ایمپلنت spi چیست و چه کاربردی دارد؟

ایمپلنت spi


ایمپلنت spi به راحتی می تواند یکی از راه های پر کردن جالی خالی دندان های از دست رفته باشد. دندان انسان در طول زندگی به دلایل مختلف از بین رفته و روند زندگی را دست خوش تغییرات خاصی می کند. در گذشته های دور استفاده از دندان مصنوعی (پروتز) مزایا و معایب خاص خود را برای بیمار در برداشت. اما با ورود ایمپلنت دندان به دنیای دندانپزشکی و تولید انواع ایمپلنت دندان با مارک و انواع مختلف نه تنها راحتی و انتخاب برای بیمار فراهم شد بلکه خود متخصص مرکز ایران ایمپلنت هم ظرافت کار خود را بهتر نشان داد.

کشورهای مختلف با ارائه انواع ایمپلنت دندان همانند ایمپلنت آمریکایی بازار رقابت را برای تولید قطعات ایمپلنت داغ و داغ تر کردند. کشور سوئیس یکی دیگر از این کشورها بوده مارک، برند و انواع فیکسچر ایمپلنت دندان را پیش روی متخصص و بیمار قرار داده است. ایمپلنت spi جزو همین انواع بوده که دارای مزایا و کاربردهای خاص خود می باشد. در ادامه توضیحات بیشتری در این خصوص توسط متخصص مرکز ایران ایمپلنت عرضه خواهد شد.

ایمپلنت سوئیسی چیست و چه کاربردی دارد؟

کشور سوئیس یکی از 5 کشور جهان است که برند خود را برسر زبان ها انداخته است. برای ساخت ایمپلنت سوئیس از تیتانیوم خاص یا آلیاژی که مطابق و سازگار با بدن انسان باشد استفاده می شود. انواع ایمپلنت سوئیسی شامل ایمپلنت اشترومن (ITI)، ایمپلنت spi، ایمپلنت SIC و ایمپلنت بیودنتال و دیگر برندها می باشد که هر کدام بسته به شرایط بیمار به کار می رود.

برای انتخاب نوع ایمپلنت نیاز است که بیمار عکس های لازم را از دهان و دندان گرفته و پس از بررسی های تخصصی توسط متخصص، اقدام به کاشت ایمپلنت دندان نماید. انتخاب ایمپلنت سوئیس بخصوص ایمپلنت spi بایستی براساس فاکتورهای خاصی انجام شود تا علاوه بر کیفیت دارای طول عمر زیاد، دوام و تناسب خاص با دهان بیمار باشد.

کشور های سازنده ایمپلنت در جهان

همان طور که می دانید ایمپلنت در جهان توسط کشور های مختلف و با برند های متفاوتی ساخته و تولید می شوند. به عبارت دیگر در هر کدام از کشور هایی که در گروه تولیدکنندگان ایمپلنت در نظر گرفته می شوند، شرکت های مختلفی ساخت ایمپلنت را انجام می دهند.

ایمپلنت توسط کشور هایی از قبیل: آمریکا، ایتالیا، سوئیس، فرانسه، آلمان، انگلیس، ایران، کره و چین در جهان ساخته می شوند که ایمپلنت های ساخته شده توسط کشور آمریکا بالاترین رتبه را در جهان دارند و پس از آن ایمپلنت های که توسط کشور های اروپایی ساخته می شوند یعنی کشور های آلمان، ایتالیا، سوئیس، فرانسه و انگلیس در جایگاه دوم در جهان قرار دارند و سرانجام ایمپلنت های آسیایی نیز در رتبه و جایگاه سوم قرار می گیرند.

حال در میان انواع ایملپنت های اروپایی یکی از بهترین و با کیفیت ترین آنها انواع ایمپلنت های سوئیسی هستند که در میان ایمپلنت سوئیسی نیز ایملپنت spi در جهان بسیار معروف و محبوب است.

ایمپلنت spi چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از شرکت هایی که توانسته تاکنون سری در میان سرسراها داشته باشد، شرکت تومن مدیکال می باشد که هم اکنون تولیدات خود را به کشورهای اروپایی، آسیایی، خاورمیانه و حتی آمریکا رسانده است. شاید یکی از دلایل این پیشرفت را مدیون استانداردهای بالای محصولات در راستای حفظ ایمنی و زیبایی دانست که بخوبی رعایت شده است. در کشور ایران علاوه بر ایمپلنت ایرانی ،  ایمپلنت spi نیز با همین نام شناخته شده است و طرفداران خاص خود را پیدا کرده است.

33 سال سابقه کشور تومن در یک ایمپلنت با کاربردهای زیاد خلاصه شده است و آن را به عنوان با سابقه ترین تولیدکنندگان ایمپلنت دندان به دنیا معرفی کرده است. شرکت تومن با کمک متخصص های خود توانسته اند که طراحی شیک و کاربردی در ایمپلنت بکار ببرند و اعتماد بیماران را جلب نماید.

جنس ایمپلنت spi

کشورهایی که اقدام به تولید قطعات ایمپلنت دندان می نمایند هر کدام جنس مخصوص به تولید خود را به کار می برند. کشور سوئیس ایمپلنت خود را از INICELL سومر هیدروفیلیک با کمک تکنولوژی APLIQUIQ طراحی کرده اند که همین ترکیبات سبب شده است که دوره بهبودی و جوش خوردن پایه ایمپلنت به استخوان فک کمتر از زمان تعیین شده باشد. از سوی دیگر انتخاب جنس ایمپلنت spi به نحوی بوده است که متخصص مرکز ایران ایمپلنت می تواند در طی یک جلسه تعداد واحد بیشتری را برای بیمار کاشت کند.

 

ایمپلنت spi

 

مزایای ایمپلنت

امروزه کاربرد و مزایای ایمپلنت و تفاوت ایمپلنت دندان با پروتز دندان برای همگان روشن و مبرهن شده است. به گونه ای که با از دست دادن دندان بیمار جز هزینه ایمپلنت دندان به بقیه مسایل دیگر چندان فکر نخواهد کرد. دوام و ماندگاری ایمپلنت دندان، کاهش هزینه های پس از کاشت، افزایش قدرت تکلم و خوردن تنها بخشی از این مزایا بوده که هر کدام از انواع ایمپلنت دندان برای بیمار در پی خواهد داشت. اما در این میان وجود جزییات بیشتر که هر کدام از انواع ایمپلنت دندان بخصوص ایمپلنت spi به بیمار عرضه می کند می تواند هم در هزینه ایمپلنت دندان و هم انتخاب برند تفاوت را ایجاد کند.

با کاشت ایمپلنت spi بیمار می تواند از مزایای بیشتری بخصوص سازگاری با تمام انواع پروتز و تاج دندان روبرو شود. اینکه بیمار بتواند با تمام انواع پروتز و تاج دندان سازگاری پیدا کند، متخصص ایمپلنت را نیز از دیگر جهات آسوده خاطر می کند. یکی دیگر از مزایایی که با کاشت ایمپلنت spi می توان به بیمار ارزانی بخشید شامل پایداری مکانیکی فوق العاده به همراه استحکام بالای پیچ اباتمنت حتی در مدل های فوق باریک می باشد.

انواع ایمپلنت spi

هر کدام از شرکت های تولید کننده ایمپلنت دندان خود را محدود به یک نوع ایمپلنت دندان نخواهند کرد. اصل مهمی که باعث می شود هر کدام از سازندگان ایمپلنت دندان برای سالهای طولانی بر سرزبان ها باشند و محبوبیت خود را حفظ کنند، تولید انواع ایمپلنت دندان می باشد. شرکت تومن نیز از این اصل مستثنی نبوده و با ارائه انواع ایمپلنت دندان خود را به عنوان برند اصلی ایمپلنت دندان معرفی کرده است. برخی از انواع ایمپلنت دندان که توسط شرکت تومن ساخته و تولید می شود شامل:

  • SPI MONO
  • SPI ART
  • SPI VAROmulti
  • SPI SELLECTION
  • VECTOdrill
  • SPI ELEMENT
  • SPI VARIO

هزینه کاشت ایمپلنت

ایمپلنت دندان ایتالیایی به عنوان یک جایگزین موثر و عالی این روزها شناخته شده است. ایمپلنت دارای یک پایه دائمی (ثابت) برای دندان یا یک پایه قابل جابجایی می باشد که می تواند دندان را به حالت طبیعی نشان دهد. جنس منتخب برای آن از تیتانیوم بوده که کاملا با بدن انسان سازگاری دارد. شکل ظاهری آن به صورت یک میله باریک بوده که بوسیله جراحی در درون استخوان فک قرار می گیرد. در صورتی که کاشت ایمپلنت دندان با وسواس و ظرافت خاصی انجام شده باشد می توان گفت یک روش جایگزین دائمی محسوب می شود.

در اینکه هزینه های خدمات دندانپزشکی از جمله هزینه پروتز دندان بسیار زیاد می باشد شکی نیست اما چنانچه برای ایمپلنت دندان اقدام می کنید بهتر است بدانید که هر کدام از مارک و برندهای ایمپلنت دندان بسته به کیفیت و عملکرد دارای هزینه های متنوعی هستند. هزینه کاشت ایمپلنت SPI نیز مانند دیگر انواع کاشت ایمپلنت دندان دستخوش فاکتورهای زیادی بوده که بایستی به هنگام مراجعه حضوری و بررسی های اولیه توسط متخصص اعلام گردد.

عوامل تاثیر گذار در هزینه ایمپلنت سوئیسی spi چیست؟

به صورت کلی ایمپلنت های سوئیسی همانند ایمپلنت آلمانی بر اساس کیفیت آنها از گران قیمت ترین ایمپلنت های موجود در بازار هستند و به همین علت شاید همه نتوانند این نوع ایمپلنت را تهیه کنند.

عواملی که بر روی هزینه ایمپلنت spi و ایمپلنت با لیزر تاثیر گذار هستند، از قبیل زیر می باشند:

نرخ روز ارز و دلار

با توجه به اینکه ایمپلنت های سوئیسی spi باید به صورت وارداتی بر کشور وارد شوند. هزینه و نرخ روز ارز و دلار در بازار ایران بر روی آنها تاثیر می گذارد و می توان هزینه ایمپلنت را افزایش و یا کاهش دهد.

تعداد دندان هایی که باید برای شخص مورد نظر ایمپلنت شوند

از آنجایی که هزینه مربوط به ایمپلنت دندان بر اساس هر یک دندان محاسبه می شود، تعداد دندان هایی که شخص مورد نظر می خواهد با استفاده از ایمپلنت آنها را ترمیم کند در هزینه ایمپلنت تاثیر می گذارد.

سال استفاده از ایمپلنت

کشور ایران بر اساس تورم هایی که بر جامعه حاکم هستند، همه ساله با افزایش قیمت ها در زمینه های مختلف مواجه است. به همین علت سالی که اشخاص می خواهند برای ترمیم دندان با استفاده از ایمپلنت اقدام کنند، عامل موثری در هزینه ایمپلنت سوئیسی است.

به عنوان مثال: در صورتی که از ایمپلنت سوئیسی spi در سال 1401 استفاده شود، ممکن است که هزینه آن در مقایسه با سال 1402 کمتر باشد. پس اگر قصد ترمیم دندانهای خود با ایمپلنت را دارید هر چه زودتر برای این کار اقدام کنید.

تخصص و تجربه دندانپزشک

دندانپزشکان دارای سطوح مختلفی از نظر تجربه وتخصص هستند و ترمیم دندان با ایمپلنت نیز به مهارت و دقت زیادی نیاز دارد. معمولا گروهی از دندانپزشکان که دارای مهارت بیشتری هستند، دستمزد بیشتری از بیمار دریافت می کنند. از این رو می توانند باعث کاهش و یا افزایش هزینه شوند.

کلینیک دندانپزشکی

کلینیک های دندانپزشکی بر اساس تجهیزات و خدماتی که در اختیار بیماران خود قرار می دهند هزینه های متفاوتی از بیماران دریافت می کنند. در نتیجه از دیگر عاملان تغییر در هزینه ایمپلنت، کلینیک های دندانپزشکی هستند.

آیا ایمپلنت spi در ایران یافت می شود؟

با در نظر گرفتن این موضوع که ایران کشوری تحت تحریم های جهانی است، بسیاری از افراد می خواهند بدانند که آیا ایمپلنت سوئیسی spi در ایران یافت می شود و می توان از آن استفاده کرد و یا خیر.

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این نوع ایمپلنت  همانند ایمپلنت کره ای در ایران موجود است و به راحتی می توان از آن استفاده کرد اما شاید ایمپلنت سوئیسی spi را در همه کلینیک های دندانپزشکی نتوان یافت.

از این رو باید به کلینیک های دندانپزشکی نظیر ایران ایمپلنت مراجعه شود که امکان استفاده از این نوع ایمپلنت را داشته باشند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها