ایمپلنت زیمر Zimmer و کاربرد آن چیست؟

ایمپلنت زیمر

ایمپلنت زیمر


در این مطلب قصد داریم که در خصوص ایمپلنت زیمر ZIMMER و کاربرد آن با شما عزیزان صحبت کنیم اما پیش از اینکه به بررسی این نوع ایمپلنت بپردازیم، لازم است تا به انواع ایمپلنت در جهان اشاره کنیم تا با در نظر گرفتن انواع ایمپلنت اطلاعات کامل تری در خصوص ایمپلنت زیمر به دست آورید.

انواع ایمپلنت در جهان چیست؟

به صورت کلی انواع ایمپلنت ها در سراسر جهان به بخش هایی نظیر زیر تقسیم می شود:

ایمپلنت های آمریکایی

ایمپلنت های آمریکایی از محبوب ترین، با کیفیت ترین و پرطرفدارترین انواع ایمپلنت در جهان هستند که از نظر کیفیت و دوام و زیبایی رتبه اول ایمپلنت را به خود اختصاص می دهند. همچنین لازم به ذکر است که ایمپلنت های آمریکایی گران قیمت ترین ایمپلنت ها در جهان هستند که توسط شرکت های مختلف و با برند های متفاوت ساخته می شوند و ایمپلنت زیمر نیز یکی از انواع ایمپلنت آمریکایی به حساب می آید که با این وجود مسلما یک ایمپلنت بسیار با کیفیت و مناسب است.

ایمپلنت های اروپایی

بعد از ایمپلنت های آمریکایی که ایمپلنت زیمر یکی از آنها بود، ایمپلنت های اروپایی که توسط کشور های: انگلیس، ایتالیا، آلمان، فرانسه، سوئیس و سوئد تهیه می شوند جایگاه دوم را در جهان به خود اختصاص داده اند و از نظر کیفیت و زیبایی از ایمپلنت های آمریکایی سطح پایین تر هستند.

لازم به ذکر است که به ایمپلنت های اروپایی ایمپلنت های درجه دو نیز گفته می شود.

ایمپلنت های آسیایی

ایمپلنت های آسیایی نیز انواع درجه سوم هستند که توسط کشور های آسیایی ایران، چین و کره ساخته می شوند و به بازار جهانی راه پیدا می کنند. این نوع ایمپلنت ها از نظر کیفیت، دوام و زیبایی قابل مقایسه با ایمپلنت های آمریکایی نمی باشند.

انواع ایمپلنت آمریکایی

ایمپلنت های آمریکایی به صورت واضح و دقیق به برند های مختلفی به شرح زیر تقسیم می شوند:

 • ایمپلنت زیمر
 • ایمپلنت بایومت تری آی
 • ایمپلنت بیکون
 • ایمپلنت شورت
 • ایمپلنت بیکون مکس
 • ایمپلنت سینتوگرفت

ایمپلنت زیمر ZIMMER چیست؟

ایمپلنت Zimmer  یکی دیگر از انواع ایمپلنت های امریکایی بوده که بیشتر بیماران تمایل به کاشت آن دارند. برندهای متفاوت ایمپلنت امریکایی انتخاب را برای هر بیمار و حتی متخصص دندانپزشکی سخت خواهد کرد. ایمپلنت دندان بعنوان یک جایگزین موثر و کارآمد برای دندان های از دست رفته، در انواع مارک و برند مختلف در سراسر جهان ساخته می شود. در این میان قدمت فعالیت شرکت ها و برندهای کشور آمریکا توانسته بخش عظیمی از بازارهای قطعات ایمپلنت دندان را به خود اختصاص دهد. مرکز ایمپلنت در شهرک غرب نیز با ارائه انواع برندهای مختلف ایمپلنت آمریکایی بخصوص ایمپلنت زیمر Zimmer نیاز هر کدام از بیماران خود را به نحو احسن برآورده خواهد کرد. برای آشنایی بیشتر با ایمپلنت Zimmer و مراقبت های پس از پیوند استخوان با ما همراه باشید.

تاریخچه ایمپلنت زیمر

شرکت تولید کننده ایمپلنت زیمر به صورت کلی فعالیت خود را از سال 1927 در امریکا آغاز کرد و در سال 1381 این نوع ایمپلنت به ایران راه پیدا کرد. شرکت پیشرو دندان در ایران نماینده شرکت زیمر است.

ایمپلنت زیمر توسط شرکت آمریکایی بایومد که دومین شرکت ایمپلنت آمریکایی است و بسیار معروف است خریداری شده است و بالاترین سهم را در بازار آمریکا و اروپا به خود اختصاص می دهد.

با این وجود باید گفت که ایمپلنت زیمر در گروه برترین ایمپلنت های آمریکایی قرار دارد.

معرفی ایمپلنت زیمر Zimmer و کاربرد آن

در سال 1927 شرکت زیمر به تنهایی اقدام به تولید ایمپلنت آمریکایی نمود که شروع کار خود را با تنوع بالای محصولات و بسیار خلاقانه آغاز کرد. همین امر باعث شد که در همان ابتدا توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب نمود. در سال 2005 شرکت زیمر به عنوان بهترین شرکت تولید کننده با شرکت بیومت خود را ادغام کرد و به پیشبرد کار خود بیشتر از قبل بها داد. در مجموع می توان ایمپلنت زیمر را به عنوان گرانترین ایمپلنت دنیا معرفی کرد. تفاوت این قیمت را می توانید در جنس ایمپلنت به خوبی مشاهده کنید. در این از ایمپلنت آمریکایی به جای تیتانیوم از تنتالوم استفاده شده و همین امر باعث می شود که قیمت نیز نسبت به دیگر برندها و مدل ها گرانتر ازحد معمول باشد.

ایمپلنت Zimmer یا همان ایمپلنت یک روزه در سال 1381 به طور جدی وارد ایران شد و توانست برای خود نمایندگانی را برگزیند. در کشور امریکا ایمپلنت Zimmer به عنوان دومین ایمپلنت آمریکایی با نام زیمر بایومد معرفی کرد. این شرکت هم اکنون بالاترین سهم در بازار کشور آمریکا و علاوه براین دومین سهم بازار اروپا را به خود اختصاص داده است. در نظر داشته باشید که مرکز ایمپلنت جی دی با این شرکت همکاری تنگاتنگی دارد.

مشخصات سیستم ایمپلنت زیمر

اگر بخواهیم به صورت تخصصی و حرفه ای مشخصات و بهترین روکش ایمپلنت را آنالیز کنیم بایستی گفت که در این مدل از تکنولوژی سطح MTX در بخش فیکسچر استفاده شده است. از این تکنولوژی برای تسریع استخوان سازی، bone apposition و self tapping بکار گرفته شده است. البته فراموش نکنید که ایمپلنت زیمر Zimmer خود دارای انواع سطوح می باشد که بسته به نیاز بیمار هر کدام کار گذاشته می شود.

شرکت زیمر  همانند ایمپلنت سوئیسی برای اینکه اتصال Cold Weld بین فیکسچر و اباتمنت را قوی کند و از سوی دیگر از سست شدن پیچ جلوگیری کند از کانکشن هگز داخلی استفاده می کند. سیستم فیکسچرهای زیمر را به صورت Mount طراحی کرده اند و آن را در بسته بندی های فیکسچر به خوبی مشاهده خواهید کرد.

جنس ایمپلنت زیمر

ایمپلنت زیمر Zimmer یا ایمپلنت با پانچ که تحت عنوان مدل Biomet 3i هم در میان دندانپزشکان شناخته می شود، دارای ویژگی های خاص خود می باشد. این نوع از ایمپلنت به نوعی طراحی شده است که برای هر تاج دندانی می تواند مناسب باشد. این جنس از میکرو ساخته شده و به راحتی به استخوان فک جوش خواهد خورد و علاوه براین با بافت دهان و دندان سازگاری کامل دارد. به طور کلی ایمپلنت زیمر Zimmer در دو مدل NanoTite و OsseoTite ساخته و به بازار قطعات ایمپلنت دندان ارائه شده است.

ایمپلنت Zimmer با جنس NanoTite

در این دسته از ایمپلنت دیجیتال ساختار نانو به کار رفته است که می تواند به خوبی بین استخوان فک و فیکسچر پیوند را ایجاد کند. برای بیمارانی که از دندان های ریزی برخوردار هستند استحکام خوبی را دارد و مشکلی در کاشت ایمپلنت زیمر Zimmer ایجاد نخواهد کرد. زیمر برای اینکه اطمینان حاصل کند که نانونیت به خوبی با بافت های نرم استخوان کرستال جوش خواهد خورد از فرمولاسیون خاصی استفاده می کنند.

ایمپلنت Zimmer با جنس OsseoTite

این نوع همانند نوع نانو دارای قابلیت استحکام خوبی می باشد به نحوی که احتمال عفونت را به حداقل خود خواهد رساند. این امتیاز باعث می شود که سلامت بافت های نرم دهان و دندان به طور کامل حفظ شود.

مزایای انواع ایمپلنت زیمر ZIMMER چیست؟

ایمپلنت آمریکایی زیمر دارای مزیت های به شرح زیر است:

 • دوام و ماندگاری بسیار بالا
 • امکان استفاده از آن به صورت مادام العمر
 • حفظ زیبایی دندان ها
 • ظاهری بسیاری طبیعی
 • امکان ترمیم دندان ها با استفاده از این نوع ایمپلنت در ایران
 • امکان پرداخت هزینه آن توسط برخی از بیمه های درمانی
 • سازگاری بسیار بالا با بدن انسان و دهان و لثه
 • کاهش احتمال بروز عفونت در دهان
 • و…

عوامل تاثیرگذار در قیمت و هزینه ایمپلنت Zimmer

برای اینکه بیمار علت گران بودن ایمپلنت زیمر را به خوبی درک کند نیاز است که فاکتورهای تاثیرگذار بر روی این قیمت ها را به خوبی بداند مانند:

تعداد ایمپلنت

شاید اولین مورد از فاکتورهای تخمین هزینه ایمپلنت با لیزر ، تعداد ایمپلنت دندان باشد. هزینه ایمپلنت Zimmer  نسبت به برخی دیگر از برندها به دلیل کیفیت و ماندگاری بیشتر می باشد. هر چقدر که تعداد واحد ایمپلنت بیشتر باشد به همان میزان نیز قیمت و هزینه افزایش پیدا می کند.

مواد بکار رفته در تهیه ایمپلنت

بسته به شرایط بدنی بیمار بایستی ایمپلنت زیمر Zimmer سازگاری کامل با بدن را داشته و از بروز آلرژی و یا عدم رشد بدن جلوگیری نماید. تیتانیوم یا سرامیک و یا هر ماده دیگری می تواند تا حد زیادی قیمت ایمپلنت زیمر را تحت تاثیر خود قرار دهد.

اسکن دهان و دندان

فرقی ندارد شما از چه نوع یا مدل ایمپلنت دندان آمریکایی یا دیگر کشورها استفاده می کنید. قبل از کاشت نیاز است که با اشعه ایکس و اسکن مخصوص دهان و دندان شرایط بیمار را کاملا مورد بررسی قرار داد. با کمک این اسکن ها و عکس ها می توان به بیمار کمک شایانی نمود و بسته به تشخیص متخصص ایمپلنت مدل ایمپلنت آمریکایی انتخاب کرد. قیمت ایمپلنت آمریکایی در این حالت به تشخیص متخصص بیشتر بستگی دارد که کدام مدل برداشته شود.

نحوه انجام عمل جراحی

برای کاشت ایمپلنت زیمر Zimmer همانند ایمپلنت کره ای  نیاز است که جراحی تا حدودی استفاده نمود. ایمپلنت دندان فوری یا ایمپلنت برای بیماران دیابتی استفاده می شود قیمت و هزینه کاشت را افزایش و کاهش می دهد. برای برخی بیماران نیاز است که از مواد بیهوشی خاص و بیشتری استفاده کرد. اما برای تعداد دیگر می توان تنها با بی حسی موضعی جراحی ایمپلنت را انجام داد. مواد بی حس کننده و بیهوش کننده می تواند قیمت را تحت الشعاع خود قرار دهد.

دستمزد دندانپزشک

اگر دندانپزشکی که ترمیم دندان های شما با ایمپلنت زیمر را انجام می دهد، متخصص باشد و مهارت کافی دراین کار داشته باشد، احتمالا دستمزد بیشتری در مقایسه با برخی از دندانپزشکان دیگر خواهد داشت که تجربه و تخصص دندانپزشک برای کار گذاشتن ایمپلنت برای افراد بسیار مساله مهمی است که نباید از آن غافل شد.

کلینیک دندانپزشکی و خدمات آن

کلینیک های دندانپزشکی نیز بر اساس تجهیزات و خدماتی که در اختیار بیماران قرار می دهند، هزینه های متفاوتی را دریافت می کنند و از این رو باید آنها را نیز از عوامل موثر در هزینه ایمپلنت زیمر در نظر گرفت.

نرخ روز دلار

با توجه به اینکه ایمپلنت زیمر یک نوع ایمپلنت آمریکایی است و باید آن را از کشورهای آمریکایی تهیه کرد، باید دانست که نرخ دلار در بازار جهانی و در ایران بر روی هزینه ایمپلنت زیمر تاثیر می گذارد و هر چه نرخ لار افزایش پیدا کند، هزینه مورد نیاز برای تهیه و استفاده از ایمپلنت زیمر در ایران نیز افزایش پیدا می کند.

انواع ایمپلنت زیمر از نظر جنس

همان طور که در قسمت های فوق برای شما عزیزان شرح داده شد، ایمپلنت زیمر از نظر جنس دارای انواع مختلفی است که هر یک از انواع آن دارای هزینه مربوط به خود هستند و قیمت های متفاوتی دارند.

آیا ایمپلنت زیمر در ایران قابل استفاده است؟

از آنجایی که ایران یک کشور تحت تحریم های امریکا است و دائما با کشور امریکا دارای مشکلات سیاسی است، بسیاری از افراد با این پرسش مواجه می شوند که آیا با وجود تحریم های آمریکا علیه ایران و با وجود این مسائل سیاسی در بین دو کشور، آیا ایمپلنت آمریکایی نظیر ایمپلنت زیمر در ایران پیدا می شود و امکان استفاده از آن وجود دارد و یا خیر.

در پاسخ به این سوال باید گفته شود که ایمپلنت زیمر در ایران قابل تهیه و استفاده است اما ممکن است که گاهی اوقات بر اساس مسائل ذکر شده، تهیه این نوع ایمپلنت با مشکل مواجه شود و نتوان این نوع ایمپلنت را پیدا کرد.

علاوه بر آن باید بدانید که ممکن است ایمپلنت زیمر در همه کلینیک ها قابل تهیه نباشد و در صورتی که قصد دارید فقط از این نوع ایمپلنت استفاده کنید، باید به مراکزی مراجعه کنید که این نوع ایمپلنت را ارائه می دهند.

سخن پایانی

تمامی مطالبی که در این مقاله برای شما شرح دادیم، در راستای کمک به شما عزیزان برای انتخاب بهترین نوع ایمپلنت دندان بوده است.

دوستان و هموطنان عزیز اگر با مطالعه این مطلب تصمیم گرفته اید که حتما از انواع ایمپلنت آمریکایی و ایمپلنت با گارانتی مانند ایمپلنت زیمر استفاده کنید، باید بدانید که تصمیم کاملا صحیحی گرفته اید و با استفاده از ایمپلنت آمریکایی بهترین شرایط را برای خود فراهم می کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها