بر این موارد بایستی هزینه های آزمایشگاه، تعداد جلسات مشاوره و درمان آن را نیز در نظر داشت. در برخی موارد پیش از نصب روکش ایمپلنت نیاز است که یک روکش موقت برای ایمپلنت دندان ساخته شود و پس از بررسی های نهایی بهترین روکش را برای ایمپلنت دندان نصب کرد.

مرکز تخصصی ایران ایمپلنت

دوستان و هموطنان عزیز در بخش پایانی این مقاله می خواهیم مرکز ایمپلنت در سعادت آباد را به شما عزیزان معرفی کنیم تا برای ترمیم دندان های خود توسط ایمپلنت به این مجموعه مراجعه کنید و از تخصص دندانپزشکان ما در این کلینیک بهره ببرید.

کلینیک ایران ایمپلنت در خیابان آیت الله کاشانی تهران و در نبش کوچه عقیل واقع شده است که با مراجعه به این کلینیک می توانید به راحتی تمامی امور مربوط به ترمیم وزیباسازی دندان را انجام دهید.

لازم به ذکر است که متخصصین و دندانپزشکان این مجموعه تماما از اساتید مجرب دانشگاهی هستند که در صورت مراجعه به ایمپلنت در شهرک غرب و بهره بردن از تخصص این دندانپزشکان از نتیجه حاصل از ایمپلنت دندانی خود رضایت کامل را کسب خواهید نمود.

کلام پایانی

با در نظر گرفتن تمامی مطالبی که در این مقاله برایتان مطرح کردیم، امیدواریم که در انتخاب کلینیک مناسب برای ایمپلنت با لیزر و بهترین روکش ایمپلنت موفق باشید و نتیجه موفقیت آمیزی را از ترمیم دندان های خود دریافت کنید.

چنانچه به کسب اطلاعات بیشتری در خصوص ایمپلنت نیاز دارید، می توانید سایر مقالات درج شده در وب سایت ما را نیز مطالعه نمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها