ایمپلنت ظریف چیست و کجا انجام می شود؟

ایمپلنت ظریف

ایمپلنت ظریف


یکی از اتفاقات ناگواری که ممکن است در زندگی هر کسی رخ دهد، از دست دادن دندان است. از بین رفتن دندان علاوه اینکه جای خالی آن حس می شود می تواند تاثیرات سویی در روند عادی زندگی انسان داشته باشد. از بین رفتن زیبایی لبخند، مشکل در تکلم و غذا خوردن چندین مورد از اثرگذاری عدم دندان در دهان است. ایمپلنت ظریف یک راه جات بخش برای فرار از این حس ناراحت کننده است.

امروزه کاشت ایمپلنت با گارانتی در انواع مختلف با کاربردهای مختلف امکان پذیر است. ایمپلنت ظریف و شیک شاید در ابتدا هزینه های سنگینی و دوره طولانی کاشت را داشته باشد اما در درازمدت باعث کاهش هزینه های دندانپزشکی خواهد شد. مرکز ایمپلنت ایران با ارائه انواع ایمپلنت ها با نرخ متعارف توانسته است نامی ماندگار در ذهن ها باشد.

ایمپلنت در سعادت آباد نوعی پروتز کاشتنی است که در دهان فرد جایگذاری می شود. ایمپلنت ظریف در واقع یک پایه تیتانیومی و در برخی موارد زیرکونیا است که با کمک عمل جراحی کوچک در داخل استخوان فک کار گذاشته خواهد شد. این پایه در واقع حکم ریشه دندان را ایفا کرده و با کمک روکش دندان یا دندان مصنوعی در جای خود به صورت ثابت و محکم نگه داشته خواهد شد.

ایمپلنت کره ای ظریف به شکل پیچ است و در داخل سوراخی که در استخوان فک ایجاد شده است قرار می گیرد. برای جوش خوردن این پایه به چند ماه صبر نیاز است اما چون از جنس تیتانیوم است کاملا با بدن فرد سازگاری دارد.

مزایای استفاده از ایمپلنت ظریف به جای دندان مصنوعی

شکی نیست که ایمپلنت اقساطی از نظر زیبایی و عملکرد از دندان مصنوعی بسیار بهتر است. ایمپلنت ظریف همانند یک دندان طبیعی عمل کرده و تفاوت آن با دندان طبیعی به سختی قابل تشخیص است. با کمک ایمپلنت فرد می تواند به راحتی غذا بخورد و به آسانی صحبت کند. شاید به دلیل مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت نباید غذاهای سفت را جوید اما با این حال ایمپلنت حتی ظریف و نازک نسبت به دندان مصنوعی مزایای بیشتری خواهد داشت.

یکی دیگر از مزایای ایمپلنت آلمانی ظریف که فرد را راغب به کاشت می کند، نحوه تمیز کردن آن است. برخلاف دندان مصنوعی که فرد مجبور به بیرون آوردن آن است ایمپلنت دندان همانند دندان طبیعی به راحتی مسواک زده می شود. ایمپلنت ظریف هیچگونه حرکتی نداشته و به صورت ثابت قرار می گیرد از این رو تمیز کردن آن با دندان طبیعی تفاوتی نخواهد داشت.

اگر بخواهیم از نظر سلامتی مزیت ایمپلنت را بدانیم، باید گفت که سلامت بیمار با کاشت ایمپلنت ظریف به خطر نخواهد افتاد. بلکه کاشت باعث خواهد شد که فک فرد محافظت شده و از تحلیل رفتن آن نیز پیشگیری شود. برخلاف دندان مصنوعی که نیاز است هر چند سال یکبار تعویض شود ایمپلنت ظریف نیازی به تعویض نداشته و به صورت همیشگی در دهان بیمار خواهد ماند.

چه مدت طول می کشد تا ایمپلنت کاشت شود؟

برای کاشت ایمپلنت در شهرک غرب نیاز است که شما چند ماه تامل داشته باشید. این فرایند به صورت چند مرحله ای بوده و از زمان جایگذاری پایه ایمپلنت در استخوان فک تا زمان صاحب دندان شدن نیاز به سه تا شش ماه زمان است.

در برخی موارد نیاز است که ایمپلنت فوری کاشت شود و این نوع کاشت تنها نقش زیبایی را برای بیمار بازی می کند و نیاز است تا ساخت کامل ایمپلنت، بیمار صبر کند. برای التیام یافت بافت های پیرامون کاشت نیاز است که بیمار حدود 6 هفته تا 12 هفته صبر کند و در این مدت از ایمپلنت خود به خوبی مراقبت کند.

دوام و طول عمر ایمپلنت ظریف

اگر می خواهید ایمپلنت سوئیسی ظریف تا آخر عمر با شما باشد نیاز است که از آن به خوبی مراقبت کنید. به طور معمول نیازی به تعویض ایمپلنت ها وجود ندارد اما طول عمر روکش دندان که بر پایه ایمپلنت سوار است حدود 10 تا 15 سال است که آن هم به بهداشت دهان و دندان بستگی دارد.

ایمپلنت ظریف

مراحل کاشت ایمپلنت

برای شروع کار نیاز است که در ابتدا یک معاینه کلی انجام شود تا شرایط بیمار به خوبی بررسی شود. با بررسی سابقه پزشکی اطمینان حاصل خواهد شد که مشکل خاصی برای کاشت وجود ندارد. این مشکلات با کمک عکس پرتوی ایکس قابل مشاهده است و نشان می دهد که موقعیت دقیق ساختارهای زیرین مانند عصب ها و همچنین تراکم و حجم استخوان به چه صورت است.

در شرایطی که تراکم استخوان به خوبی وجود نداشته باشد بیمار مجبور به پیوند استخوان شده تا قاعده مستحکمی برای پشتیبانی ایمپلنت ظریف دندان شود. پایه ایمپلنت در داخل استخوان فک کاشت شده و پس از طی چند ماه به استخوان فک جوش خواهد خورد.

برای ایجاد سوراخی که پایه ایمپلنت ظریف قرار می گیرد بیمار لازم است یک عمل جراحی کوچک را تجربه کند. این سوراخ به ابعاد پایه ایمپلنت است و در استخوان قرار می گیرد. پس قرار گیری پایه با کمک لثه روی ایمپلنت پوشانده شده و بخیه می زنند. پس از گذشت چند ماه که فرایند یکپارچگی استخوان طی شده است مجدا طی عمل جراحی ساده لثه روی ایمپلنت برش می خورد. پس از دست یابی به ایمپلنت، بهترین متخصص ایمپلنت پیچ درپوش را باز کرده و هیلینگ اباتمنت بر پایه ایمپلنت پیچ می خورد.

مراقبت های پس از جراحی ایمپلنت

بدون شک پس از کاشت ایمپلنت با لیزر نیاز است که مدتی استراحت کنید تا اثر بیحسی کاملا از بین رود. برای از بین رفتن حس کسل بودن بایستی چند ساعت تحمل داشته باشید تا دندان به حالت اول باز گردد.

برای برخی از بیمار مسکن تجویز شده تا اثر ناراحتی حاصل از بیحسی برداشته شود. بدون شک پس از عمل می توانید به خانه بازگردید. اما اگر بیهوشی به صورت عمومی بوده نیاز است یک فرد همراه شما باشد و شما را تا منزل برساند. برای ادامه مراقبت های خود بهتر است که غذای سفت نخورید. دهان خود را با دهان شویه و مسواک تمیز کنید.

مزایای ایمپلنت دندان ظریف

بدون شک دانستن مزایای ایمپلنت ظریف رغبت شما را برای تقبل هزینه کاشت ایمپلنت دندان بیشتر خواهد کرد. از دست دادن دندان در وهله اول یک امر وحشتناک است که برای جبران آن افراد هزینه کاشت انواع ایملنت دندان بخصوص ایمپلنت ظریف را پرداخت می کنند. از جمله مزایای ایمپلنت دندان ظریف شامل موارد زیر است:

 • ایمپلنت دندان ظریف دارای ظاهری بسیار زیبا و طبیعی است که چهره فرد را عادی نشان می دهد. وجود دندان طبیعی حالت مصنوعی به صورت نمی دهد.
 • فراموش نکنید که ایمپلنت ظریف صحبت کردن را برای فرد راحت خواهد کرد. زمانی که دندان از دست می رود یکی از مشکلاتی که افراد با آن مواجه هستند، عدم صحبت کردن عادی است. کاشت ایمپلنت دندان ظریف این نقص را جبران خواهد کرد.
 • بسیاری از پروتزهای دندان حالت متحرک و عدم ثبات دارند. از این رو چاق و لاغر شدن فرد باعث جابجا شدن پروتزهای دندان می شود. اما ایمپلنت ظریف ثابت در استخوان فک کاشته می شود و برای همیشه ثابت می ماند.
 • کاشت ایمپلنت ظریف به گونه ای است که مزاحم دیگر دندان های مجاور نخواهد شد.
 • طول عمر ایمپلنت ظریف با انجام مراقبت های پس از کاشت و رعایت بهداشت دهان و دندان برای سالیان طولانی ماندگار است.
 • پایه ایمپلنت دندان همانند ریشه دندان عمل می کند.

قیمت ایمپلنت ظریف چقدر است؟

مطمئنا هر فردی که به دنبال کاشت ایمپلنت دندان است در همان ابتدا به فکر هزینه ها و قیمت ایمپلنت دندان ظریف نیز خواهد افتاد. اشتباهی که بیشتر افراد با آن مواجه هستند، این است که قیمت ایمپلنت دندان را تنها در نوع و برند آن می دانند و دیگر فاکتورهای مهم را فراموش می کنند. در نظر داشته باشید که قیمت ایمپلنت دندان تنها به یک یا چند مورد خلاصه نمی شود و عوامل زیاد دیگری می تواند هزینه را تحت الشعاع خود قرار دهد. در تعیین قیمت ایمپلنت ظریف عوامل زیر دخیل است.

عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت ایمپلنت ظریف

 • مدرک و تخصص یکی از گزینه ها است که هزینه را تحت تاثیر قرار می دهد. هزینه دستمزد دندانپزشک عمومی با متخصص ایمپلنت کاملا متفاوت است.
 • تجهیزات دندانپزشکی که مورد استفاده قرار می گیرد
 • استریل کردن مطب یا کلینیک نیاز به وجود مواد مصرفی خاصی است که خود این مواد هزینه بردار هستند
 • نوع و برند ایمپلنت ظریف نیز هزینه را بالا و پایین خواهد کرد. هر چه برند و نوع ایمپلنت دندان خوب و مشهورتر باشد بدون شک موفقیت درمان را بیشتر خواهد کرد.
 • لابراتوار تخصصی یا عمومی در قیمت روکش ایمپلنت دندان موثر است.
 • نحوه کاشت ایمپلنت ظریف به صورت جراحی یا پانچ دارای قیمت های متفاوتی هستند
 • خدمات پس از کاشت ایمپلنت دندان که توسط کلینیک ارائه می شود اندکی هزینه را افزایش می دهد.

میزان موفقیت ایمپلنت ظریف چقدر است؟

به طور معمول میزان موفقیت ایمپلنت های دندان حدود 96 الی 98 درصد گزارش شده است. طبق آمارهای بدست آمده 2 تا 4 درصد موارد به جای پیوند استخوان بافت نرم به جا استخوان به ایمپلنت ظریف می چسبد و در این موارد بایستی ایمپلنتی که رد شده خارج کرد. در این شرایط فرد بایستی 2 ماه انتظار بکشد و استخوان مجدد در آن محل تشکیل شود تا شرایط کاشت ایمپلنت ظریف مجدد امکان پذیر باشد.

یکی دیگر از مواردی که در میزان موفقیت ایمپلنت دندان تاثیرگذار ست، عدم حرکت دادن ایمپلنت دندان و رعایت بهداشت دهان و دندان است. چنانچه به ناحیه مورد نظر فشاری وارد شود جوش خوردن پایه ایمپلنت با تاخیر انجام شده و از سوی دیگر میزان موفقیت را کاهش می دهد.

سخن پایانی

مرکز ایمپلنت ایران با ارائه انواع کاشت ایمپلنت آمریکایی ، سوئیسی و کره ای سالهاست درحال خدمت رسانی به مردم است. در صورتی که تمایل به کاشت ایمپلنت دارید، برای اقدامات اولیه می توانید با شماره های مرکز تماس حاصل فرمایید و یا به صورت حضوری مراجعه کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها