لوگو ایران ایمپلنت

ایمپلنت آمریکایی

ایمپلنت آمریکایی
آنچه در این مقاله می خوانید!

کدام ایمپلنت دندان آمریکایی بهتر است؟ ایمپلنت‌ های ساخته شده توسط کدام کشورها عملکرد بهتری دارند؟ وقتی از ایمپلنت دندان و ایمپلنت‌ آمریکایی صحبت می‌شود، افراد زیادی که به دنبال بهترین نوع ایمپلنت هستند، با این سوالات مواجه می‌شوند و تمایل دارند تا پاسخ به این مسائل را بدانند.

ایمپلنت آمریکایی که تحت لیسانس شرکت ها و کمپانی های معتبر و سرشناس دندانپزشکی کشور آمریکا ساخته می شود، بیشتر از دیگر برندها خود را در دل بیماران جا کرده است.

با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در مورد این برند در اختیارتان قرار دهیم.

معروف ترین ایمپلنت دندان آمریکایی: زیمر

از سال 1927 کشور آمریکا شروع به ساخت ایمپلنت دندان کرده و تا امروز توانسته تولیدات خود را به 100 کشور عرضه کند. تنوع طراحی و ساخت ایمپلنت امریکایی به حدی بوده که می تواند نیازها و شرایط خاص بیماران را برطرف کند. ایمپلنت زیمر ترکیبی از شرکت زیمر و شرکت بیومت می باشد که در سال 2005 همکاری خود را با نام ایمپلنت دندان امریکایی زیمر بیومت آغاز کردند.

در دنیای دندانپزشکی امروز اعتبار و قدمت تولیدات زیمر آنقدر بالا می باشد که بیشتر کشورهای دیگر استاندارد و کیفیت کار خود را به حد زیمربیومت برسانند.

معروف ترین و بنام ترین ایمپلنت کشور آمریکا با مدل T3 شناخته شده است که هم از نظر زیبایی و هم کیفیت عالی می باشد.

جنس T3 از نوع هیبریدی و چند لایه می باشد که از ذرات میکرو زبر و نرم و با کمک آخرین تکنولوژی روز دنیا ساخته شده است. پایه ایمپلنت به نحوی ساخته و طراحی شده است که با پایداری و مقاومت خاصی در استخوان فک کاشته می شود.

9 مورد از بهترین ایمپلنت دندان آمریکایی

در میان تمامی انواع برند های ایمپلنت آمریکایی، ایمپلنت زیمر به عنوان بهترین ایمپلنت آمریکایی شناخته می شود. حال تصور کنید که بهترین برند سازنده ایمپلنت در آمریکا که به صورت کلی تولید کننده ایمپلنت های درجه یک در سراسر جهان است، از چه ویژگی هایی باید  برخوردار باشد.

البته علاوه بر این برند، برخی دیگر از برند های ایمپلنت آمریکایی نیز بسیار معروف هستند و از کیفیت بسیار زیادی برخوردارند که در بخش های بعدی به آنها اشاره خواهیم کرد.

1) ایمپلنت دندان آمریکایی زیمر

اکر بخواهیم ایمپلنت زیمر بیومت را بیشتر از حد معمول تفسیر کنیم باید خاطر نشان شویم که با هر نوع تاج دندانی پیوند می خورد. جنس ایمپلنت دندانی بیومت 3i با بافت دهان سازگاری بوده و هم اکنون با دو مدل Nano Tite و Osseo Tite در بازار تجهیزات دندانپزشکی وجود دارد.

ایمپلنت نانوتیت مورد استفاده در مزکز ایران ایمپلنت در شهرک غرب بوده که از ساختار نانو تهیه می شود به خوبی پیوند بین استخوان فک و فیکسچر را تسریع می بخشد.

استحکام این نوع به حدی بوده که می تواند به راحتی برای دندان های بسیار کوچک نیز مورد استفاده قرار گیرد. در مدل ایمپلنت اُسئوتیت نیز همین استحکام و کیفیت وجود دارد.

علاوه بر این

جنس Osseo Tite به نوعی طراحی شده است که عفونت دندان را به حداقل رسانده و سلامت بافت دهان و دندان را به خوبی حفظ می کند.

2) ایمپلنت دندان آمریکایی تری آی

یکی دیگر از محصولات شرکت زیمر، تری آی می باشد که کیفیت بسیار عالی آن سبب شده بیشتر دندانپزشکان ماهر و حائز مرکز ایران ایمپلنت از این مدل استفاده کنند. ایمپلنت بیومت 3i که جزو محصولات پرکاربرد شرکت زیمر بوده، دارای انعطاف پذیری بالایی در کاشت و عمل جراحی و طول عمر بسیار زیادی نیز  می باشد.

ایمپلنت آمریکایی

3) ایمپلنت دندان آسترا تک آمریکایی

شرکت آستراتک با شعار “با هر مشکلی که مواجه شوید، آسترا برای شما راه حلی خواهد داشت” توانسته است در جاهای بسیار بحرانی و سخت به کمک دندانپزشکان سراسر جهان بشتابد در واقع ایمپلنت این شرکت ایمپلنت با گارانتی است.

ایمپلنت دندان آمریکایی آستراتک نامی آشنا برای بیشتر متخصص های ایمپلنت که به دنبال برندهای معتبر و با کیفیت هستند. علاوه براین مناسب برای افرادی باشد که به کم بودن تراکم استخوان فک یا بافت لثه مواجه هستند.

بیشترین استفاده ای که دندانپزشکان حرفه ای از انواع ایمپلنت های سیروانا دارند، بکار گرفتن آن در نرم افزارهای اصلاح طرح لبخند بیمار به صورت دیجیتالی است.

علت ماندگاری و طول عمر زیاد ایمپلنت دندان آمریکایی آسترا به تحقیقات علمی و هر ساله این کمپانی بر می گردد. طبق مستندات به بدست آمده آسترا هر ساله بر روی تعداد زیادی از بیماران خود کیفیت و ماندگاری ایمپلنت را بررسی می کنند و با آزمایش و خطا، کیفیت ایمپلنت را مورد سنجش قرار می دهند.

اگر بخواهیم به مزایای ایمپلنت آمریکایی آسترا اشاره کنیم بایستی گفت که:

1 تنوع و منعطف پذیر بودن ایمپلنت
2 به کار بردن شکل، اندازه و جنس ایمپلنت در شرایط خاص
3 تست کردن و کنترل فرایند بهبود و جوش خوردن ایمپلنت با استخوان فک
4 نتایج فوق العاده پس از کاشت ایمپلنت دندان
5 عملکرد بسیار عالی ایمپلنت
6 داشتن طول عمر طولانی و مدام

4) ایمپلنت اینترالاک

یکی دیگر از برندهای نامی و مشهور کشور آمریکا، ایمپلنت اینترالاک بوده که توسط ذرات نانو ساخته می شود. جنسی که برای برندهای آمریکایی الخصوص برند اینترالاک بکار می رود باعث شده فرایند بهبود پس از کاشت در کمترین زمان ممکن و بدون عفونت باشد.

محققان آمریکا معتقد هستند که هر چه زمان بهبود کاشت ایمپلنت کمتر باشد، بدون شک میزان موفقیت کاشت ایمپلنت نیز بالاتر خواهد بود.

انواع ایمپلنت دندان امریکایی شامل موارد زیر است:

  • Ossean sun
  • Bloosom
  • L-PRF
  • INTRAHEX
  • MDL
  • FLANOE
  • FLATTOP

5) ایمپلنت نوبل بیوکر

یکی دیگر از محصولات قطعات دندانپزشکی در کشور آمریکا ایمپلنت دندان نوبل بیوکر است. این شرکت کار خود را از سال 1952 آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 60 سال سابقه با دیگر شرکت ها درحال رقابت می باشد.

نوبل بیوکر دفتر اصلی خود را در شهر زوریخ سوئیس تاسیس کرده و ایمپلنت سوئیسی معرفی شده است. البته در کشورهای آمریکا، ژاپن و سوئد کارخانه خود را دایر کرده است. از ویژگی های برجسته این برند استفاده از پایه ایمپلنت دندان جهت قرارگرفتن دو یا سه تاج دندان بر روی ایمپلنت می باشد.

6) ایمپلنت دندان بیکون

سابقه درخشان ایمپلنت بیکون به بیش از 35 سال برمی گردد که با استفاده از تکنیک های موثر طراحی آن را منحصربفرد کرده است.

بیکون با ورود خود به دنیای دندانپزشکی تحول جدید را به ارمغان آورده است. مدل هایی که این شرکت ارائه می دهد شامل موارد زیر است:

Bicon MAX 2.5

بیکون مکس زمانی استفاده می شود که دندانپزشک بخواهد ایمپلنت آمریکایی را در استخوان فک بالا کارگذارد. این مدل در 4 سایز مختلف و براساس شرایط محل دندانی توسط متخصص ایمپلنت تعیین می گردد.

SHORT NARROW

جنس SHORT از تیتانیوم بوده و پایه آن در حدود 5،6 و 8 میلی متر طراحی شده است. این مدل برای افرادی طراحی شده که دارای ارتفاع استخوان نرمال نیستند.

SynthoGraft

جنس برند سینتوگرفت بیکون به طور معمول از سرامیک بوده که در احیا و ترمیم مجدد استخوان فک تاثیر بسزایی دارد. در این نوع روند بهبود کاشت ایمپلنت آمریکایی بسیار سریعتر از دیگر مدل ها می باشد.

امتیازات سینتوگرفت بیکون باعث شده که نسبت به سایر برندهای ایمپلنت قیمت بالاتری داشته باشد.

6 مزیت ایمپلنت دندان آمریکایی

هر کدام از انواع برند های ایمپلنت آمریکایی که به عنوان بهترین برند شناخته می شوند که در مرکز ایمپلنت در سعادت آباد هم انجام می شود و دارای مزیت هایی از قبیل زیر می باشند:

1 این دسته از ایمپلنت ها دارای تنوع و انعطاف پذیری بالایی هستند.
2 از طراحی منحصر به فرد و شکل و اندازه برخوردار هستند.
3 فرآیند جوش خوردن استخوان به فیکسچر را کنترل می کنند.
4 از نظر زیبایی دندان بسیار عالی و رضایت بخش هستند.
5 ظاهری بسیار طبیعی تر از ایمپلنت های دیگر ایجاد می کنند.
6 ماندگاری و دوام آنها بسیار بالا است.

سخن پایانی

در این مطلب از ایران ایمپلنت بهترین ایمپلنت دندان آمریکایی را به شما عزیزان معرفی کردیم و مزایا و معایب آن را برای شما برشمردیم. امیدواریم که مطالب ذکر شده برایتان مفید بوده باشد و برای استفاده از انواع ایمپلنت اقساطی، توانسته باشید که تصمیم گیری موفقی انجام دهید.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
فرم درخواست مشاوره

ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه در این مقاله می خوانید!