ایمپلنت با گارانتی و ضمانت

ایمپلنت با گارانتی

ایمپلنت با گارانتی (ضمانت) چگونه است؟ آیا امکان استفاده از ایمپلنت با ضمانت وجود دارد؟ هزینه جراحی دندان عقل سال 1402 چقدر است؟

در رابطه با گارانتی مربوط به ایمپلنت این پرسش ها برای افراد ایجاد می شود که آیا هزینه ایمپلنت با گارانتی بیشتر از ایمپلنت معمولی است؟ مزایای ایمپلنت با گارانتی (ضمانت) چیست؟ تفاوت ایمپلنت دندان با روکش دندان چیست؟

مدت زمانیکه ضمانت به ایمپلنت تعلق می گیرد، چه قدر است؟ و بسیاری پرسش های دیگر که ما سعی داریم تا به اکثر این پرسش ها در این مقاله پاسخ دهیم.

عده بسیار زیادی از افراد هنوز در خصوص گارانتی و ضمانت ایمپلنت اطلاعات کافی ندارند و نمی دانند شرایط ایمپلنت های با گارانتی به چه شکل است. به همین دلیل هنگامی که صحبت از ایمپلنت به میان می آید برای عده ای عجیب است که ضمانت و گارانتی به ایمپلنت نیز تعلق بگیرد. از این رو در این مقاله قصد داریم که در خصوص ایمپلنت با گارانتی با شما عزیزان صحبت کنیم.

توجه به ضمانت و گارانتی در زمان خرید محصولات مختلف و یا در مواقعی که اشخاص قصد استفاده از وسایل و تجهیزات مختلفی را دارند، موضوع مهمی است. به صورت کلی کالاهای بسیار زیادی دارای گارانتی هستند که حتی تجهیزات دندانپزشکی نیز از این ضمانت ها بی بهره نمانده اند. به گونه ای که بسیاری از تجهیزات قابل استفاده در علم دندانپزشکی نظیر: ایمپلنت دندانی دارای ضمانت هستند.

گارانتی و یا ضمانت نامه چیست؟

گارانتی به صورت کلی به ضمانتی گفته می شود که از سوی فروشنده محصول مورد نظر به مشتری ها ارائه داده می شود تا به این شکل کیفیت و عملکرد محصول مورد نظر خود را اثبات کند. علاوه بر آن ضمانت نامه باعث می شود که خریدار محصول مورد نظر مانند: ایمپلنت دندان در صورتی که محصول در مدت تعیین شده توسط فروشنده دچار آسیب شد، بتواند از خدمات پس از فروش به صورت رایگان بهره ببرد.

در نتیجه اگر ایمپلنت هایی که از نوع گارانتی دار هستند را خریداری کنید می توانید از خدمات پس از فروش آنها در مدت تعیین شده در گارانتی بهره مند گردید.

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت روشی برای ترمیم دندان های آسیب دیده و حفظ زیبایی دندان ها است که از دو بخش تشکیل شده است. بخشی از آن که پایه نام دارد در داخل استخوان فک قرار داده می شود و سپس بر روی آن تاج ایمپلنت قرار داده می شود و تاج ظاهری شبیه به دندان های طبیعی فرد دارد که از این رو زیبایی دندان ها با استفاده از آن حفظ می شود و خوردن و آشامیدن برای شخص ممکن می گردد.

ایمپلنت با گارانتی (ضمانت)

معمولا انواع برند های ایمپلنت که دارای ضمانت هستند، از کیفیت بالاتری برخوردار می باشند و به همین دلیل استفاده از این نوع ایمپلنت ها توسط پزشکان توصیه می گردد.

در زمان انتخاب ایمپلنت باید به نوع ایمپلنتی که خریداری می کنید، توجه کنید و برندی را برای استفاده انتخاب کنید که دارای ضمانت و یا گارانتی باشد. گارانتی مربوط به ایمپلنت به قطعات ایمپلنت تعلق می گیرد و با این وجود اگر هر گونه مشکلی در قطعات ایمپلنت به وجود آید، می توان بدون نیاز به صرف هزینه این قطعات را تعویض کرد.

در بسیاری از مراکز درمانی حتی این امکان وجود دارد که ایمپلنت با گارانتی همراه با یک برگه ضمانت کتبی به بیمار ارائه داده شود و با این وجود اطمینان خاطر و رضایت بیمار بیشتر خواهد بود.

انواع گارانتی ایمپلنت

در رابطه با ایمپلنت هایی که دارای گارانتی هستند، باید بگوییم که گارانتی ها به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند و شرایط آنها با هم تفاوت دارد. به گونه ای که برخی از انواع ایمپلنت دارای ضمانت نامه چند ساله هستند و برخی دیگر دارای صمانت نامه مادام العمر.

با این وجود اگر از ایمپلنت هایی که دارای گارانتی مادام العمر هستند، استفاده کنید، می توانید تا پایان عمر و هر زمانی که از ایمپلنت مورد نظر استفاده می کنید، از گارانتی آن نیز بهره ببرید.

اما در صورت استفاده از ایمپلنت هایی که دارای دو سال، 5 سال، 10 سال گارانتی و … هستند، تنها در مدت زمان مشخص شده امکان استفاده از گارانتی وجود دارد.

مزایای ایمپلنت با گارانتی (ضمانت) چیست؟

در صورتی که از انواع ایمپلنت دارای ضمانت استفاده شود، از مزیت های ذکر شده در قسمت زیر می توان بهره برد:

  • کیفیت بالاتر ایمپلنت
  • امکان استفاده از ایمپلنت در مدت زمان طولانی تر
  • عدم وجود مشکلات و عوارض ناشی از ایمپلنت که مربوط به مواد سازنده ایمپلنت باشد
  • نیاز به رعایت مراقبت های کمتر در مقایسه با ایمپلنت های بدون ضمانت
  • وجود اطمینان خاطر در بیمار در خصوص استفاده از ایمپلنت همراه با گارانتی

گارانتی ایمپلنت به کدام بخش های آن تعلق می گیرد؟

همان طور که می دانید ایمپلنت از اجزای مختلفی ساخته شده است که تضمین آن نیز در خصوص بخش های تشکیل دهنده آن می باشد. از جمله اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت که ضمانت به آن اختصاص پیدا می کند، می توان به پایه ایمپلنت اشاره کرد که این بخش تاثیر زیادی را در کیفیت ایمپلنت دندان دارد.

 

ایمپلنت با گارانتی

 

مدت زمان گارانتی ایمپلنت

مدت زمانی که می توان برای مراحل کاشت ایمپلنت تضمین ارائه داد با توجه به نوع ایمپلنت استفاده شده، متفاوت است. برخی از انواع ایمپلنت دندان دارای ضمانت های یک ساله هستند و برخی از آنها از چنان کیفیتی برخوردار می باشند که دارای ضمانت مادام العمر هستند.

البته لازم به ذکر است که تمامی ایمپلنت های ضمانت دار مانند ایمپلنت های معمولی به مراقبت هایی نیاز دارند تا از بروز مشکل در ایمپلنت استفاده شده و اجزای آن جلوگیری به عمل آید.

ایمپلنت با گارانتی (ضمانت) برای چه افرادی مناسب نیست؟

به صورت کلی تمامی اشخاصی که از دارو های خاصی استفاده می کنند در به کار گیری ایمپلنت باید با پزشک خود مشورت کنند و مراقبت هایی را انجام دهند. زیرا مصرف برخی از دارو ها در روند کار ایمپلنت تاثیر می گذارد و باعث آسیب دیدن زود هنگام ایمپلنت می شود.

از این رو مصرف چنین دارو هایی باید کم شدن دوام و ماندگاری ایمپلنت می شود و ممکن است که ضمانت موجود در ایمپلنت های گارانتی دار را بی تاثیر کند.

برای حل این مشکل در صورت ممکن اشخاصی که دارو های خاص مصرف می کنند می توانند با مشورت پزشک دارو های خود را عوض کنند و یا مصرف آنها را برای مدت مشخصی قطع نمایند تا امکان استفاده از ایمپلنت گارانتی دار را داشته باشند.

از جمله این بیماری ها می توان به پوکی استخوان و یا دیابت اشاره کرد.

آیا امکان استفاده از ایمپلنت تضمینی در سنین بالا وجود دارد؟

برای به کار گیری ایمپلنت های تضمینی سن و سال مساله مهمی نیست  و استفاده از آن در هر سنی امکان پذیر است، اما در این خصوص تراکم استخوان های فرد بسیار مساله مهمی است و اشخاصی که در سنین بالا تراکم استخوانی خوبی دارند و از سلامت کافی برخوردار هستند، می توانند از این شیوه درمانی به خوبی استفاده کنند و نتیجه موفقیت آمیزی را نیز دریافت نمایند.

هزینه ایمپلنت با گارانتی (ضمانت) چه قدر است؟

هزینه مربوط به انواع ایمپلنت آلمانی با گارانتی (ضمانت) در مقایسه با ایمپلنت های معمولی بسیار کم است و به گونه ای نیست که پرداخت آن از عهده افراد خارج باشد. به عبارت دیگر باید گفته شود که هزینه ایمپلنت های تضمینی با هم متفاوت است زیرا این ایمپلنت ها توسط کشور های مختلفی ساخته می شوند.

این ایمپلنت ها توسط کشور های آسیایی، اروپایی و آمریکایی ساخته می شوند که در برخی از آنها هزینه یک ایمپلنت حتی از هزینه بریج و موارد جانبی آن نیز کمتر است و به صورت مادام العمر می توان از آنها استفاده کرد.

ایمپلنت بدون گارانتی چه مشکلاتی ایجاد می کند؟

معمولا ایمپلنت هایی که دارای ضمانت نامه و یا گارانتی نیستند، کیفیت پایینی دارند و معمولا استفاده از این نوع ایمپلنت ها باعث می شوند که مشکلاتی مانند: ایجاد عفونت در دهان، بروز درد شدید، مشکلات سینوسی، احساس درد و خارش، بی حس شدن دندان ها و … پدیدار شوند که به همین جهت پزشکان معمولا استفاده از این نوع ایمپلنت ها را توصیه نمی کنند.

آیا ایمپلنت هایی که گارانتی مادام العمر دارند، دچار آسیب می شوند؟

به صورت کلی همه انواع ایمپلنت اگر به خوبی تحت مراقبت قرار نگیرد، دچار آسیب می شوند و طول عمر آنها کاهش پیدا می کند حتی اگر ایمپلنت مورد نظر از انواع مادام العمر ایمپلنت باشد.

به عبارت دیگر ایمپلنت ها مانند دندان های طبیعی به مراقبت و رعایت بهداشت دهان و دندان نیاز دارند تا سالیان بسیار زیادی عمر کنند و قابل استفاده باشند.

با این وجود اگر بهداشت دهان و دندان و مراقبت های مربوط به آن را به خوبی انجام ندهید، ایملپنت هایی که دارای گارانتی مادام العمر هستند نیز آسیب خواهند دید.

چرا برخی از مراکز ایمپلنت های خود را گارانتی نمی کنند؟

از آنجایی که در دوام و ماندگاری ایمپلنت دندان در هر نوعی که باشد، میزان مراقبت فرد از ایمپلنت و بهداشت دهان و دندان مساله مهمی است و با رعایت نکردن این موارد طول عمر ایمپلنت کاهش پیدا می کند، بسیاری از کلینیک های دندانپزشکی ایمپلنت های مورد استفاده خود را ضمانت نمی کنند و به این شکل خدمات پس از فروش ارائه نمی دهند.

مرکز ایمپلنت با گارانتی در تهران

هموطنان عزیز چنانچه قصد دارید که از انواع ایمپلنت هایی که دارای گارانتی هستند، استفاده کنید، میتوانید به مرکز ایران ایمپلنت دندان در تهران مراجعه کنید و خدمات مورد نظر خود را در این مجموعه انجام دهید.

در مرکز ایران ایمپلنت می توانید از تمامی برند های ایمپلنت که دارای گارانتی هستند استفاده کنید و برای انتخاب آن از پزشک مشورت دریافت کنید. ایران ایمپلنت تمامی امور مربوط به ایمپلنت را با بهره گیری از بهترین تجهیزات و متخصص ترین دندانپزشکان انجام می دهد.

پس در صورتی که قصد دارید به این مرکز در خصوص ایمپلنت با گارانتی مراجعه کنید، همین حالا با شماره تماس های مجموعه تماس بگیرید.

کلام پایانی

با توجه به این مساله که انواع ایمپلنت با گارانتی (ضمانت) و همچنین سینوس لیفت باز از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و توسط پزشکان استفاده از آنها توصیه می گردد، پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که تا حد ممکن از این نوع ایمپلنت ها استفاده کنید و توصیه پزشکان را جدی بگیرید تا نتیجه رضایت بخشی از کاشت ایمپلنت خود را به همراه داشته باشید.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp

ارسال دیدگاه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها