ایمپلنت دندان در شیراز

ایمپلنت دندان در شیراز

ایمپلنت دندان در شیراز


ایمپلنت دندان شیراز بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته است که به هر دلیلی خراب یا از بین رفته است. زمانی که فرد در اثر حوادث ناگهانی یا بیماری های خاصی دندان خود را از دست می دهد دچار ناراحتی و نگرانی خاصی خواهد شد. اما امروز با وجود ایمپلنت دندان خیالشان راحت است که می توانند دوباره همانند دندان های طبیعی خود را داشته باشند. مرکز ایمپلنت ایران با وجود متخصص های حرفه ای ایمپلنت دندان توانسته اند رضایت خاطر بیماران خود را جلب نمایند. در ادامه درخصوص ایمپلنت دندان شیراز و کاربردهای آن توضیحات بیشتری ارائه خواهد شد. پس تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

ایمپلنت دندان چیست و چه کاربردی برای فرد دارد؟

از بین رفتن دندان ها همیشه منوط به عدم رعایت بهداشت دهان و دندان نیست. در برخی موارد شاهد هستیم که بیمار تمام تمرکز خود را بر روی مراقبت از دندان های خود گذاشته است اما به مرور زمان باز دندان های خود را از دست می دهد. روش های جایگزین زیادی برای جبران دندان از دست رفته وجود دارد که هرکدام مزایا و معایب خود را دارد. اما در این میان مزایای ایمپلنت دندان شیراز فراتر از دیگر روش های کاشت دندان است و همین امر سبب شده فرد بیشترین تمایل خود را به کاشت ایمپلنت دندان نشان دهد.

به طور معمول ایمپلنت آلمانی را از جنس تیتانیوم می سازند زیرا کمترین حساسیت را برای فرد ایجاد می کند. اما در برخی موارد شاهد هستیم که ایمپلنت را از جنس زیرکونیا هم می سازند که این نوع نیز ویژگی های خاص خود را دارد. از نظر علم دندانپزشکی دو نوع ایمپلنت دندان وجود دارد که برای بیمار کار گذاشته می شود. ایمپلنت اندوستیال که در درون استخوان فک قرار می گیرد و ایمپلنت ساب پریوستیال که روی استخوان آرواره و زیربافت لثه قرار می گیرد. به مرور زمان استفاده از ایمپلنت ساب پریوستیال کمرنگ شده است زیرا در بلند مدت نتایج ضعیف تری را دربردارد. اما کماکان از ایمپلنت اندوستیال استفاده می شود.

شرایط کاشت ایمپلنت

برای هر عملی نیاز است که بیمار پیش نیازهای لازم برای آن عمل را داشته باشد. ایمپلنت در سعادت اباد هم از این اصل مستثنی نیست و لازم است که بیمار شرایط آن را داشته باشد. یک فرد در صورتی که شرایط زیر را داشته باشد می تواند برای کاشت ایمپلنت دندان اقدام کند:

• اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده باشد
• اگر یک یا چند دندان فرد آسیب جدی دیده باشد
• مناسب برای افرادی است که در رعایت کردن بهداشت دهان و دندان بسیار کوشا هستند و مراقبت های سلامت عمومی را به خوبی انجام می دهند
• مناسب برای اشخاصی است که از تراکم استخوان خوبی بهره مند هستند.

 

ایمپلنت دندان در شیراز

 

مراحل کاشت ایمپلنت دندان شیراز

برای کاشت ایمپلنت با لیزر چند مرحله اساسی وجود دارد که هر فاز آن باید به خوبی انجام شود. زمانی می توان از موفقیت کاشت ایمپلنت دندان در شهرک غرب  اطمینان حاصل کرد که یک به یک این مراحل با دقت فراوان طی شده باشد. مرحله نخست آن شامل معاینه وبررسی فک و دهان و دندان فرد است. در همان ابتدا نیاز است که متخصص ارزیابی های دقیقی بر روی دهان و دندان فرد داشته باشد. در صورتی که نیاز به کشیدن دندان باشد باید پیش از کاشت این فرایند انجام شود. عکس ایمپلنت دندان مشخص می کند که آیا لثه و تراکم استخوان های فرد برای کاشت ایمپلنت دندان در شیراز مناسب است یا خیر.

در صورتی که بیمار به تحلیل لثه و یا عدم تراکم استخوان مبتلا باشد نیاز است که پیوند استخوان را انجام دهد که برای این عمل نیز انواع روش های پیوند استخوان وجود دارد که بسته به شرایط بیمار یک متد آن انتخاب خواهد شد.
در صورتی که بیمار نیاز به پیوند استخوان داشته باشد باید به مدت 4 تا 12 ماه برای ترمیم صبر داشته باشد و پس از آن برای کاشت ایمپلنت آمریکایی اقدام کند.

کاشت پایه ایمپلنت

از مهمترین بخش های کاشت ایمپلنت با گارانتی می توان به قرار دادن پایه های آن اشاره کرد. این پایه از جنس فلز بوده و دارای مقاومت زیادی نیز می باشد. متخصص پایه ایمپلنت دندان را با دقت فراوان و ظرافت کامل در استخوان فک بالا و یا پایین بیمار قرار می دهد. در نظر داشته باشید که پایه ایمپلنت دندان حکم ریشه دندان را دارد و نحوه قرار دادن آن در استخوان فک نیاز به متخصص ایمپلنت دارد.

مدت زمانی که طول می کشد پایه در استخوان فک قرار گیرد حداکثر یک تا دو ساعت است که بیمار در طول این ساعات بیهوش است و دردی را احساس نخواهد کرد. پس از کارگذاری پایه باز نیاز است که بیمار برای مدتی صبر کند تا لثه التیام یابد و ترمیم شود. به طور معمول این مدت زمان در حدود 7 ماه خواهد بود. زمانی که پایه ایمپلنت کره ای به طور کامل به استخوان فک جوش خورد نوبت به قرار دادن هیلینگ کلار است.

قراردادن اباتمنت بر روی پای ایمپلنت

یکی دیگر از بخش های حساس کاشت ایمپلنت دندان سوئیسی ، کار گذاشتن اباتمنت بر روی پایه ایمپلنت دندان است. اباتمنت یک قطعه کوچک است که نقش رابط را دارد. رابط بین پایه ایمپلنت دندان و تاج دندان اباتمنت است که نقش یک پل بین دو جا را ایفا می کند. پس از کارگذاشتن اباتمنت نوبت به روکش دندان است که در بیشتر موارد به صورت موقت کار گذاشته می شود تاج دندان برای بیمار ساخته شود. برای ساخته شدن و قرار دادن حدود 4 تا 6 هفته نیاز است.

سخن پایانی

کاشت ایمپلنت دندان شیراز و ایمپلنت دندان در اصفهان با بهره گیری از بهترین تکنولوژی ها و تجهیزات مدرن یک روش خوب و مناسب برای کاشت دندان است. به نحوی که بیمار حس کاشت دندان طبیعی را در دهان خود دارد.در صورتی که شما نیز تمایل به کاشت ایمپلنت اقساطی دارید بهتر است با شماره های مرکز تماس حاصل نموده یا به صورت حضوری مراجعه نمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها